Jump to content

ВПЕЧАТЛЕНИЕ ОТ Н6


Recommended Posts

За разхода има много да се говори,като се вземат предвид много много фактори. Първо,колата се разработва,това е много сериозен факт,второ маслата са и от не толкова хубавите,трето,качеството на дизеловото гориво,което зареждаш се различава навярно от това,с което е правен теста.Четвърто-гуми,товар,наклон,външна температура...

 

Покарай 15на хиляди и тогава вече можеш спокойно да кажеш какъв е разхода :)

 

Съмнявам се разхода да се подобри с времето.

1) Разработването на колата едва ли ще даде повече от четвъртинка л/100 разход разлика. В крайна сметка ако е от разработването, значи трябва да има загуби във вътрешно триене достойни, че да е прегрява колата. Още повече, че с времето човек свиква с машината и я кара по-близко до възможностите й (лично впечатление, може да не е така).

2) Това за качеството на горивото е едно от нещата с които не мога да се съглася - карам всяка година и до Франция и до Гърция. Моята кола при идентично каране (120км/ч автопилот) дава идентичен разход с нафта от цяла европа. Сипвам понякога от по-скъпата нафта, по-често от обикновената, само от по-известните бензиностанции и не съм забелязал проблемите, за които спекулират всички.

 

Но имай предвид, че в Европа тестовете за разход са супер релаксирани и позволяват производителите да "лъжат". Едни и същи коли по американските измервания дават с по 20% по-висок разход спрямо европейските. Но тази кола ми се вижда съвсем в реда на нещата да гори 9-10/100 - все пак е висока/широка, тежка и с постоянно 4х4. А сега е лято и се кара на климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по моята съдя,защото с тоталска нафта от Франция ми даде 4.6,а тук идва още по-големия парадокс. В Казанлък има 2 бензиностанции петрол на двата края на града. АБСОЛЮТНО идентично каране,защото правих проба,с 20 лв. от едната минавам 110 км. от другата 125-130 километра. А да не говорим за различни вериги бензиностанции,още повече за държави. Тя едната бензинджийка ми каза,че те си наливали добавката в горивото точно до милиметър,което според мен е разковничето,ако от другата бензиностанция скатават добавка. Не знам,гадания са това,но след разработването със сигурност ще има разлика,може да не е 2 л. /100 км, но ще има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистих темата от нападки към Дачия, най-малкото защото бяха без никаква връзка с контекста на "Впечатление от H6". Нека продължим да обсъждаме въпросния автомобил.

 

g.genov е писал още, че не би сменил колата и за три Дъстъра. Това не смятам, че са нападки, а в крайна сметка лични впечатления и предпочитания. Както има хора, които никога не биха сменили "Мерцедеса за БМВ", "японското за немско" и обратното. Но бих се радвал да кажеш какво на теб не ти хареса в Дачията? Освен, че тя е по-малка, по-лека, с по-маломощен двигател, по-малко екстри, по-семпла, но пък и за по-малко пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистих темата от нападки към Дачия, най-малкото защото бяха без никаква връзка с контекста на "Впечатление от H6". Нека продължим да обсъждаме въпросния автомобил.

 

g.genov е писал още, че не би сменил колата и за три Дъстъра. Това не смятам, че са нападки, а в крайна сметка лични впечатления и предпочитания. Както има хора, които никога не биха сменили "Мерцедеса за БМВ", "японското за немско" и обратното. Но бих се радвал да кажеш какво на теб не ти хареса в Дачията? Освен, че тя е по-малка, по-лека, с по-маломощен двигател, по-малко екстри, по-семпла, но пък и за по-малко пари...

Искам да отбележа, че не съм карал а само разглеждал.

Освен това, което си писал за по-малко екстри и по-слаб двигател

 - има доста по-малък багажник

 - много малко място за краката на задните седалки

 - въпреки, че беше чисто нова имаше нещо, като ръжда около уплатненията на багажника

 - имаше вече щети по интериора (счупени пластмаси)

 - има някакъв странен пенопропилен в багажника на мястото за резервна гума

 - нивото на оборудване е доста по-постно

 - вратите се затварят, като капак на контейнер за боклук (ГЮМ ....)

 - пластмасите в купето са много ефтини или поне така изглеждат

 - седалките са доста дървени

 - отвътре като цяло прилича на много евтин автомобил

 - музиката звучи, като в казан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос.

След колко километра каране по магистрала със 120км/ч, загрял двигател и чисто нов акомулатор, Start/Stop системата става активна?

 

1544984_10202247271929567_40871363491035

 

Имам и отговор:

След 40-60км. Особено когато се кара на фарове.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като запалих автомобила и целия екран на медията стана на свтли и тъмни хоризонтални черти. Много яко. Печеше силно слънце и на снимката с телефона не излезе нищо. След рестарт се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе я си вземи една афтърмаркет конзола за колата. Сигурен съм, че има по-читави варианти. Явно, че е тъпо направена оригиналната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,интересно ми е този Н6 какъв данък има дали е като на Н5 пише в талончето Камион или се води лек автомобил?

И още нещо за 4х4 само едно копче ли има или е с бързи и бавни като при Н5?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише камион данъка е символичен.

И още нещо за 4х4 само едно копче ли има или е с бързи и бавни като при Н5?

Благодаря предварително.

Няма никакви копчета. Системата е 4WD с постоянно зацепено предно предаване и автроматично електронно пускане на 4x4 при нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише камион данъка е символичен.

 

Няма никакви копчета. Системата е 4WD с постоянно зацепено предно предаване и автроматично електронно пускане на 4x4 при нужда.

 

Благодаря ти колега за отговорът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте на всички колеги искам да попитам относно колегите със Н6 има ли някакви дефекти за сега по количката или всичко си е ок :))) понеже при Н5 доста имам и се колебая дали да не я сменя със Н6?

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да сравнявам с H5 но като цяло съм доволен от автомобила. Но ако си взимаш H6 си вземи най-високото ниво на оборудване няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Litex Motors и Митвас мога да кажа само добри неща и невероятно отношение към клиента и автомобила.

Междудругото колата излезе от бокса и вече няма и следа от градушката а километрите и са вече почти 5000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Микош,

мислейки по въпроса дали да не замениш Н5 с Н6, се връщаш към избора на автомобил и започване отначало изчистването на "детските болежки". Погледни по-горе - има един доста активен участник във форума с Н6 :laughing5: . Колегата да не го приема като присмех, тъй като до преди половин година и аз бях като него :laughing5: . Ситуацията, явно е хронична за всички автомобили излезли от този завод, независимо от модела. След изчистването на проблемите, мисля всички ще сме доволни. Разликата в моделите обаче, няма как да се заличи. Ако си по-хард настроен, гарантирам, че с Н5 ще постигнеш по-добри резултати, а ако не си, то с по-култивираното си шосейно поведение Н6 ще те задоволи в по-голяма степен. Не прави грешката да си мислиш, че щом двата автомобила са 4х4 то те са от един клас - не е така! Разликите в окачване, трансмисия, с рама или не, пътно поведение, здравина и устойчивост при пазлични режими на ползване, както и цялостните замисъл и настройка на автомобила, според предполагаемото му от производителите ползване, всъщност правят двата модела доста различни. Изборът е оставен на купувача. Всъщност, каквото и да избреш, важното е да ти задоволява изискванията и да те радва.

Дано е така и със здраве!

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила е страхотен и ако ми кажете къде ще е следващата среща ще дойда за да го видите. Всички проблеми са отстранени (за което може да се каже, че е проблем а не просто моя прищявка или филмиране :) )

 

Още веднъж благодарности на Litex Motors и Митвас ... Респект! Наистина не очаквах такова страхотно отношение.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_colors: вие сте софиянчета - далечко ми идете :icon_colors: , но за среща мога да се пробвам и аз. Трябва обаче да зная малко по-отдалече, че ми е доста кът времето напоследък. Ще ми е интересно да се видим, вероятно не само на мен... Може и на терен да се пуснем, знае ли човек :laughing5: ...то апетита идва с яденето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукнах 5000 км и току що смених всичките масла на H6-цата :) ... оооо има разлика ... не е огромна но е осезаема! Двигателя е доста-по пъргав, развърта се по-бързо. А скоростите влизат още по-леко. Ще видя дали ще има разлика в разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Съединителя ми се струва доста слаб. От какво съдя? Ами някой път като ускорявам по рязко на ниски предавки имам чувството, че буксува. Преди седмица две бях в Габрово около Етъра и са набих с джипката в една много тясна и много стръмна надолу улица и натоварен с 300 кила багаж. Оказа се че улицата е доста къса и без изход трябваше да върна назад и греда! Запалих съединителя направо не искаше да зацепи! Пълен т***к!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има я тази вероятно ако сте го запалил вече да буксува и това не е приятно защото няма да го сменят по гаранция и ще трябва да се бръкнете,но може и да греша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...