Jump to content

ВПЕЧАТЛЕНИЕ ОТ Н6


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

както обещах малко впечатления от Hover H6 1.5 Т бензин след тест драйва :) Не искам да звуча като авторите от AutoBuld, но така по-лесно ще мога да дам плюсове и минуси без да изпадам в дълги обяснения:

 

Какво ми хареса:

- Екстериор - отвън колата е много красива, всички елементи като брони и огледала са с цвета на купето по default, модерна визия, без значение дали е инспирирана от други марки или не;

- Интериор - визията е също модерна и не бих казал, че отстъпва на други подобни автомобили (говорим за подобен и малко по-висок клас автомобили, не правя сравнения с Mercedes примерно :) );

- 4x4 - искахме да я пробваме на сняг/ лед и Бойко Петров (мениджър продажби в МитВас) ни предложи да се качим до Герман, където успяхме да направим няколко теста на един доста коварен баир; там колата се справи повече от чудесно; успях да видя и отстрани как се включват задните колела;

- скоростите - късото превключване на предавките ми допадна много (тук става въпрос за физическото вкарване на лоста на скоростите); не усетих да влизат трудно;

 

Какво ми липсваше:

- малко повече мощност на 2ра скорост (ако хванеш цаката на превключването няма загуба на мощност, но ако изпуснеш момента ускорението е доста тромаво до 2000-2500 оборота);

- като цяло малко повече мощност, т.к. колата е голяма (но пак, това не е спортна кола, а и не е лошо да плащаш по-малки данъци :) )

- може би като най-голям минус и то лично за мен - височината на купето вътре при варианта с шибидах. Когато се качих в автомобила в мострената зала колата там беше/ е без шибидах (ниво One) и имах достатъчно разстояние до тавана (бел. а. висок съм 2 метра), докато при версията Premium, какъвто беше тестовия автомобил, тавана е свален с до 5см надолу и ако искам да се изправя на седалката, както по принцип трябва да се седи ми е тясно и главата ми опира в тавана.

 

В заключение - колата ми хареса като цяло, забележките са малки. Другата седмица ще тествам и дизела и ще мога да кажа и за него нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да ти махнат стандартния пакет музика и да ти сложат 7 инчова система с Android ... сравни саунда на двете за да си сигурен, че няма да съжаляваш.

 

Това е интересно за отстъпките и може да се разходя на някъде, но и аз не знам за къде съм ( за лудницата надявам се не :D ).

 

Реално аз взех оферта за бензина точно ниво One. Не съм фен на кожата, без значение качеството, но ако човек избере по-горно ниво на оборудване няма вариант да не ти сложат кожа, само ниво One е без кожа.

 

Сега до колкото разбрах в момента има някаква промоция, при която ти махат стандартния пакет музика и ти слагат 7 инчова система с Android, която пише, че има и навигация. До колкото разбрах от постовете на @g.genov неговата не е такава. Предполагам, че малко са ъпгрейднали нещата, но утре ще поразпитам и ще дам инфо :)

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@g.genov лошото е, че най-вероятно тази втората система я нямат монтирана никъде и сигурно няма да може да се тества. Следващата седмица ще питам и ще знам повече.

 

Дали ти се оправиха фаровете или продъжлават да сменят интензитета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължават да сменят интензитета без закономерност като особенно се усеща, когато запалиш в началото светят по силно и по някое време намалява интензитета.

Но иначе забавното е, че ел. седалката ми се оправи тази сутрин. Вече започвам да се чувствам, като глупак.

 

@g.genov лошото е, че най-вероятно тази втората система я нямат монтирана никъде и сигурно няма да може да се тества. Следващата седмица ще питам и ще знам повече.

 

Дали ти се оправиха фаровете или продъжлават да сменят интензитета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е със сигурнсот не мислим, че си измисляш.

Аз примерно се оплаках в сервиза на Митвас, че  някой път точно при превключването от бензин на газ оборотите падат много ниско колата тресе и  после се оправя. И това само когато е 1 палене за деня, т.е студена. Естевенно в сервиза това не се случи и се чувстрваш тъпо.

Редактирано от valery
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е със сигурнсот не мислим, че си измисляш.

Аз примерно се оплаках в сервиза на Митвас, че  някой път точно при превключването от бензин на газ оборотите падат много ниско колата тресе и  после се оправя. И това само когато е 1 палене за деня, т.е студена. Естевенно в сервиза това не се случи и се чувстрваш тъпо.

Имам същият проблем, като преди 25хил. км. някъде правиха реглаж на цилиндрите. В момента проблема отново се появи. При мен докато колата е студена (най-вече в студено време както сега зимата) при палене около 1000 оборота колата започва да се тресе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин като запалих и започна нещо да скърца и ручи зловещо цяла минута. Като комбинация между приплъзващ ремък и заминал лагер на обтягащия механизъм. Ужас!

Ще видя следващите дни дали ще се случи пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ще правя планиран upgrade след няколко дни. Сменям дневните светлини с комбинирани дневни-лед + халогени за мъгла + включване на съответната светлина лява или дясна при пускане на мигач :) Ще постна снимки другата седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще правя планиран upgrade след няколко дни. Сменям дневните светлини с комбинирани дневни-лед + халогени за мъгла + включване на съответната светлина лява или дясна при пускане на мигач :) Ще постна снимки другата седмица.

 

От къде ще ги купуваш? Митвас предполагам. Да не би да са Osram дето се превключват с копченце?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето и обещаните снимки от ъпгрейда с ЛЕД дневни светлини и отделно лампи за мъгла.

Довечера по тъмно ще снимам пак.

10869527_10203658005757031_7824921102093

10887467_10203658007557076_7908668952521

10842090_10203658008877109_7029822027354

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Точно за тези ми беше идеята. Гледах ги в МитВас и много ми харесаха. На експоната са с едни бутин и си ги цъкаш да ги видиш как светят. Много ми допаднаха.  

 

Нещо за финалната цена ще споделиш ли?

 

Поздравления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах фотоапарат под ръка и снимах с телеф. Не мога да регулирам нищо по снимката а новите лампички са доста силни и на снимката с телефона светят дста силно. Утре ще си поиграя с фотоапарата.
Иначе ето две снимки с телефон. Първата е дневните светлини, а втората тези за мъгла.

10981287_10203660079968885_7090866722758
1496278_10203660081408921_48838914129194

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набави си някакъв документ удостоверяващ монтажа, изправносттта и т.н. на тия светлини, защото ако те спрат някъде господа полиционерите ще ти драснат актче заради това че караш на фарове за мъгла, без да има нужда от това. Върви им обяснявай че това са ти дневните светлини ако нямаш документ за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набави си някакъв документ удостоверяващ монтажа, изправносттта и т.н. на тия светлини, защото ако те спрат някъде господа полиционерите ще ти драснат актче заради това че караш на фарове за мъгла, без да има нужда от това. Върви им обяснявай че това са ти дневните светлини ако нямаш документ за това.

Как ще ти драснат актче, като имаш фарове за мъгла и дневни светлини едно до друго?

Сериозно ли някой си мисли, че ще бъдат произведени и фабрично (тези се поставят и в завода) вграждани дневни светлини, които не отговарят на европейското и родно законодателство?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано , според мен това е супер интелигентно решение . Тези дневни светлини от гирлянди светодиоди, с които кичат повечето модели ми идват доста кичозно  , някои стоят прилично , но има и направо нелепи .

Обаче цената направо ме уби ,1000лв. не струва и оригинален ксенон вече бе хора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ховър 5 дневните светлини са на същото място за близо 2год. никога не съм спиран от полицията за тях. Много красиво и практично е станало, браво на Митвас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набави си някакъв документ удостоверяващ монтажа, изправносттта и т.н. на тия светлини, защото ако те спрат някъде господа полиционерите ще ти драснат актче заради това че караш на фарове за мъгла, без да има нужда от това. Върви им обяснявай че това са ти дневните светлини ако нямаш документ за това.

В монета си имам отделно дневни отделно такива за мъгла. Не смятам, че точно сега някой полицай може да каже гък. А ако вземе да пише нещо съм си приготвил много интересно изречене за възражение на акта :)

 

Обиколил съм десетки сервизи през годините но добри сервизи като Митвас са рядкост. Говоря не само за сервиза, като такъв а и за отношението. Дано някой ден и много други сервизи се поучат от тях.

 

Четсно да ви кажа поне за мен цената в сервиза няма значение ако обслужването и ремонта са перфектни.

Редактирано от Ванката
Групиране на отделни мнения по една тема.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес сутринта тествах джипката на магистралата на Вакарел. Нагоре по баира посока Пловдив при силен снеговалеж и сняг и киша около 5cm със зимни гуми Nokian и със 160км/ч се държеше чудно. Чак изненадващо за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено карането в такива условия се определя от гумите. Това, че колата е с постоянно 4х4 със сигурност не е попречило, но смело от твоя страна да караш със 160км/ч в 5см сняг и киша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо петата врата се ебава с мен. Не се отваря до горе и за няколко дена 10 пъти си ударих главата а това не се беше случвало (едва ли аз съм дръпнал на височина на тея години). Подозирам, че ще получа отново отговор, като за спирачките съединителя и ремъка, че и амортисьорите на вратата са консуматив. Почвам да подозирам, че цялата кола е консуматив да му еба майката!

И кожата нещо в салона започна да се прецаква на места.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В студено време е нормално да се влоши работата на всякакви неща, работещи с масло. И 19-ката и сценика и еспейса на брат ми и пасата на брат'чеда го имат тоя проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...