feikot

Ремонти,отстраняване на проблеми и пригаждания при Н5

60 posts in this topic

Вече без задна стабилизираща щанга - ходовете на задния мост са доооста по-приятни :)

CYMERA_20170911_132337.jpg

1

Как без щанга????Това ми прилича на вица за Настрадин Ходша- точно научил магарето си да не яде и то взело та умряло. Обасни и дай снимки какво и как си свалил замести ли го с нещо.....

1

Махаш биалетките и вече нямаш стабилизираща щанга :) Снимки нямам сега. Аз с повече от 90 не карам никъде, без задна стабилизираща щанга се прибрах през Петрохан - няма грижи :)

0

Венци,

Това заради повдигнато окачване ли го правиш.

Зимата ще имаш много ядове , особено на заледен участък с дупки,буци лед и сняг + задно предаване - няма вкарване в пътя. 

0

Правя го за да има повече ходове при пресечен терен. Стабилизиращата щанга пречи увисващото колело да стъпи, придърпва го и се получават висящи гуми във въздуха и едно боксуване....В момента само на задно минавам през участъци където преди трябваше да включвам 4х4 - просто гумите не се отлепят от земята. А колкото до дупките - смея да твърдя, че без стабилизиращата щанга дупките не се усещат. Реално стабилизиращата щанга ти играе роля само в резки маневри ( завои ) и то най-вече при висока скорост. Както написах по-горе, прибрах се през Петрохан и не усетих никаква разлика във взимането на завоите. Все още не съм откачил предната щанга, ще изчакам да се прибера от отпуска и тогава ще

Edited by vencibull
hop
0

я гледам допълнително. Зимата ще ви кажа как се държи в заледени участъци, сега не мога да твърдя нищо повече от това което вече съм написал. Все още не съм сменил окачването, издирам амортисьори със собствени ограничители, тъй като вече без стаб. щанга само амортисьора играе ролята на ограничител.

0

Имаш ли решение за щангата която е в задната страна на моста и е хваната за купето защото това което си решил иска доста доработки по този възел.

Когато започне да се надига купето "без ограничение" тази щанга ще стане къса и ще започне да ти дърпа купето на ляво,а моста ще "бяга" на дясно и няма да стои в идеалната права спрямо ходовата част.

Ще заминат втулките на тази щанга и най-вече горната - ефекта е задницата става като редосеалка когато се разбие тази втулка.

1

Краси, лифта ще е 4-5см, от което панхарда би трябвало да дърпа надясно ( хванат е за шасито с десния край ) В момента, по незнайно какви причини ( случи се след като сложих 31ците ) задния мост е изместен в ляво с около 2см. Сигурно и преди това е бил така, но не си е личало заради офсета на джантите и по-малките гуми, та като я вдигна ще е с 1 куршум два заека - хем висока и по стабилна в гората, хем ще центрирам задния мост.

Като я лифтна ще споделям снимки.

0

Пожелавам ти успех в това начинание.

Помисли за фланец м/у задния диф и кардана е моя съвет,а ти както си решиш.

0

Мислил съм го фланеца, даже мисля с теб го обсъждахме веднъж. Ще видя какво ще стане след лифта и ще преценя дали ще има нужда. Като цяло при автомобили с дълга колесна база лифта не влияе толкова остро върху кардана, но ще видим. Ако нещо се осере пак ще се “похваля“ :D

1