Jump to content

Реален разход за гориво на Voleex C10


admin

Recommended Posts

По подобие на темата за Hover (която бе доста успешна), пускам тема с натрупани статистики с разхода на гориво на Voleex C10, с газ и бензин в системата, която разработвам, а именно http://www.carspending.com/ за която може да прочетете повече тук:

http://forums.gwm-bg...1-%d1%82%d0%be/

 

В тази тема искам да призова всички, които имат желанието да записват харчовете по колата си, да използват системата, за да се натрупа добра база данни от статистики и тя да е видима за всички. Със системата като цяло може да се правят реални, много точни статистики, а не да си чешем езиците "мойто гори 5/100, честна дума!". Ако се съберат повечко хора, използващи системата за всеки от моделите на Great Wall, ще напиша модул за форума, в който да се виждат най-популярните профили от CarSpending в каре отстрани, заедно с разход на 100км.

 

За сега искам да благодаря на следните хора, използващи системата с повечко данни към Voleex-ите си:

http://www.carspending.com/bg/vehicles/1172-great-wall-voleex-c10-great-edition - nmnikolov, среден разход LPG 8.25 л/100, бензин 6.95 л/100

http://www.carspending.com/bg/vehicles/1069-great-wall-voleex-c10 - redvo sreden разход LPG 8,83 л/100

http://www.carspending.com/bg/vehicles/237-great-wall-voleex-c10-great-edition - poroinik, среден разход LPG 8.2 л/100, бензин 7.3 л/100

http://www.carspending.com/bg/vehicles/1435-great-wall-voleex-c10 - potter, среден разход бензин 7.66 л/100

http://www.carspending.com/bg/vehicles/1661-great-wall-voleex-c10 - Zaelot, среден разход LPG 7.8 л/100

 

Системата скоро ще се развие още и ще може да споделяте там впечатленията си от дилърите, гаранционните сервизи и тн, анонимно, която информация ще видя също как мога да изкарам във форума. Ще е полезно новите потребители и бъдещи собственици да виждат кой дилър какво отношение показва към клиентите си, колко коректно и бързо работи в сервиза си и оставя собственика на колата щастлив.

 

Също така ви призовавам тук да обсъждате въпроси свързани с икономията на гориво на колата, какво шофиране до какви харчове води и каквото се сетите засягащо този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

В петък пътувах до Сливен и днес се върнах. Преди да тръгнем към Сливен заредих на бензиностанция Еко(където обикновено зареждам) в София и изминах 320км. с 100 км/ч. В Сливен пак на бензиностанция Еко заредих и ми даде разход 6,46 л/100км. Днес след като се прибрах в София отново заредих на любимата ми бензиностанция, само че този път не на 2-ра колонка както винаги, а на 4-та. Даде ми невероятния разход 4,97 л/100км, което за мен вече е прекалено малко и предполагам, че налягането на тази колонка в София е по-малко. Просто като отивах към Сливен пътувах по магистралата чак до Ямбол, след което от там до Сливен и първата чертичка ми изгасна на 285км. Днес като се прибирах се отбих до Стара Загора и едва след това се качих на магистралата. Отново карах с 100км/ч, но понеже беше малко по-натоварено трябва да ускорявам и до повече за изпреварвания. На всичкото отгоре първата чертичка изгасна на 235км, което е доста по-малко отколкото като пътувах към Сливен. Ще видя на следващото зареждане какво ще покаже и ще разбера дали и колко е грешката... Все пак колкото и да ми се иска да е истина 4.97 л/100км. газ вече е прекалено малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Интересува ме колко харчи С10 реално на бензин само на извънградско , примерно от София до морето смесено магистрала нормален път и отделно само градско. Питам защото до тук се говори все за газ или среден разход изобщо . Днес срещнах един собственик на С10 , който каза - а бе много харчи на бензин и беше видимо недоволен . По средния разход съдя , че харча е нормален , но нека има и по-подробна информация в темата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по магистралата дава около 6-6.5 с нормално каране до 120. Извънградско пак толкова някъде ми даваше. Градско около 7-7.5 в София, като по-голямата част от карането ми в София е от Дружба 2 до сточна гара и обратно сутрин и вечер. На бензин съм минал към 7000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам С10 само на бензин и съм доволен от разхода за сега. Все още не се е събрала достатъчно статистика, за да може да се посочат точни числа, но в сравнение с Нивата, при равни условия, разходът е приблизително наполовина по-малък.

Тука имам предвид плавно-икономично, а не спортно-енергично каране. Това ще го пробвам след като мине 5000км. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по магистралата дава около 6-6.5 с нормално каране до 120. Извънградско пак толкова някъде ми даваше. Градско около 7-7.5 в София, като по-голямата част от карането ми в София е от Дружба 2 до сточна гара и обратно сутрин и вечер. На бензин съм минал към 7000км.

Това извънградско с климатик или без ? Градското ми се вижда досата добре макар , че маршрута ти избягва центъра .

За сравнение ще дам пример с моя автомобил Пежо 307 1.6 бензин 109 кс. , около 1300кг. тегло ( доста тежък модел)

София- Банско - София -без климатик - 6л/100км. бавно каране- колона 90км/ч

София-СТ.Загора- София с климатик отиване магистрала(120-130км/ч) ,връщане Подбалкана 7.1л/100

София-Влас(през Айтос)-София с климатик 120-140км/ч и задръстване на Петолъчката на връщане пълен с хора 8.2л/100

Градско София - 8.5-11л.100 според маршрута и часа .

Всъщност мотора на С10 си е доста мощен и въпреки по-лекото купе няма как да е голям пестеливец , може би една версия 1.3 ще бъде по- икономична . Нека , ако може и други да споделят харча на Волекс-ите си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност мотора на С10 си е доста мощен и въпреки по-лекото купе няма как да е голям пестеливец

 

 

Двигателят наистина е мощен, но не работи през цялото време на максимална мощност, а се "настъпва" толкова, колкото е необходимо. Останалата мощност просто е в "резерв" :sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой може ли да каже какъв е разхода на газ с климатик и без него и чертичките на газовата при какво останало количество започват да " гаснат " ( това за чертичките го пишеше някъде из форума, но не успях да го намеря ) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е доста индивидуален (най-вече зависи от задкормилното устройство, качеството на техническото обслужване и др.), но по мои наблюдения варира в следните диапазони за нашите служебни автомобили:

Градско: от 9 до 13.6

Извънградско: от 7 до 10.4

Със и без климатик - минимална разлика от +0.5 до +1

Чертичките "гаснат" като намалява горивото, те са 5 и не са много информативни, защото колко е напълнена бутилката зависи от налягането на газ-станцията и от разни други фактори. Съотношението газ/бензин по данни на Виале са 85%/15%, но по мои наблюдения е 95/5, по-скоро на всеки 20 впръсквания на газ има и едно на бензин (по технически данни).

Редактирано от litex motors team
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е доста индивидуален (най-вече зависи от задкормилното устройство, качеството на техническото обслужване и др.), но по мои наблюдения варира в следните диапазони за нашите служебни автомобили ........

Колега какво ще рече: качеството на техническото обслужване? Качеството на техническото обслужване не трябва ли във всички доверени сервизи на ЛМ да е на на ниво и качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво ще рече: качеството на техническото обслужване? Качеството на техническото обслужване не трябва ли във всички доверени сервизи на ЛМ да е на на ниво и качествено.

Би трябвало да е, затова се правят обучения, проверки, посещение от "таен клент" и т.н. Но съм виждал въздушен филтър, който е сменен (според документацията на дилъра) преди 2000 км, а е черен и мазен като катран...та затова беше уточнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но съм виждал въздушен филтър, който е сменен (според документацията на дилъра) преди 2000 км, а е черен и мазен като катран...

 

За съжаление, това е част от грубата реалност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, имам питане - как успяхте да напълните 56 литра газ ( poroinik ) и 44 литра газ ( nmnikolov ), като бутилката трябва да побира максимум 38 литра? Литрите ги видях в профилите от carspending.

 

До сега съм зареждал два пъти - единият път беше от дилъра, когато те ми е напълниха и това не го включвам в сметките, а вторият път заредих 42 литра газ ( което си го обяснявам с не еднокраното твърдение, че цакат с газта на тази бензиностанция) . Днес ще заредя пак ( този път на друга ) и ще видя колко литра ще хване бутилката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За поройник ще ти кажа как - мързи го да попълва понякога и събира касовите бележки от 2-3 зареждания и ги въвежда като едно :)

Иначе най-много съм вкарвал към 45 литра наведнъж мисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Voleex С10 има само един вид бутилка, която е 55 л. При PDI се настройва 20% да е остатъка (по инструкция), което ще рече че максимум 44 л. може да се напълни. Има възможност остатъчното количество да е и по-малко, но в никакъв случай не може да се напълни с реални 56л. :) (освен, ако не е като в оня стар виц за Варшавата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна по - късно колко точно пише, че е в сервизната книжка на газовата и ще коментирам отново.

Иначе последно заредих на Петрол и така като гледам ще ми даде по - висок разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразрових се из книжките, но не успях да видя колко точно се води бутилката. Ако наистина са 51 л, моите 42л дето ми зареждат са точно 51л без 20 %.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Пълна информация относно разхода на фабричната газова уредба може да получите на сайта greatwall.bg, където ще откриете и подробна презентация.

 

Екип на Литекс Моторс

Редактирано от litex motors team
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...