Jump to content

Снимки на Voleex C10


admin

Recommended Posts

Средният разход в реални условия няма нищо общо с този постигнат на стенд , това е сравнявано много пъти от разни авто списания и винаги реалния е повече. Някои марки "лъжат" повече и направо брутално, други дават по-близо до реалния .От друга страна и реалния среден разход си е разтегливо понятие , защото колко са градско , колко са дълъг път и колко магистрала , а и с каква скорост ? Преди имаше определен стандарт за този метод(градско/извънградско/магистрала ) с 50/90/130км/ч в някакво съотношение примерно , сега този начин със стенда може да се ползва само за да има равна база за сравнение с другите модели , но само за сравнение , защото този разход не е реален.

Редактирано от nikid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова говоря за усреднен разход, а не среден такъв ... имам предвид общото количество заредено гориво разделено на общите изминати километри и за общ пробег от около 7000 км усреднения ми разход е около 7.2-7.3 ... с едно малко уточнение че е вдигнат заради един резервоар от една голяма верига при който постигнах главоломния 8.9 л/100 км - вече на тази верига не зареждам! С друга верига постигам около 6.4-6-8 л/100 км среден разход за резервоар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...