g.genov

Последствия от голямата градушка и ремонти - 08.Юли.2014

42 posts in this topic

Цялата е на гъз с извинение от градушката. Таван, преден капак, калници, като ритан чайник е. Язък за новата ми кола. :(

0

Много неприятна бурия се оказа днешният "летен дъж".

Още не мога да кажа какво се е случило с моя автомобил, но чувам много неприятни неща за последствия.

Надявам се да не са много пострадалите. Все пак си беше доста зле. Такъв порив на вятъра и градушка не помня да съм виждал.

Споделете за последствията, ако има такива. Дано да е слабо коментирана тази тема.

Тук не можем да говорим за слабост на марката, защото си беше направо страшно. По-скоро да видим кои застраховател, как се справя защото са големи ......... "приятели".

0

Колеги и на мен тенекийте са леш, но пък до мен една Навара освен тенекийте и прозорците бяха леш. Все пак маи сме здрави, утре в бокса на пълна промяна, но директно в Бургас че не ми се иска само да е китосат и боядисат.

0

И аз така, тенкий, но определено не много, Огледалото ми е за смяна, че кофти траектория е имало, но стъклата са здрави.

Лоша работа, но да сме живи и здрави. Това да му е.

0

Мии тя Хондата си беше за боя тук там. След днеска мога и цвят да сменям :D

10425349_10203487714726679_4297931525056

А маздичката е със счупено предно стъкло. Като цяло на застрахователите няма да им се вярва идната седмица.

0

Колеги и при мен на Тойотата тавана и предния капак са набити яко,но за съжаление аз нямам каско и ще трябва да ги правя от джоба си,но здраве да е :)

0

Аз извадих късмет да ми кажат за идващата буря и бегом към служебния паркинг. Тъкмо започваше градушката, когато вкарах колата в подземния паркинг и я "спасих".

Edited by nmnikolov
0

Аз извадих късмет да ми кажат за идващата буря и бегом към служебния паркинг. Тъкмо започваше градушката, когато вкарах колата в подземния паркинг и я "спасих".

Браво колега извадил си късмет,аз също извадих късмет с джипа защото не беше тука в Младост

0

H6-цата изглежда зле но я скрих под едно голямо дърво. Но на жена ми алфата остана на паркинга и е много зле! Реното (Grand Espace 4) остана също на паркинга но няма никви щети. От 100 автомобила покрай блока само реното ми един стар голф и един стар мерцедес са непокътнати. Най-зле са Тойотите, Опелите и на жена ми алфата :( Въобще най-старите коли са по здрави от най-новите :) ФАКТ!

П.П.

От първото топченце лед до големите като кюфтета късове лед имах точно 1 мин. За една минута успях да вкарам колата под едно огромно дърво в близост. В началото листата в короната на дървото ме пазеха но след 5 мин. нямаше листа. Всички бяха на земята а леда удряще като с чук. Градоносния облак е бил регистриран в 16:30 а мен ме би град в 17:30 ! Един час! Един час никой не предупреди. За кво са им сирените и говорителите на гражданска защита ... толкова ли не можаха по радия и телевизии да предупредят. Ако имах 5 мин. щях да скрия автомобила. :(

П.П.2

Ако бяха предупредили можех за 1 час да стигна до Пловдив!

Edited by g.genov
0

Здравейте, същата картинка ,жената звъни и ми се хили по телефона" МИ Hover-a СТАНА НА СИРЕНЕ" а на мен ми се плаче от другата страна!!!!

В крайна сметка ,таван,преден капак ,калници от едната страна, хромирани лайсни на вратите и още не знам какво много съм далече за да видя лично,само по снимки и разкази се ориентирам. Кофти случка, поне Голф-а нищо му няма.

п.с Надявам се , с метода на изправяне на вдлъбнатини да не се налага китосване и пребоядисване ,поне за тавана и капака. но ще трябва оглед от сервиз и проба.

0

Къде ще ги ремонтирате последствията от  градушката: в оторизиран сервиз на ЛМ (оторизиран сервиз от ЛМ) или в доверен сервиз на застрахователя.

Аз все още обмислям какво е най-добро.

0

Къде ще ги ремонтирате последствията от  градушката: в оторизиран сервиз на ЛМ (оторизиран сервиз от ЛМ) или в доверен сервиз на застрахователя.

Аз все още обмислям какво е най-добро.

От опита ми с доверени сервизи стигнах до извода, че най-добре в официалният сервиз. Винаги съм мислил така, но просто Армеец първата година нямаха подписан договор с Литекс и като трябваше да ми боядисват вратите ме изпратиха в техен "другарски". В резултат всичко добре, само дето са ми счупили едни щипки на вратите и капачетата на болтовете на вратите нещо ги няма всичките.

Така че според мен в официален, дали Митвас дали Литекс, това са възможните варианти. То даже застрахователите си ги разпределят горе долу равномерно :) Сервиза на ботевградско има бояджийно, но се явява други фирма или поне така беше преди. Няма значени. Важното е възлагателното писмо да е към Литекс или Митвас. Пък особено сега както ремонтите ще се прават на килограм, едвали на някои ще му дреме как точно ще ти разглоби колата.

Моето лично мнение е такова. Ходил съм и на двете места по щети, Нямам забележки. 

0

Гаранционните едвали имаме избор, но за по сигурно в понеделник ще бия път до Бургас и го оставям за ремонт ТОТАЛЕН в Аутоплюс, честно да ви кажа каквото са ми оправяли повече не се налага да се бара, а сега за боя едвали бих се доверил на друг.

0

Гаранционните едвали имаме избор, но за по сигурно в понеделник ще бия път до Бургас и го оставям за ремонт ТОТАЛЕН в Аутоплюс, честно да ви кажа каквото са ми оправяли повече не се налага да се бара, а сега за боя едвали бих се доверил на друг.

Когато имаш щета и е за боядисване нямаш никакъв проблем да отидеш в доверен сервиз. Застрахователите пращат задължително колите в официален сервиз, когато има части за смяна ( стъкла, фарове и др) поради простота причина, че така или иначе ще има фактура и към тях заради доставката. Довереният сервиз трябва да ги купи от Литекс или Митвас, после да ги смени и ако стане проблем - лошо. 

Затова за боядисване не се притесняват и пращат, особено тези които нямат подписан договор с Литекс. Литекс имат подписан договор само с няколко компания. Няма да ги изброявам защото ми е стара вече информацията. Смених моята първа ЗК точно поради тази причина.

0

Как е според вас сервиза литекс на ботевградско, става въпрос за обслужване. На първо обслужване Митвас ми обявиха страшна цифра, и го направих в Бургас с 20% по-евтино, но скоро ми се налага пак та се чудя дали да не пробвам там.Все пак Рокфелер не ми е чичо.;-)

0

Дори и за боя пак трябва да се мине през официален сервиз. Заради гаранцията.

На ДЗИ Митвас им е доверен сервиз и затова ползвам тях. Възлагателно писмо и не се занимавам с плащане.

0

Дори и за боя пак трябва да се мине през официален сервиз. Заради гаранцията.

На ДЗИ Митвас им е доверен сервиз и затова ползвам тях. Възлагателно писмо и не се занимавам с плащане.

Колега направих запитване до Call Center-a на LM относно ремонта от градушката  и ми съобщиха че не е нужно да се минава през официален сервиз за да се запази гаранцията, поне така ми казаха. Ако има други колеги който имат информация по този въпрос  нека споделят.

0

На мен от Митвас са ми казвали, че дори и за боя се минава през тях. Макар че нямат бояджийски цех те дават колата на партньорски сервиз. Не знам каква е логиката да можеш да ходиш където искаш, защото все пак имаш гаранция и за боя/лаково покритие. Но пък щом ЛМ са казали, че може... 

0

Не разбирам защо не ми вярвате за нещата които писах по-горе ;) Нали това ви казах, че няма проблем по принцип да се ходи в други сервизи.

Има два момента тук.

1. Митвас нямат възможност за такъв ремонт и затова пращат в друг сервиз. Възлагателното писмо е към тях от застрахователя и трябва да издадат фактура към същата компания.

2. При Литекс е същото само че сервиза е в същата сграда и за клиента няма разлика, но сервиза е друго юридическо лице.

Това е. Просто е. Няма да падне гаранацията от това, но има друг момент. Дали няма да е по-кратък срока за гаранцията на лаковото.

0

Не, Ванка, друга ми беше идеята. Митвас ми казаха, че трябва да оставя колата на тях и те се оправят - карат си я при който бояджия работят. Но трябвало да се остави в оторизиран сервиз, а после те си се оправят с бояджиите. Поне аз разбрах, че дори и застрахователите да могат да дадат възлагателно писмо директно към бояджията, не трябва да се прави така. Трябва си към оторизиран сервиз...

0

Като бях във Виктория за  опиаване на щетите, вариантите бяха два: Литекс или Митвас. Първата година, като бях застрахован в  Армеец, те самите настояваха да е в техен "другарски" сервиз.

Явно вече е така.

Само през официален сервиз, което според мен е редно, да нямаш други проблеми после. Все пак те се подписват че е извършен качествено ремонта.

0

По-принцип в сайта на Литекс пише доставка на части 48 часа, е мойте ги няма втора седмица, колата е в сервиза а хората нямат части, колите са добри но ако ви трябват части си поръчайте от Китай, Българското пак се показа. Нема оправия.....

0

Здравейте колеги,дали има вече отремонтирани щети от градушката и какви са впечатленията ви?

0