Jump to content

Втора Национална форумна среща с. Косово - 27, 28, 29 Юни 2014г


Финално определяне на дата  

13 гласа

  1. 1. На кои дати предпочитате да се проведе събитието?

    • Петък, Събота, Неделя ( 27, 28, 29 Юни)
      10
    • Петък, Събота, Неделя ( 20, 21, 22 Юни)
      1
    • Петък, Събота, Неделя ( 4, 5, 6 Юли)
      2
  2. 2. Ще присъствам с нощувка ...

    • на хотел ( резервация в обща група)
      11
    • на палатка, каравана
      0
    • Без резервация
      2


Recommended Posts

Мисля че дадох предложения още в началото на тази дискусия, съгласен съм с избора Ви на място, смятам че имате идей за до изберете като дестинация, аз лично не познавам този район, можеби избралите го го познават. Ако ще се събираме за вечеря кажете ще Ви събера в София, без да бием толкова път.;

Не мога да разбера, защо се дразниш , Сам предлагаш вместо ходене, да ни събереш на вечеря....че такава правят всеки първи четвъртък в месеца в София.А ти си ходи, където искаш в България, А  в Хасково, че идваш не вярвам, до като не се  обадиш да почерпя...Хората искат сбирка на зелено, не искат ресторант пък бил той и Воденицата на Драгалевци.

 

Господин Кангов,

снощи неволно не съм Ви отговорил на въпроса до края /в момента съм на Егейско море и нета прекъсва от 60 сек-55/ Аз редовно посещавам гуглето , а на вас щом Ви е трудно ето ви адреса по по лесен начин в бгмапс , както го е дал Ванката...http://www.bgmaps.com/link/4D69838E531FE9205B9F9B78ACDCE6FB  , а за Воденицата на Драгалевци не се шегувам организирайте и ни поканете.....ще дойдем  на срещи  в Хасково, Косово,Драгалевци или където и да е  из България..

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам това мероприятие не се коментира, ще се състой ли изобщо, Моля ви пишете защото аз прекратявам командировки за да дойда. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ще се проведе. Има хора потвърдили вече. За сега минимум около 20 човека, като има хора и не свързани със форума, а просто фенове. Има вероятност да свалим малко цената на офертата, но ще я коментирам, като стане факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко информация, която може да е полезна за сбирката:

  • Бензиностанции и газстанции - повечето коли са на газ, до колкото виждам, така че пробегът е малко по-ограничен и ще трябва да се зарежда по-често :D
    • Сините Ханчета - 13км в едната посока по пътя към Чепеларе; газстанция
    • Чепеларе - 28км в едната посока; бензиностанция Петрол
    • Асеновград - 30км в едната посока, различни бензиностанции (Петрол, Шел)
  • Интерерсни места и забележителности, достъпни с автомобил или джип
    • Чудните мостове - достъпно с лек автомобил
    • Хижа Пашалийца - последната част от пътя може би е подходяща само за джипове?
    • Глухите Камъни - от Чудните мостове пътят става за джип, та на място може да се прецени
    • Кръстова гора и местността около нея
    • Обсерваторията Рожен, тв кулата Снежанка и разни други забележителности около Смолян
    • Асеновата крепост - достъпна с автомобил; може би на връщане?

А който иска, има предостатъчно черни пътища в региона, така че само времето да е хубаво, може да се поразгледа :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кога ще дадеш подробности, спане- къде,цени- колко, вечеря 1-  къде, втора -къде, ще ли е осигурена или сами ще си печем и пием...Щото аз четвъртък и петък съм в София и ще тръгна от там, та да съм наясно, какви дисаги да стягам...Извинявай приятелю, че "те пришпорвам, като младо конче по баира"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето подробности за събитието:

Място: село Косово, комплекс Косови къщи - http://selokosovo.com/ и местонахождение - и в google maps street view -> http://goo.gl/maps/Pon4y.
Дати: 27, 28, 29 Юни 2014

Цени: 30 лв на човек в двойна стая или по 60 лв за двама в двойна стая. Единично настаняване в двойна стая, 40 лв.
Има и опция за апартамент, но в момента не мога да кажа точна цена.

Цената е твърда и не е обвързана с броя на нощувките (това е допълнително договорено). Дори и за една вечер, цената е тази.
В цената е включена нощувка и закуска.

  1. Пристигане. Пристигането е кои когато може и стигне.

 

  • Пристигане в петък. Които пристигне по-рано през деня в петък, се настанява и си почива или се разхожда из района, като хората от комплекса ще му предоставят пълна информация за това.

За пристигащите по-късно е възможно да се поръча предварително меню от механата. Това важи за всички пристигащи в петък.

  • Пристигащите в събота.

Желателно е да се пристигне преди обяд и по-скоро около 10 часа най-късно.

2. Настаняване.

  • Настаняването е след 2 часа попринцип, но при желание мога да преговарям за по-ранно настаняване. Подробно разпределение кои, в коя стая и къща ще е ще я имам най-късно в четвъртък или сряда вечер.

3. Храна.
Както вече коментирахме, не един път вариантите са два:

  • Механа на комплекса. В механата има храна, ако не за целият китайски народ, то поне за 100 гладни мъже балканджий. Така че на които не му се готви може да си поръча каквото си иска. Предлагат ни да си направим меню, за първата вечер с оглед на това да са подготвени хората от компекса.

 

  • Самостоятелно приготвена храна. Всяка къща има обща кухня в приземният етаж. Тя е достъпна за всеки един обитател на къщата, както и барбекю пред всяка къща. Какво колко да си готви, никои на никого не прави сметка. За общи софри може да се говори за събота вечер, но това може да се реши на разбора на съботната закуска.

 

  • В събота е възможно да си направим пикник в гората, някъде по трасето. Като тръгнем около 11 часа сутринта в събота може да се върнем или следобяд или ранна вечер.

4. Разходка:

  • с джипове. Това ще се реши на място според предложения на присъстващите и достигане на консенсус. Може хората с волекси да се разпределят в свободните места в джиповете и да се придвижим към по-трудно достъпни места, без това да води до съсипване на автомобилите.

За желаещите да се поодраскат ще има отделна разходка в близост до тези, които не искат да се траскат. Идеята е всички да сме заедно, а не да се разделяме.

  • Разходка пеш. В района около комплекса е пълно с пътеки и е напълно възможно да направим преход в неделя.

5. Екипировка

Предвид че няма да има хора на палатка, спални чували и друга тежка техника не е необходима.
Това което съветвм да вземе, които разполага с такива неща са:
- Вода
- Суха храна за събота, ако решим да ходим или по-надалече или просто да прекараме повече време сред природата.
- джобен нож.
- радиостанция - walkie-talkie (PMR), настроена на 7 канал, без субтон. Може да я използваме докато се придвижваме из гората, а също така и по-късно присъединилите се могат по-лесно да ни открият.
- не е задължително, но които има може да си вземе въже за теглене или друга подобна екипировка.
- фенер
- брадвичка и др дреболии, това са не задължителни неща. Няма да ходим на преходи из тундрата :)

6. За тези, които не са се включили в списъка с резервация, но сега са преценили че могат.

В момента правим финални корекции по резервацията и затова има възможност да включим още незаписани хора до момента. Условията са същите, като описаните по-горе, БЕЗ да се заплаща капаро. Възможно е и за една вечер.

Това е за сега. Ако има неясноти или пропуснати неща или други предложения, темата е отворена за да ги приеме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на господин Иванов /Ванката/, само дето не е казал с обща рецепция ли е комплекса и къде е в селото, но може би там ще ни упътят. Не е дал и телефон  за връзка...

Пиши ме за всички мероприятия и за двете нощувки- вечери спанета и пикници заедно с голямата ми любов...

И така ние тръгваме от София в петък към 14.30-15 часа от сградата на УАСГ/университета за строителство/ входа  и паркинга от към метростанция "Стадион Васил Левски", ако има желаещи можем да пътуваме заедно...Отговарям на  въпроси: 0885960579 и 0897943969..до срещи в петък и събота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

г-н Видев, предоставил съм връзка към комплекса с официялната уеб страница, където я има цялата информация която Ви интересува.

 

Все пак ето я, точно както я желаете:

 

Комплекса се състои от три отделни къщи и е с обща рецепция. Рецепцията и механата са поместени в Хаджийската Къща., която се намира в ляво от входа на селото, като се премине през моста над рекичката и се изкачите на горе. Другите две къщи са разположени на възвишението точно срещу рецепцията. Ето и линк към табелата разположена след входа на селото, указваща на къде е Хаджийската къща: http://goo.gl/maps/ZzYjp.

 

Ето и контакти:

 

Рецепция:  +359 (0)3342 2333

Факс: +359 (0)3342 233

Управител - Светлана Ралева: +359 (0)888 150352

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ето това е, като за прости хора дето не могат да отварят сайтове.... :wav: . Жив и здрав и бог да пази България и семейството ти.

Координати 41.911666, 24.704299 сваляни са от Гуглето така , че имайте 1% невяра, намира се на третокласен път 8604 отбивка от  второкласен път Пловдив-Смолян - 86/същият започва от околовръстния път на Пловдив южна дъга  от Автомагистралата - първа отбивка за Пловдив, ако се изтърве от следващата/втората/- карловско шосе се гони за Асеновград/. Разклона е след Нареченски бани, вдясно по посока на движението, точна на границата между Пловдивска и Смолянска област/  пощенски код 4240....това ви трябва , ако набирате на ЖПС-а

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-точно и пълно описание не може да се намери. 

 

Благодаря за добавената информация :) 

 

Надявам се, че не е толкова тайно мястото на което отиваме :)

 

Мога само да кажа: Заповядайте на които желае събота, неделя (а някои още от петък) сме там. Ще ни намерите.

 

Добре дошли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три джипа закъсаха, два не могат да изкачат баира, за да се върнат. Хубаво е, че имат храна за три месеца, че дачакат да изсъхне калта... По-важното е, че ракия има. Не ни чакайте, и интернет не ни трябва  :toothy9:  Наздраве на всички! До догодина  :toothy12:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трактора закъса...... Който идва утре да носи 8 чифта чорапи, шампоан хед-енд-шолдърс, защото фронтерата им  нужда от баня!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са си много добре. Прекарваме си страхотно.

 

На заявилите се мога да кажа: Има за какво да съжалявате.

 

Очаквайте подробности ..... скоро .... но не днес ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще съм добре,джипа бе затънал до главините...Терминатора за това е терминатор ме изтегли, после той закъса, аз го изтеглих.От хората-аз най изкалян , от жиповете Терминаторовия, за което почти нямам вина, не съм го карал.Пък Ванката бе магьосник летеше над калта даже и гумите не си изцапа.Никой не донесе хед и кво беще там....,но пиенето беше яко. В 00 започна Петровден...двамата петровци веднага се отчетоха. и до сабахля...Вече съм си в къщи,  Жипчо задръсти каналите на автомивката.Снимки няма да показваме ще продаваме на ТВ -Ехпрорер,Екстреме и прочие...има Закон за авторското право.

Който не е дошъл...да е дошъл.

Щях да забравя:Бяха раздадени и подаръци на всички, какви..... ще разберете на следващата среща....

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа прав си st.videv!  "...пиенето беше яко - и до сабахля..." и  даже след двете кафета забравих да изкажа благодарност на Ванката и "другите организатори", и на всички присъстващи за голямото желание за забавление и доброто реализиране. Благодаря! 

С пожелание за нови срещи, а калта хич не е задължителна  :toothy12: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на всички, които се пръсъединиха към нас. 

 

Прекарахме си страхотно. 

 

Ще се опитаме в разказите си и от заснетия видео и снимков материал да добиете представа, какво е било. Все пак емоцията не може да се предаде на 100%.

 

Беше изключително приятна и незабравима срещата и то с хора с които до момента не се бяхме срещали. 

 

Както се казва, срещата свърши - очакваме следващата. :).

 

Относно творението на г-н Видев, определено си заслужава отлична оценка. Има си и вкус и аромат .... Поздравления.

 

Беше удоволствие за мен наистина.

 

 

 

Трасето можеше да го изберем и по-добре. За следващият път ще се наблегне и на този аспект да има проверени маршрути и за разходка и за кал, за да има за всички по нещо. Понякога така се случва, когато се импровизира в движение. Както се казва "Рискове на живото предаване".

 

Радвам се че всички са се прибрали живи и здрави и няма сериозно пострадали при разходките ни. Това е най-важното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Беше страхотна тази среща. Сърдечни благодарности на вксичи за емоциите и арденалина. Колкото до № 1 то се видя, че калта си каза.... № 1 ама само по изкалване... Трасето си беше точно като за нас (тук пак браво на Петърците и на Ники).

Да не забравяме и нагърбилите се с организацията - Поздрави с и специални благодарности.

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещата мина и всичко беше много приятно като мястото на събиране, но най-вече от страхотната компания!

 

За мен беше удоволствие да видя H5 в действие, на което благодаря най-вече на адаша, който показа, че все пак става и за джип, а не само за повдигнато комби, вдигащо 180 на магистралата :D

 

Извинявам се на всички, че ви вкарах в маршрут, който бях виждал само на карта, но и ще ми е за урок за в бъдеще, за да не правим поразии по високите комбита и всичко да е подходящо за автомобили като Voleex C10 и по-ниски  :P

 

--------

Малко офтопик, но пък е пряко свързан със самата среща:

 

Разбира се, имаше и лош момент, който снощи късно установих и за радост е документално удостоверен. Това се отнася за страхотния комплекс Косовски къщи, където бяхме отседнали и където, въпреки доста високите цени, всичко беше перфектно. Но за съжаление аз лично бях излъган в сметката от тях. Прилагам снимка:

 

kosovo_hadjiiska_SUXX_small.jpg

 

Линк към пълната снимка: http://renai.kicks-ass.net/pics/gwf/kosovo_hadjiiska_SUXX_full.jpg

(липсва цената за нощувката, тъй като я платих веднага при настаняването, а не както настояваха - в края)

 

Както се вижда, имам записани две странни поръчки в сметката за консумацията в ресторанта, която по чисто "европейски" беше записана на стаята, в която отседнах и беше платена преди тръгването. По средата на сметката са записани фигурка магнит (при това два броя) и книга, които аз никога не съм купувал от там. Не притежавам. Не съм и разбрал, че се продават и/или раздават.

 

Не мисля, че всички, които бяхме там, имаме нещо против да си купим тези неща, или дори да ги дарим парите на някой дом за деца, но не и да бъдем лъгани по този начин. За това този "комплекс" отива в неприятно некоректните хотели за посещение в България.

 

Моля ви всички, които присъстваха и са запазили този служебен (а не касов!) бон, да проверят дали няма и при тях такава изненада.

 

Надявам се, че админите няма да изтрият този пост, защото съдържа нападка към даден комплекс, но не бива да се мълчи и да се хвали такъв обект, където (при всичките високи цени) лъжата е част от начина им на формиране на печалбата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Много е вероятно да става дума за грешка при отчитане на “консумацията“ на дадена стая )вместо на № ... да е записана на № ..... Казвам го защото ние си купихме книгата за Косово. Не съм се заглеждал обаче в касовата бележка какво е отразено вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...