leomm

Проблем с ГУ при намаляващо количество газ - H5

33 posts in this topic

Интересно ще бъде ако имаш възможност да изпълниш първите две точки. Информирай за резултата,моля. Какво си открил,колко струва,начи на доставка и т.н.

0

Септеври 2016 г.смениха в Митвас гаранционно бутилката и помпата. В края на май пак същото,не работи на газ. Пълна бутилка и сама превключва на бензин, нооооо вече не съм в гаранция. При посещение в сервиза ми казаха изгорял някакъв блок  и от там и помпата и това ще струва 900 лв. Посъветваха ме да заменя с газов инжекцион с изпарител,казаха че работят с някаква фирма и ми дадоха телефона. Обадих се и ми казаха 1400 лв,като ми приспадат бутилката. Реших да се обадя на приятел който работи в Баховица, от там ме посъветваха да се обърна към сервиз Тандер. Така и направих,записах час,приеха колата и след 3 дни ми се обадиха да си я взема,оправена. Ето какво съдържа фактурата:пътен тест 0,2 часа-6,40 лв.,подготовка за ремонт 0,2 ч.-6,40 лв.,демонтаж бутилка газ 1,5 ч.-48 лв. демонтаж/монтаж на помпа газ 1,5ч.-48 лв.,диагностика АГУ 1ч.-32 лв.(материали) кабел 1бр. 23,80 лв.филтър газ 1бр.-10 лв. торбичка газ 1бр.-14,50 лв. помпа газ 1 бр.54,15 лв. 20% ДДС и общо 291 лв. Не разбрах откъде Митвас взеха 900 лв.иначе и те първи определиха проблема,казаха ми изгорял блок????? преди помпата и помпа. За сега колата върви на газ както преди.

0

Здравейте колеги, мен лично ме посъветваха да не падам под 2 диода, защото имало риск от прегряване и изгаряне на помпата. При течната фаза тя е вътре в бутилката, когато количеството втечнена газ е малко - не се охлаждала добре. Споменаха и че са префлашвали старите версии на Виале контролера за нещо си. Иначе съм стигал и на 1 диод, тогава започва да придръпва от време на време, предполагам не му достига налягане, но без други проблеми. Имам друга грижа обаче, при горещо време и продължително каране понякога не стартира зареждането на газ на газоколонката - съчмата на клапана на входа "заяжда".

0

Здравей, на мен също ми се е случвало да заяде съчмата и то на път за Гърция и 1000км карах на бензин. На една газосанция в Гърция я оставихме по дълго да се мъчи и успя да тръгне. Като се прибрах в София пръснах вътре в накрайника силиконова смазка и от тогава нямам проблеми вече 2 години.

0

On 28.06.2017 г. at 8:54 PM, Niki.A. said:

Здравей, на мен също ми се е случвало да заяде съчмата и то на път за Гърция и 1000км карах на бензин. На една газосанция в Гърция я оставихме по дълго да се мъчи и успя да тръгне. Като се прибрах в София пръснах вътре в накрайника силиконова смазка и от тогава нямам проблеми вече 2 години.

Вземаш отверка, натискаш съчмата, отлепва се със съскане (изпуска малко газ) и пълниш.

0

Аз съм си направил функционално приспособление "ръчкалка" за тази цел ;) Стои в багажника и като тръгна по моретата ми е много полезна - представлява дълга отвертка със заоблен и добре полиран край, за да не нарани съчмата. Иначе съм напръскал със силиконова смазка, както казва колегата Ники, да видим дали ще се подобрят нещата.

0

Аз си имам отверка още от Алекото ми е талисман и с нея ръчкам и става....

0