Jump to content

Great Wall или Toyota


Recommended Posts

Другото неточно в изкарване му е, че алармата била задължителна за автокаско. Само че това изобщо не е вярно и аз съм без аларма. От ДЗИ искаха колата да има или имобилайзер или аларма. И тъй като Волекса има имобилайзер, то не съм слагал аларма.

 

От Тойота също си имат големи кусури. Според теб нормално ли е брат ми да кара неговата кола (Auris) и тази на дядо му (Avensis) на техническо обслужване чак във Велико Търново, защото в София са кожудери? И дори след като приспадне горивото пак спестява поне по 100лв. Сервиза във Велико Търново е на Венци, който също е и представител на Great Wall.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С развитието на темата става все по-очевидно, че заглавието не съответства на съдържанието, тъй като определено има манипулативен елемент, подсилен от подигравателната подмяна на името на марката "Грейт Уол" с друго. Да не забравяме, че все още сме в България, а не в Турция, където вероятно е сглобена евтината придобивка на колегата електроинструмент.

По-адекватно би било заглавие от сорта "Истината за един варненски дилър", без да се правят внушения, като се смесва мръсната практика на някои дилъри с името на определена марка автомобил.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата май няма какво повече да се развива. Човека си купи Айго. Пожелавам му със здраве да си го ползва и кара. Не му се сърдим, макар че ни взе за мезе :)

 

Една колежка има Айго автоматик. Симпатична количка, но много зависи за какво и как ще се ползва. За мен лично(макар че карам малка кола) ще бъде неудобна. Освен пространството ме притеснява и малкия двигател, който не знам как ще се държи на магистрала с климатик или на баир. Можеше и да вмъкнем Рено twizy в дискусията :) Не му трябва газ, бензин - само ток :) Неофициално стартира от около 15000 лв. Симпатично изглежда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Много точни и ясни, точно каквито трябва да са, мерси! 

 

 

Преди малко ходих да гледам колата, изглежда добре, по-добре отколкото очаквах! Струва ми се, че 5 години ще ги изкара без проблем, добре е сглобена и има удобства... Само ме изненадаха с офертата и ме замислиха, с газовото стана 18 108 лева, вместо 17 000 лева. После започнаха с пусковите разходи, поискаха ми за регистрация около 300лв., а всички фирми за регистрация вземат по 80лв., уж имам възможност за данъчен кредит, да но ако си взема още една решетка за 192лв., сложиха ми едно каско ... Ок, но аз предпочитам друга компания, заради разлика в цената от около 20/25%  :) ... В крайна сметка, хубава работа ама българска. Утре ще си пробвам късмета в TOYOTA. Не съм за 1000лв., ама най-мразя да ме цакат с топла бира.

 

Послепис: Дачия съм ги отписал!  :) Мерси, за да си взема климатик към колата, трябва са си взема цял пакет с екстри. Вероятно това е готин търговски трик, но аз искам климатик, а не касетофон и лъскави кръгчета около ламелите  :)

 

Така, като представител на отсрещната страна, макар и неприсъствал на разговора между господина и колежката ми ( което е добре, защото съм безпристрастен в момента и ще боравя с факти ), ще се опитам да направя едно сравнение:

 

- На първо място, абсурдно е дори на хартия да сравняваме Волекс с Айго, нито са в един клас, нито са близки по габарити..единствено по цена Айго надвишава, и то с не малка сума, Волекса...

Айго-то няма дори 1/3 от оборудването на Волекса, като под 'оборудване' не визирам само екстрите..  двигател, размери, багажник, показатели, сигурност, спирачна система, материали в купето, вътрешно пространство и т.н. и т.н. Искрено се надявам господина да е покарал малко трицилиндровия двигател с 68к.с. с включен климатик, но се съмнявам, че това се е случило. Също така разход от 5/100 градско с климатик в този автомобил е в сферата на фантастиката, но това също в процес на каране ще бъде установено.

 

- Не можах да открия къде пише, че Волекс с газова уредба струва 17 000 лв? Клиентите с реален интерес често първо се консултират със сайта, където може да се добие реална представа за нещата - ако не са го направили, то това става на място в шоурума, но дори и една проста сметка показва, че 14 990 лв. ( това е базовата цена на Волекс с оборудване Great Edition с валидната към момента отстъпка от 2 000 лв по промоцията Great Wall Leasing ) + 2 290 лв. прави повече от 17 000 лв. кръгло, като добавим и задължителната еко-такса в размер на 146 лв., както и нужния в случая N1 сертификат, и опцията за цвят металик по избор, цената става точно 18 108лв, каквато оферта е получил и господина;

 

- НЕ разбирам и приемам за неоснователно недоволството на господина от доплащането в размер на 192 лв за варианта N1, при положение, че при Тойота то е в неколкократно по-голям размер, като освен това при Айго с N1 автомобилът е БЕЗ задни седалки изобщо! При Волекс срещу тези само 192 лв клиентът получава автомобил с право на данъчен кредит и 4 пълноценни, законни места.  Да, решетката, която междувпрочем е метална, е част от стандартното оборудване за N1 версията, КОЯТО Е ПО-СКЪПА със 192 лв по ценова листа - не виждам кое е странно, некоректно или прескъпо?  Айго-то във версията със задни седалки няма право на данъчен кредит, което автоматично прави Волекс, дори и с монтирана газова уредба, несравнимо по-изгодна покупка, заради разхода от 8,60 лв/100км средно (това средния разход в ЛЕВА, който бързо избива уредбата, отделно горивото минава за фирмен разход, а и правото на данъчен кредит означава 3 000 лв усвояемо ДДС от цената на автомобила - всеки да направи сметка кое колко излиза накрая, не е сложно ;)  а ако Айго-то на господина е с ДДС кредит ( в което съм убеден, че не е, защото само модела с 3 врати има ДДС кредит) - получава се един непрактичен автомобил, защото дори и двуместно айго няма 1100 литра обем отзад, колкото е обема на Волекса при сгънати седалки, като той може да се ползва както за товарене заради тази си функция, така в останалото време е един пълноценен комфортен автомобил ;)

 

- Относно разходите за регистрация и Каско - те се определят от лизингодателя, не от дилъра, като процента на застраховка Каско е 4,5 от стойността на автомобила, а застрахователите са няколко като избор. Ако клиента иска друг лизингодател, различен от Интерлийз и Райфайзен лизинг, има това право, но тогава няма Грейт Уол Лизинг и съответно няма 2 000лв отстъпка. Тези 300лв, които не са дори и 300, а по-малко, включват освен регистрацията в КАТ и вписване в ЦРОЗ, авариен комплект и т.н., а фирми, които 

 

...Дотук цакане с топла бира считам, че няма, и господинът в горецитирания си пост се е изказал доста неточно, да не кажа некоректно, и цялата информация, която коментираме тук, може да се набави и потвърди с няколко кликвания в интернет.

 

Продължаваме:

В "Great Wall" ме изгубиха само заради това, че:

1. Искаха да ми продадат АГУ за 2200 лева (в дачия беше 1200лв.), просто не ми дадоха алтернатива - Пояснение: На пазара в България най-хубавите ГИ са по 800-1200лв. !!!

2. Нямаха отношение, ама никакво

3. Искаха ми 192 лева за една пластмасова решетка, която съм сигурен, че китайците от Great Wall са я заложили като стандартно оборудване!

 

Нашите автомобили се произвеждат в България.

 

1. Ние не сме искали да продадем на господина газова уредба, той сам е попитал за нея. Да, 2 290 лв. е цената, и при положение, че е това, няма как да му я продадем за 1 000лв, а уредбата, поставяна на дачиите, няма нищо общо с нашата, като няма и 5 години гаранция, колкото има нашата.  Пояснение: на пазара в България най-хубавите уредби далеч не са по 800-1200 лв. !!!

2. Това за отношението е нещо разтегливо и субективно и ще го пропусна;

3. По-нагоре вече съм обяснил за 'пластмасовата' решетка, като отново акцентирам върху информираността на господина, заключенията, които си прави сам и нещата, в които е убеден, а не са така.

 

Продължаваме: 

 

Ще си позволя да отбележа, че цената на автомобила е 14 990 лева,  а на газовото е 2200, тоест 15% от стойността на автомобила е модерно газово. Тук въпроса се състои в това, дали цената е адекватна, съпоставима с цената на автомобила. Аз нямам претенции по отношение на цената на това газово, а по отношение на липсата на алтернатива. Аз съм клиентът, аз плащам, аз ще кажа какво искам. Има 1000 лицензирани сервиза на АГУ, ГИ и тн. и всички са 1000 пъти по-опитни от монтажниците на Great wall, това че от Great wall не са сключили втори договор за алтернативно АГУ, не въпрос на качество, а на натиск за изкопчване на още 2200лв. към цената на колата.

   Ще си позволя да отбележа, че когато инженерите на  "Тартарини". "Лавато", "БРЦ" и др. са правили газови устройства, инженера на това газово устройство на Great wall е стоял на бордюра пред тях, чоплил е семки и е гледал как баща му мие семейната кола!

   Цялата хватка е, че ти дават кола на промоция, която уж е евтина, но понеже всички знаем цената на бензина и разхода на колата, газовото става задължително, това го знаят и от Great wall и ти слагат едни 2200лв. Тоест за да караш тази кола с разход от 10 лева на 100км. трябва да доплатиш 2200лева. В TOYOTA ти дават по-скъпа кола (20 000 лева), обаче тя си гори 10 лева на 100км. на бензин, без АГУ.

   Като сметнеш газовото, алармата и липсата на алтернатива и при застраховката, цените на "Great wall"  - "Voleex" и "TOYOTA" -  "Yaris" се изравняват, тоест Great wall ти продават китайски експеримент, сглобен в Ловеч на цената на TOYOTA.

 

- Ще си позволя да отбележа, че цената на газовата уредба не се определя процентно спрямо цената на автомобила, и никъде не пише, че трябва, няма и логика да е така. Толкова е стойността на системата Vialle LPI при нас и отново едно просто проучване ще покаже, че първо - далеч не всеки е компетентен да монтира LPI в България и второ - на друго място би струвала дори повече тази система... за предимствата и има много написано, за който му се чете.

Да, клиентът плаща и казва какво иска, но не винаги е склонен да си носи последствията - може да се сложи друга газова уредба, каквато и да е тя, но отпада гаранцията. Иначе сам по себе си фактът, че предлагаме модерна газова уредба, която почти никой друг не предлага, и която ползва гаранцията на автомобила, е достатъчен - никой друг няма такава опция относно алтернативни горива, но явно за някои хора и това не е достатъчно...  Интересно на господина в Тойота каква газова уредба са му предложили и с колко години гаранция.... извинявам се, май такъв вариант там НЯМА. И много ми е чудно при цена от близо 2,60лв/ литър бензин коя е тази тойота, която гори средно 10лв/100км?

Да не споменавам пак момента с комбинацията от газова уредба и ДДС кредит, когато горивото минава за разход на фирмата - там всеки може да си направи калкулация при произволен пробег при кое колко се спестява... но явно е много по-лесно да закръгляме смело някакви произволни цифри и да правим некоректни сравнения.

 

- Да кажа нещо и за алармата - при добро желание от страна на господина можеше да прочете в интернет или да попита, че тази аларма не е задължителна за сключване на Каско от няколко години насам и не е включена в цената на Волекс, за да не я вдига изкуствено, тъй като повечето клиенти и без това не я искат, защото не е задължителна и второ - Волекс си има дистанционно централно заключване, вградено в сгъваемия ключ.

 

- По темата с некоректни сравнения - 'китайският експеримент' е на световния пазар от 2011-та година, продава се успешно и има позиции, базиран е на предишното поколение на Ярис - един успешен модел, като в много отношения е подобрен. Та, този автомобил в момента с топ-оборудване (включващо дори опции като ел. сгъваеми странични огледала, USB/AUX стандартно, парктроник и т.н.), 5 години гаранция, цвят металик, фабрична газова уредба със същата гаранция, 97к.с. двигател, 4 пълноценни места и данъчен кредит струва 17 916лв, което е под 15 000 лв без ДДС, а един Ярис със съпоставими двигател, обордуване (макар и по-бедно), ( тук ОТНОВО С 1+1 МЕСТА и доплащане 480лв за N1 - и това само за 1.0 двигател и 3 врати  - значи съпоставимият на Волекса Ярис няма N, та такъв Ярис с ниво Старт ъп струва на промоция 23 391 лева, като пак казвам, няма данъчен кредит, за тази цена е и с по-малко екстри, няма и газова уредба - та между 15 000 лв без ДДС и 23 000 и повече май има малко разлика, или се лъжа? Дори и Волекс да е лек автомобил с 4+1 места и без газова уредба, цената е 15 136лв, тойотата остава на 23 291 ( които са 26 000 по ценова листа ) ....

 

СПИРАМ дотук, защото още много неща могат да се кажат/напишат, но мисля, че бях изчерпателен. Когато става дума за нашата марка и конкретно за нашето дилърство, и има заявени претенции, беше редно да напиша отговор.

 

На господина с никнейм electroinstrumenti.bg пожелавам безаварийна експлоатация на автомобила, който е избрал.

 

 

Искам да благодаря на писалите по темата колеги за тяхната обективност в мненията, съгласен съм с всички.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некоректното изписване на Great Wall е коригирано, и двете пряко участващи страни в конкретната тема за покупка са се изказали.

Моля всеки който желае да участва в темата да спазва добрият тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех , че електроинструменти си  е взел Ярис , а то било Айго и тук не мога да се въздържа от коментар за тази количка . Значи Тойота Айго , Ситроен С1 и Пежо 107 са идентични автомобили общ проект, като купето е разработка на французите , а моторчето и при трите е от Тойота , произвеждат се мисля в Словакия и модела вече е на доста години , като разликите са само в дизайна на решетки , фарове , стопове и малко по таблото и волана. Багажник Айго няма или може би само за лаптоп/не че и Волекса има кой знае колко голям / , вратите са тънки и се затварят доста дрънчащо , возия твърда . Това си е супер градски автомобил  и като фирмен има някакво приложение или за дамите. Мисля , че като се удари чертата на харча на гориво може би Волекса с ГИ ще излезе по-икономичен в пари. Та Айгото е Пежо-Ситроен с мотор от Тойота , произведен в Словакия и продаден от дилър на Тойота !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  И все пак хубавото в случая е че некоректното сравняване на тези два модела ,провокира господина от дилъра във Варна да направи една доста добра съпоставка,което сигурен съм ще помогне на доста хора ,двоумящи се каква кола да вземат.Не знам кой в днешно време купува кола за 30 мин. колкото и да е добро отношението към клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

   Колега,

 

   Прав си! Съгласен съм със забежката и я приемам.

 

   Ще си позволя да отбележа, че цената на автомобила е 14 990 лева,  а на газовото е 2200, тоест 15% от стойността на автомобила е модерно газово. Тук въпроса се състои в това, дали цената е адекватна, съпоставима с цената на автомобила. Аз нямам претенции по отношение на цената на това газово, а по отношение на липсата на алтернатива. Аз съм клиентът, аз плащам, аз ще кажа какво искам. Има 1000 лицензирани сервиза на АГУ, ГИ и тн. и всички са 1000 пъти по-опитни от монтажниците на Great Wall, това че от Great Wall не са сключили втори договор за алтернативно АГУ, не въпрос на качество, а на натиск за изкопчване на още 2200лв. към цената на колата.

   Ще си позволя да отбележа, че когато инженерите на  "Тартарини". "Лавато", "БРЦ" и др. са правили газови устройства, инженера на това газово устройство на Great Wall е стоял на бордюра пред тях, чоплил е семки и е гледал как баща му мие семейната кола!

   Цялата хватка е, че ти дават кола на промоция, която уж е евтина, но понеже всички знаем цената на бензина и разхода на колата, газовото става задължително, това го знаят и от Great Wall и ти слагат едни 2200лв. Тоест за да караш тази кола с разход от 10 лева на 100км. трябва да доплатиш 2200лева. В TOYOTA ти дават по-скъпа кола (20 000 лева), обаче тя си гори 10 лева на 100км. на бензин, без АГУ.

   Като сметнеш газовото, алармата и липсата на алтернатива и при застраховката, цените на "Great Wall"  - "Voleex" и "TOYOTA" -  "Yaris" се изравняват, тоест Great Wall ти продават китайски експеримент, сглобен в Ловеч на цената на TOYOTA.

 

 

:occasion6:

 

   АЗ ОБИЧАМ БЪЛГАРИЯ, ИКОНОМИСТ СЪМ И ВИНАГИ СЕ СТАРАЯ ДА ПОДКРЕПЯМ БЪЛГАРСКОТО ПРОИЗВОДСТВО, но това тук се и "кънтри мурафет" . 

Здравейте . Да споделя неща , които явно не знаете. Газовата уредба на GW не е китайска , а е холандска на фирмата Виале - един от основните "играчи" на пазара на АГУ с течна фаза. Предполагам знаете предимствата на течната фаза - повече икономия , по-добра работа на двигателя в сравнение с обикновения инжекцион с изпарител ,  освен това никой друг производител на АГУ НЕ СЕ НАЕМА да даде гаранция на автомобила при вграждане на продукта си. Тези газови уредби реално струват от 1500 до 2000 Евро навсякъде , така че във Волекса цената е по-ниска от пазарната на този вид уредби.

По отношение на решетката за дан. кредит- тя не се предлага фабрично и я няма в окомплектовката на автомобила. За да се защити получаването на N1 сертификат - и съответно ползване на данъчен кредит се налага по нашето законодателство автомобила да се води товарен. Това налага поставянето тук , в България на тази решетка с помощта на която Вие ще си върнете 3000 лв. от цената . Така или иначе Вие вече сте си закупил Тойота , за което ви поздравявам и Ви желая успех с новата придобивка !

По въпроса с каското- мисля , че при всички застрахователи то е около 4 % от стойността на колата без значение марката. Все пак не съм сигурен , но имам приятели в Тойота- ще проверя.

И последно - за китайския експеримент , сглобен в Ловеч. Бил съм в Китай и съм видял с очите си - там се произвеждат почти ВСИЧКИ марки автомобили - от китайци , в китайски заводи по-големи от "Кремиковци" и на големите марки хич не им пука - важното е да им е по-евтино и по-продаваемо.

Успех на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...