Jump to content

Първия C30 във форума !


lider99

Recommended Posts

Принципно фабричната газова за Волекс се избива за 30 000 км. Така че за 5 години докато изтече гаранцията ако караш по 20 000 на година (аз примерно точно по толкова карам) за 5 г. хем ще я избиеш, хем ще си на + с 4500лв. някъде от спестени разходи за бензин. След като изтече гаранцията караш докато се строши фабричната и я сменяш с каквато ти искаш. По време на гаранционния период нямаш никакви разходи за обслужване на ГИ, защото непонятно за всички нас не се прави никакво обслужване на тези ГИ. На принципа са "карай докато не се строши".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То на газова няма какво обслужване да се прави - принципно би трябвало да има 2 графитни филтъра от по 10-20лв, които да се сменят с маслата, странно ако не го искат при вас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ако ГИ се постави след закупуването на автомобили има ли гаранция самата уредба? Според мен за толкова пари би трябвало да има гаранция дори и да я поставиш след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата уредба има. Но гаранцията на колата ти отпада, защото ако излезнат проблеми в електрониката или двигателя, никой не може да гарантира, че проблемите са причинени от дефект в автомобила, а не от неправилно поставена газова уредба.

 

Тоест докато колата е в гаранция, можеш да сложиш само сравнително скъпата газова уредба от Литекс. Чиято цена изобщо не е толкова лоша (като за инжекцион с течна фаза), но заради количеството графит и общото качество на газта у нас, помпите на газта често изгарят. След като гаранцията мине, можеш да си сложиш доста по-безпроблемен нормален хубав ГИ, който би струвал около 1000-1200лв за този двигател. Всъщност дори тогава ще ти излезе още по-евтино, заради това, че вече са прокарани тръбите на газта и може би могат да се преизползват някои компоненти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата уредба има. Но гаранцията на колата ти отпада, защото ако излезнат проблеми в електрониката или двигателя, никой не може да гарантира, че проблемите са причинени от дефект в автомобила, а не от неправилно поставена газова уредба.

Не,не Admin, ти не ме разбра, ако закупя автомобила на бензин и след това искам Литекс да ми сложат тяхна уредба Виале, ще има ли гаранция за самата уредба?

Защото аз бих искал първо да я пробвам на бензин и, ако не ми допадне разхода после да я монтирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има гаранция - считано от датата на първата регистрация... Не от датата на монтаж на уредбата.  :tongue5:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има гаранция - считано от датата на първата регистрация... Не от датата на монтаж на уредбата.  :tongue5:

Еееее, крива хава :tongue5: :tongue5: :tongue5:  Това означава да помисля по-добре. Но С 30-та ще се копува, остава дилемата за ГИ. Да бъда честен сега имам кола с газова, но не е на Виале разбирасе и малко съм разочарован, защото постоянно имам проблеми с нея. Колата е стара естествено, но парите които давам за газ са същите, които бих дал за бензин именно това е моята причина за моето разколебание относно ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е криво на "хавата"?

Купуваш С30 и виждаш дали си доволен от разхода. След два, три месеца решаваш да сложиш газ и имаш гаранция от още 57 месеца!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет: я всички дето се чудят около ГИ, да вземат да прочетат мненията на форумци с газови ! Така ще съберете реална информация от тези които вече изминахме по 50-60.000 ким. на газ.Има толкова много мнения и наблюдения.

Старата БГ поговорка: не питай старило, питай патило !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и ние с приятелката ми като взимахме колата си казахме, че няма нужда от ГИ, защото уж няма да я караме толкова много. Само след 3 месеца като видяхме, че колата е на 6000км и веднага си променихме мнението. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lider99, сподели как е колата, вече сигурно си навъртял достатъчно, за да можеш да бъдеш вече обективен в мненията си. Предполагам, че всичко е наред. Всички знаем, че кола и жена не се избират, каквато ти се падне. :toothy9:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наред си е колата.За съжаление нямам много ''път'' ,така че все още не съм правил първото ТО но щом го направя ще пиша.Иначе за 2500км нямам никакви проблеми нито с автомобила ,нито с ГИ.Разхода е нормален,возията също.Ако те интересува нещо конкретно питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Преди десетина дена направих първото ТО на 3600км (по съвет на сервизните техници). Бях чел ,че след смяната на маслата се забелязва промяна в разхода и поведението на автомобила, но чак толкова не очаквах.Първото което ми направи впечатление е по бързото и лесно ускорение и по голямата инерция.Голямата изненада дойде след поредното зареждане с газ . От над 9 литра на 100км комбинирано беше спаднал до около 7 на 100км.Днес обаче не можах да повярвам....за 107км. извънградско заредих 5,7 литра газ.Поплавъка на бутилката не спира зареждането напълно,така че винаги пълня до горе.Ако този разход се запази ще бъда напълно убеден,че Vialle е номер едно ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистолета изключва на различно налягане най-често. Не бих се доверил на еднократно допълване от 5-6л. Изпразни бутилката и я напълни - там разлика от 2-3л ще даде по-малко "шум".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистолета изключва на различно налягане най-често. Не бих се доверил на еднократно допълване от 5-6л. Изпразни бутилката и я напълни - там разлика от 2-3л ще даде по-малко "шум".

....непременно ще го направя и ще пиша, просто за малко се размечтах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди десетина дена направих първото ТО на 3600км (по съвет на сервизните техници). Бях чел ,че след смяната на маслата се забелязва промяна в разхода и поведението на автомобила, но чак толкова не очаквах.Първото което ми направи впечатление е по бързото и лесно ускорение и по голямата инерция........

Мисля, че първа смяна на масло леко се отразява по-скоро върху шума и работата на двигателя отколкото на ускорение и други такива. Но пък чак и на инерцията да се отрази.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че първа смяна на масло леко се отразява по-скоро върху шума и работата на двигателя отколкото на ускорение и други такива. Но пък чак и на инерцията да се отрази.......

А смяната на маслото в трансмисията на какво се отразява...Все пак допускам, че може и смяната на зимните гуми с летни да е помогнала ,но едва ли само това е причината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да го казвате означава, че разликата е осезателна. Но не ми се вярва трансмисионното масло което се слага в началото да е в пъти по-гъсто от това което са сменили сега и да се отразява на инерционното движение на автомобил тежащ тон, тон и двеста. Не споря, просто ми стана любопитно. И аз при първа смяна си мислих четейки различни мнения, че разликата ще е голяма, но сега като се замисля всъщност освен смяна на шумовете с които бях свикнал, май друга промяна не намерих......

Но и това не е най-важното. Най-важното е на вас да ви харесва, да я карате със здраве и да не ви създава проблеми. :thumbsup:

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера направих и моята резервация за автомобил C30. Дали на шега или наистина това се случи. След 14 дни автомобила ще дойде, даже проверихме, имаго наличен. Надявам се за в бъдеще и аз да съм полезен с инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито тогава. И спокойно - много мислене не винаги е плюс. И аз така си взех колата. А сега от 3 седмици не мога да си избера диван :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да го казвате означава, че разликата е осезателна. Но не ми се вярва трансмисионното масло което се слага в началото да е в пъти по-гъсто от това което са сменили сега и да се отразява на инерционното движение на автомобил тежащ тон, тон и двеста. Не споря, просто ми стана любопитно. И аз при първа смяна си мислих четейки различни мнения, че разликата ще е голяма, но сега като се замисля всъщност освен смяна на шумовете с които бях свикнал, май друга промяна не намерих......

Но и това не е най-важното. Най-важното е на вас да ви харесва, да я карате със здраве и да не ви създава проблеми. :thumbsup:

Всъщност най важното според мен е да можем да помогнем на колеги като logopeda да разберат възможно повече за плюсовете и минусите на марката и модела за да вземат правилното решение.А за инерцията,ако не беше осезаема промяната нямаше да пиша.Предполагам,че новото трансмисионно масло е една от причините за понижения разход.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера направих и моята резервация за автомобил C30. Дали на шега или наистина това се случи. След 14 дни автомобила ще дойде, даже проверихме, имаго наличен. Надявам се за в бъдеще и аз да съм полезен с инфо.

Честито и от мен.Реши ли за ГИ или още се двоумиш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.Реши ли за ГИ или още се двоумиш.

Отказах се от газовата за сега. С дилъра се разбрахме, че ако реша да си я поставя само да му се обадя, за да организира монтажа. Разбрах от твоят пост, че си доста доволен от газовата, за което много се радвам, но за сега мисля,че аз няма да си слагам ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Чакаме снимки като пристигне!

 

За газовата - в крайна сметка, ако караш по 10 хиляди на година, може би наистина не си струва. За газова трябва да извадиш по-голяма сума сега, вместо да даваш малко повече за гориво всеки месец. А винаги можеш да размислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...