Jump to content

ВПЕЧАТЛЕНИЕ ОТ Н6


Recommended Posts

Колега ако правилно съм разбрал,че при теб ти липсва подкалника ? ако е така и не се предлага от литекс моторс ето го http://www.irito-parts.ru/Catalog/ShowProduct.aspx?ProductId=22697&ParentCategoryId=38063

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че липсва подкалник а не закрива целия калник до края а остава "веждата" незакрита. И точно там чука камъчето и прави мармалад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разминавания от по 1 мм. се наблюдават и при моя, но не е болка за умиране, виж обаче, това с камъчетата с мъка... Нещо е недомислено, но ако и китайското е такова, явно става дума наистина за някакво технологично недоглеждане. Нашите само повтарят заедно с грешките и от своя страна добавят и свои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в тази тема се заговори за качеството на горивото в България предполагам всички видяхте репортажите по телевизиите преди дни - http://novinar.bg/news/plashtame-po-350-lv-za-litar-benzin_NDY3NTs5NQ==.html  То и аз се чудя как така 51л. газова бутилка ми я напълниха с 48л. газ преди време като дори не беше започнала да мига последната чертична на индикатора за газта. А и уж газовата бутилка може да се напълни макс на 80%, което е около 41л. газ.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам статистиката на carspending.com

 

Разходи
Общо: 467.00лв.
Гориво: 292.00лв.
Други такси: 67.00лв.
Покупки: 66.00лв.
Поддръжка: 42.00лв.
Гориво на km:0.18лв.
Общо на km:0.56лв.

 

Ако тази кола беше TAXI направо ще фалирам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, колега, ако вкараш и застраховките нещата сериозно ще загрубеят :) , а също и стойността на колата.

Кога ще направиш няколко зареждания " до горе", за да лъсне разхода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен обаче разхода никога не е бил критерий или проблем. Само до преди месец карах кола която гори 16/100 дизел градско.

В интерес на истината никога през живота си не съм карал автомобил на газ и нямам лични впечатления.
За мен основен критерий за хубав автомобил е да се чупи рядко или въобще да не се чупи и от точка А до точка Б да стигна без проблеми ... мечти. Пък ако ще да гори и 50 лева на 100км.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината скоростите започнаха да влизат доста по-лесно, май е трябвало да мина малко повечко километри.

А това с тропането на педала на газта с помоща на Митвас открих от какво е. Понеже само аз го усещам реших, че съм луд. Но установихме, че държа крака на педала на газта леко под наклон и го натискам странично можеби от навик или така съм свикнал да натискам на друга кола. Когато държа крака си правилно върху педала проблема изчезва и педала не ми потропва. А самото потропване е всъщност, като скърцане когато педала се натиска леко странично а не право надолу. Така, че последния проблем явно си го имам само аз заради неправилна позиция на крака. В крайна сметка аз няма да променя позицията на крака си а по-скоро ще смажа т'ва къде скърца. Но това е решение за мен.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах малко видео.

Някой забелязва ли нещо нередно и нетипично? На видеото тъкмо съм запалил двигателя.

 

http://youtu.be/Q93CespKgPg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда се колега, чистачките ти стоят на "еб.м ти страна" :).

Моето усещане от 2г. каране на H5 ( за Н6 нищо не знам, само ги оглеждах), е че прекалено  ниско е нивото на качеството на изработка, спрямо ниското ниво на цените. Т.е. не са толкова евтини за това ниско качество. Учудващо е и това, че китайците ги произвеждат до колкото знам повече от 10г. вече (Н3+Н5), за всичките налични детски болести. Или нашите очаквания са били свръх,.... но не ми  се вярва, защото все сравнявам с 4-5 годишни западноевропейски автомобили  втора ръка. Как ги изнасят в Италия и Англия? А може и да е по-различно качеството само за Бг?!?!

Редактирано от newfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда се колега, чистачките ти стоят на "еб.м ти страна" :).

:laughing4: Yes!

Чистачките си бяха където трябва да си стоят когато са в покой. Навън вали. Паля си колата по обичайния начин и чистачките понеже са в режим AUTO тръгват. Тръгнаха, но направиха само един цикъл (нагоре-надолу) и за мое учудване се спряха на средата в нищото :)

Програмистите писали софтуера и всички алгоритми на този автомобил са точно толкова програмисти колкото аз бях на 12 години :) Вече се забавлявам с труда им :) ... 100% са индийци ... те така пишат код!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда се колега, чистачките ти стоят на "еб.м ти страна" :).

Моето усещане от 2г. каране на H5 ( за Н6 нищо не знам, само ги оглеждах), е че прекалено  ниско е нивото на качеството на изработка, спрямо ниското ниво на цените. Т.е. не са толкова евтини за това ниско качество. Учудващо е и това, че китайците ги произвеждат до колкото знам повече от 10г. вече (Н3+Н5), за всичките налични детски болести. Или нашите очаквания са били свръх,.... но не ми  се вярва, защото все сравнявам с 4-5 годишни западноевропейски автомобили  втора ръка. Как ги изнасят в Италия и Англия? А може и да е по-различно качеството само за Бг?!?!

качеството е под всякаква критика, даже вече и в Китай не ги одобряват толкова много (на H8 вече два пъти отлагат пускането в продажба), при положение че китайския пазар е известен като не претенциозен ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дразни ме това, че софтуерите на най-скъпите в Европа коли в серийно производсто се пишат от български програмисти, а софтуерите на най-българските коли се пишат от азиатци (няма да ги наричам програмисти).

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

качеството е под всякаква критика, даже вече и в Китай не ги одобряват толкова много (на H8 вече два пъти отлагат пускането в продажба), при положение че китайския пазар е известен като не претенциозен ....

Автомобила (H6), като цяло не е никак лош. Като хардуерна изработка и дизайн е доста добре. За сега!

Но софтуерно ... има толкова много недомислици, а коства толкова малко да се поправят! Наистина недоумявам?!?!

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай редовно в Митвас, кога ще дойде новия ъпдейт. На Н5 още първата година се появи нов софтуер за купето, каквото и да означава това....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай редовно в Митвас, кога ще дойде новия ъпдейт. На Н5 още първата година се появи нов софтуер за купето, каквото и да означава това....

Този автомобил се произвежда от години. Не би трябвало още да излизат ъпдейти :) ако програмистите са кадърни.

От опит знам, че когато некадърен програмист пише нова версия на софтуера си за да фиксне бъгове ... в новата му версия обиконовенно се появяват два пъти повече нови бъгове :) А опита ми е точно с китайци!

 

П.П.

А когато един софтуер е фундаментално сбъркан всеки бъгфикс е просто брутална кръпка.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам толкова ли е трудно да се напишат максимум 10 реда код, които да се стартират на всеки 5 секунди, когато автомобила не е на контакт а вратите са затворени но отключени и да вика "в обхват ли е дистанционното и ако НЕ заключи автомобила и спри изпълнението на кода"?

Това си е добавяне на нова екстра, а е работа за по-малко от минута ако си познаваш софтуера!?!?

 

П.П.

Не че е трудно и когато се заключва автмобила да се подаде един сигнал "завтори шибедаха" :) Предполагм ще коства 1 ред програмен код :)

 

 

П.П.2

Щеше и да е чудесно ако можеше да се пуска мултимедията без да се налага даване на контакт и съответно да се спира принудително при заключване на автомпбила.

 

Въпрос:

Някой има ли представа имам ли Play/Pause на мултимедията от волана :huh:

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DVD-то е перфектно особенно на звук :)

Купих си DVD с Хрониките на Ридик и направо изкъртих кочината :)

Единствено щеше да е чудесно ако дисплея беше малко по-ярък и с по голяма острота и резолюция на изображенията. Сигурен съм обаче, че този дисплей поддържа регулиране на яркоста и контраста но никой не си е направил труда да го сложи като опция в софтуера отново!!!

 

П.П.

Да не говорим, че софтуерно може да се взима сигнал от светлинния датчика за пускане на фаровете и когато е светло дисплея автоматично да се сетва с една идея по-високи яркост и контраст. Пак е десетина реда код!

Иначе за какво ми е камерата за гледане назад, като не се вижда нищо на дисплея когато пече слънце?

 

П.П.2

Предполагам, че компютъра на автомобила и компютъра на мултимедията знаят един за друг и имат някакъв протокол за комуникация пък ако ще и през сериен интерфейс да е!?

Не ми казвайте, че греша!

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.П.

Не че е трудно и когато се заключва автмобила да се подаде един сигнал "завтори шибедаха" :) Предполагм ще коства 1 ред програмен код :)

 

Колега не знам защо не са ти я сложи ли тази екстра на шибидаха,но при мен я има,щом загася колата и извадя ключа той  сам се затваря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Start/Stop системата спря да работи! Nice!

А чистачките се пускат сами когато си искат без да вали и капка дъжд!

 

Вече отивам на да му *** майката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям те и за включването на медията без контакт и за подсветката на екранчето при директно осветяване отвън, но ако Niki-25 се чуди защо при теб няма някои екстри, които ги има на Н5-2007 (внос от Италия ако не греша), излиза, че тук идват "орязани" неща. Пак ще влизаме в конспирации... и ще чакаме 5г. да изтече гаранцията за да отключим разни вградени екстри.

Редактирано от newfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...