Jump to content

Смяна на куките за щората в багажника


Recommended Posts

От доста време съм ги взел, оригиналните китайски кукички от Литекс за колосалната сума от около 2 лв комплекта.

Монтажа не стана, защото с приемчика, така се разбрахме един път за смяната че никои не разбра :). Обаждам му се докато колата е в сервиза и казвам че искам да ми сменят кукичките или поне едната. Резултата е като отидох да си я взимам започна да ми изготя фактура, само за часта. При което трябваше още да чакам и се отказах. Реших че ще си ги сменя сам.

 

Това като предистория :) И така, този светъл ден настана днес.

 

1. Свалих решетката. Реших че ще ми пречи, но в последствие разбрах, че е абсолютно излишно упражнение.

2. Свалих трите двойни закачалки от дясната страна. Там ми беше счупената кукичка за щората. Оказа се че тези елементи вършат доста голяма работа. Демонтират се като се завъртят по определен начин да застанат в отвора и се измъкват с известно усилие.

3. Демонтира се капака които е над задната броня и точно при ключалката на вратата на багажника.

4. Тук идва интересната част. За да се свали панела върху, които е монтирана кукичката е необходимо много специално движение.

Въпросното движение е навън и надолу за да се освободи долният край на захващането. След което напред се изважда горната част. Тук се разделих с пластмасовите капачета на горното захващане, затова внимавайте.

 

5. Демонтажа на кукичката е проста работа с отверка звезда. Долният отвор е за разтопяване и един вид занитване, но аз не го правих.

 

6. Обратното монтиране на панела се оказа голяма борба, поне за мен. Успях чак след като извадих уплътнението на вратата по обратният път на точка 4. Тук вече повреден горен край нямаше как да го монтирам във заводски вид, но с болтчета мога да го възстановя някога :)

 

Дясната страна:

 

1. Демонтирах трите държача за закрепване. 

2. Отварянето на панела стана лесно, защото горният край не беше закрепен.

3. Смяната на самата кукичка е фасулска работа.

4. При сглобяването успях да повредя панела с одраскване от клещи :) пуканх го леко от натискане :( но отново с изваждане на уплътнението с справих.

 

Добре че са са въпросни държачи за закрепване иначе ще хлопа панела. За сега изглежда всичко наред.

 

Като цяло с повече внимание и планиране, операцията не е много сложна, но си иска здрави нерви :)

 

Прилагам и малко снимки.

20140502_133940.jpg

20140502_140901.jpg

20140502_141146.jpg

20140502_142448.jpg

20140502_142454.jpg

20140502_142510.jpg

20140502_144506.jpg

20140502_154816.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 6 years later...

И моите бяха изкъртени и двете и бяха завити някакви огроми видии за куки обвити в изолирбанд 😶 и тъй като бяха вече изкъртени грубо не си играх да свалям корите, просто ги отворих в близост до куките и сложх с болт и гайка други кукички който бях закупил вече, понеже не намерих оригинални. Тези са пласмасови ако се счупят има подобни метални. Или просот ще си сменя с нови взех си повече понеже струват стотинки.

кука.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...