Jump to content

ВПЕЧАТЛЕНИЕ ОТ Н6


Recommended Posts

Днес явно е ден на жълтите лампички. Аз като си тръгвах от работа преди 4-5 часа запалих и както обикновено чаках на място да превключи на газ. Колата се давеше и постоянно премигваше лампичката за двигателя. Накрая угасна. Запалих отново и пак същото. Пробвах да я изгася след това, но проблема си остана. Накрая на място я изфорсирах до 5-6хил. оборота и се отпуши. Въпреки, че сравнително скоро ми правиха реглаж на цилиндрите (може би < 20 000км.) колата отново започва да се тресе, докато загрява на място при 1000 оборота. Вече и при спускане на втора скорост двигателя задържа към 1000 оборота, но колата се тресе по време на движението. И на трета макар и по-малко отново го има този проблем. Някак си започват да дразнят повтарящите се проблеми. Нима трябва да правят реглаж на цилиндрите на всеки 20к километри? За пояснение на 48 хил. км. съм и преди 4 хил. км. бях на техническо обслужване.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то каквото и да караш жълтите лампи в един момент започват да светят на дискотека. Казвам го от опит. Но е неприятно да светят на нова кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20. Нали си имам Start/Stop система и днес 3 пъти ми се случи в момента в който огасне двигателя да светне една красива жълта лампа на таблото. Прилагам снимка.10636242_10203057024492875_3421356225476

 

И какво нередно има в това да светят лампите на таблото, когато спре двигателя на светофар?

Свети и лампата за маслото, надявам се, че не си долял... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо и аз щях да попитам, след последващото стартиране на мотора, дали лампата е останала да свети, защото реално на снимката колата е с изгаснал мотор и все едно е на положение на ключа "контакт", затова светят маслото, чек, напрежение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети оранжевата лампа, която до сега не е светила в тази ситоация. Говоря за оранжевата лампа в дясно от тази като акумулатор. Не нося на подигравки!!!

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лампа е показател, че има някаква грешка на компютъра и трябва да се отиде на диагностика. В това няма нищо притеснително. Може да е от всичко, от лошо гориво до не знам си какво. Щом колата се движи и няма никакви звукови и видими проблеми, може спокойно да се обадиш в сервиза и да се разбереш кога да отидеш и да ти изчистят грешката.

 

От моя опит - веднъж ми светна лампата когато ми свърши газта и не преминаваше още автоматично на бензин и присецваше и светна лампата. Отидох в сервиза и там ми казаха да си карам и ще изгасне. Нямах никакъв проблем. Заредох си, покарах и се махна.

 

Същото съм го имал и с Шевролет и Опел. От сервиза и в двата случая ме извикаха да го погледнат и нямаше никаква драма. Чистене на грешката и това е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ съм казал, че има драма нито, че нещо съм забелязал по автомобила нередно. Просто светна лампата, която до сега не е светила в тази ситуация. И то три пъти.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, ясно е коя е лампата - check engine. въпросът е - след стартиране на мотора остана ли да свети? защото иначе реално няма проблем, ако си е изгаснала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера какво се притесняваш, когато тази лампа свети при изключен мотор. Мисля че реалните грешки се отчитат при запален двигател. При изключен си е според мен само някаква проверка, но не и реален проблем.

Може би и тук свеждаме проблема до софтуер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз не се притеснявам защото имам още 93000 километра гаранция. А и наближава коледа и няма лошо на коледната елха да светят повечко лампички :)

 

Но когато една алармираща лампа "check engine" светва в момент, в който до сега не е светила буди леки подозрения. Въпреки, че в ръководството за ползване не намерих указания какво да правя ако светне тази лампа.

 

О ДА! Още нямам ръководство за ползване на автомобила! Вече знам, че когато свети червената масленица не се долива масло, когато свети червения акумулатор с алтернатора и акумулатора всичко е наред а когато свети жълтата "check engine" няма нищо притеснително.

 

Някой има ли идея дали все пак трябва да отида в сервиз или да не ми пука от коледното настроение на джипката ми?

 

П.П.

Аз съм сигурен, че проблема отново е софтуерен и за това дори съм готов да се обзаложа.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш какво е казал Остап Бендер за давещите се? Предлагам да си купиш един OBDII контролер за 5-6$. Така ще знаеш на момента каква ти е грешката и дали се налага ходенето до сервиз. И без това в 99% от случаите сервизите само нулират грешката и на въпроса "Защо се получава?", отговарят "От газта е." или в твоя случай - "От нафтата е.". И това не е само за китайските "жипки", на почти всички нови коли е.

В тази връзка една весела случка от преди 2 години: На една бензиностанция в Катовице, Полша, забелязвам, че на единият ми фар на моя Н5, Бог да го прости, за пореден път са изгорели късите. Псувайки китайците, които са оставили отвор зад фара колкото да влезе ръка на 10-годишно китайче, както вероятно и благодарение на сериозния махмурлук, изтървам крушката във фара. Никога досега не ми се е случвало подобно нещо и въоръжен с подръчни материали - клещи (по-скоро мултитул), тел и магнит около 20 минути се опитвам да я извадя. Най-накрая побеждавам и монтирам крушката. Идват две полякини на видима възраст около 60-70 г. и питат нещо. Аз не знам полски, но съпругата ми е живяла няколко години там и знае, та тя превежда. Питат жениците, явно впечатлени от умелото ми боравене с телта, дали случайно не съм автомонтьор, че имали проблеми с новата си кола Сутиен С4. Ненужно изживявайки се като такъв, отивам и виждам, че и на тях им свети ярко жълтата лампа с двигателчето, а колицата нямаше още и 200 км. Казах важно "момент" и отидох да си взема контролера от джипа. Отворих капачето (на сутиените е под радиото), закачих контролера и нулирах грешката. Беше нещо от сорта на бедна или богата смес. Та каките палят колата, всичко вече е наред и видимо доволни даже ни канят, ако минем през някакво градче в южна Полша, непременно да им се обадим. Тръгваме и ние и съпругата ми до границата с Чехия не спря да се смее. Чула как жените преди да тръгнат, говорили по телефона с някого, как новите коли били "голяма работа". Как един човек извадил от българската си кола някаква част, сложил я на тяхната и всичко заспало.

Та с две думи - притежанието на OBDII контролер е важно, независимо каква кола карате.

Редактирано от garson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако ме и посъветваш кой от всичките да си взема ще съм ти много благодарен :) ... цената няма значение.

 

http://www.dx.com/s/OBD+II

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук http://www.aliexpress.com/item/Latest-version-super-mini-elm327-bluetooth-OBD2-Scanner-ELM-327-Bluetooth-Smart-Car-Diagnostic-Interface-ELM/461219967.html съм купил 4 за мен и приятели, единият беше нещо кахърен и продавачът надлежно си ми изпрати нов. Признавам си, че отдавна не съм пазарувал от дийлекстрийма, за да те посъветвам, а и леееко завишени ми се струват цените там.

Има и в продавалника, а.к.а. olx, по 12-на лева, но аз обаче се въздържам да давам линкове за непроверени от мен неща.

За работа с контролера са ти необходими телефон с андроид и програмата Torque. Линкове към нея има много по сайтовете с apk-та.

:occasion14:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си от OLX за 14 лева elm327 Bluetooth Obd II mini. Инсталирах си на таблета софтуера само чакам да дойде джаджата. Някой знае ли къде се намира буксата в автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Н6 не знам къде е, на Н5 е в сектора с бушоните горе в ляво от педала на съединителя. Трапецовидна букса, двуредова с 20-на женски извода. На повечето коли е при бушоните, предполагам, че и на Н6 ще е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако ме и посъветваш кой от всичките да си взема ще съм ти много благодарен :) ... цената няма значение.

 

http://www.dx.com/s/OBD+II

 

Вкъщи имам един.... мога довечера да ти го дам да си видиш грешките. Което ме подсеща да видя и при мен дали има някакви грешки записани.

 

На моя телефон имам и закупена Torque Pro.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се,че можеш да ги четеш и да ги триеш,но може и да не ги триеш.Дано само да успееш да се кънектнеш с програмата и да влезеш в компютара на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееех, ако можеше и да понапишеш малко вътре... :laughing1:   щеше да ти се сбъдне мечтата, а и доста проблеми, които те дразнят да отпаднат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз не се притеснявам защото имам още 93000 километра гаранция. А и наближава коледа и няма лошо на коледната елха да светят повечко лампички :)Но когато една алармираща лампа "check engine" светва в момент, в който до сега не е светила буди леки подозрения. Въпреки, че в ръководството за ползване не намерих указания какво да правя ако светне тази лампа.О ДА! Още нямам ръководство за ползване на автомобила! Вече знам, че когато свети червената масленица не се долива масло, когато свети червения акумулатор с алтернатора и акумулатора всичко е наред а когато свети жълтата "check engine" няма нищо притеснително.Някой има ли идея дали все пак трябва да отида в сервиз или да не ми пука от коледното настроение на джипката ми?П.П.Аз съм сигурен, че проблема отново е софтуерен и за това дори съм готов да се обзаложа.

Не, според мен извода ти трябва да бъде, че лампите ще светят винаги, когато:

1. Колата е на контакт,

2. Старт\стоп системата е изгасила двигателя и колата реално отново е на контакт.

 

Между другото алгоритъма на с/с системата не винаги пали лампата за маслото, така че информирам по-рано, за да няма изненадани...

 

Няма да е излишна една разходка из шоурумите на другите марки и ще се увериш, че всичко е наред. Ако все още имаш забележки, моля напиши нов софтуер и аз лично ще съдействам да достигне до BOSCH (производител на системата в Н6 и още 99% от автомобилите на пазара). Имаме контакти с тях, така че не се шегувам...

 

Относно книжката за експлоатация-изпратил съм ти мейл, че е налична в офиса преди около месец. Ако не си го получил, мога да ти я изпратя по куриер.

 

Поздрави,

Бойко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-общо казано написването на софтуер няма как да стане без разрешението на производителя и без достъп за запис в EPROM-а и без достъп до документацията на съществуващия софтуер и всички протоколи за комуникация.

 

П.П.

Аз не искам да сравнявам Great Wall H6 с всички коли на пазара. Сравнението съм го направил когато съм я купил. Вече е късно.

 

П.П.2

Относно жълтата лампа няколко мнения по-горе просто написах, че е светнала в момент в който никога не е светила и приложих снимка. Защо трябваше да получавам подигравателен отговор? Защо си мислиш, че аз не мога да бъда 100 пъти по хаплив от колкото съм?

 

П.П.3

Моля изпратете ми ръководството по курер за моя сметка!!! Нямам време да се разхождам до сервиза след, като и не е притеснителна жълтата лампа.

 

П.П.4

Нищо не казахте и защо колата онзи ден реши, че аз не съм нейния собственик и категорично отказа да ме пусне вътре.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес цял ден старт/стоп системата ми е като дискотека. Давам газ и светва зелено , отнемам газта светва жълто. И така цял ден.

И както писах преди няколко месеца съединителя е пълен буклук. Днес отново не можах да се кача на бордюра назад. Махаш крака от съединителя даваш газ назад и нищо! Само замириса. Баси на 6000км скапан съединител! Май трябва да си припомним едно мое мнение от първите 100км на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за качването на бордюр на задна има проблем и при други машини, та май даже се оказва, че не е проблем, ами така си работи системата за 4х4. В офроуд форума е обсъждана темата доста обширно:

Не качва бордюр на задна -- KJ 2007 3.7l auto NV242

 

...при това става въпрос за автоматици и за една от признатите хубави раздатки за жиЙповете.........

Редактирано от peterst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...