Jump to content

Реален разход за гориво на Voleex C10


admin

Recommended Posts

Някой да е разработвал кола на бензин и да има наблюдение как се движи разхода? На жената тръгна от 16/100 бензин, сега е на 1000 километра и разхода е около 11/100 ... Говорим за смесен цикъл с преобладаващо извънградско ... а градското си е направо селско ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм карал първите 5000 км на бензин. Няма начин средния ти разход да е 11/100, камо ли 16... Според мен 1000 км са много малко и ако си зареждал на различни колонки и бензиностанции просто ти дава грешен разход. Ако двигателя видимо работи нормално просто покарай още и зареждай от една и съща бензиностанция и колонка. Мини поне още 1000 км и тогава смятай среден разход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засичай разхода между пълни резервоари - можеш да пробваш да ползваш и CarSpending.com, поне за известно време, докато видиш кое как е. Нещо съмнително има в това 10-16л/100 с извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жената не я е пълнила, светка резервата и нулира дневния километраж. Сипва за 20 лева 7,6 литра и след 49 километра резервата светка отново ... Това се повтаря през седмица като постепенно но много бавно километрите се увеличават ... Незнам как няма начин но парите за горивото ги плащам ... значи има начин - а ако този метод не е верен значи в момента резервоара да е пълен а не празен ама ...

А дали работи двигателя нормално нямам идея - прости колата не върви ... Ама го прави с много гориво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този метод няма как да е верен. Засичай резервоара пълно-пълно. И чак като го направиш няколко пъти може да се говори за някакъв що годе читав среден разход, върху който можем да умуваме... Е, ако те притеснява нещо винаги можеш да отидеш в сервиза да я погледнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е относително кога светва резервата, понякога светва по-рано под наклон, понякога по-късно - ако въднеж е светнала по-късно, а след 20те лв по-рано, то определено можеш да се заблудиш. Дори да не е няколко пълни - само при 3 пълни резервоара ще излезе доста точен среден разход. Наистина, може да има технически проблем - но за да отстраниш възможността на грешно измерване на разхода, просто напълнете резервоара 3 пъти.

 

Дори ако го пълниш сам - от резерва до капачката, при втория пълен резервоар, средния разход ще е близък до реалния с под 0.5л/100 отклонение. Проблемът при пълните резервоари е, че пистолета понякога изключва по-рано и бензинджиите не се стараят много много, но ако го правиш сам, ще е ок. Ако и тогава даде разход на 10/100 и колата не се кара на заварка или на къси разстояния в задръстванията постоянно на климатик, то определено отидете в сервиза и го разнищете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не е нормално да дава такъв разход, но пък и според мен начина ти на засичане не е никак коректен както споменаха и други колеги. На моята кола сложих АГУ едва на 7000км, така че съм я разработвал на бензин и въпреки това ми даде за тези колометри 6.9л среден разход и то с каране градско в София. За повече детайли ми виж данните в carspending.com, там съм въвел всички зареждания досега. 

 

В момента съм в Гърция на почивка и тук цената на бензина е... направо си е ебало майката :) "Само" 1.7 евро е, а газта е 0.87 евро цента. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Вчера пътувах с волекса от Русе до Враца и обратно (на отиване се наложи минаване през Свищов). На тръгване заредих на Лукойл при Метро до пълно А-95Н. На връщане, на същата колонка, събра до пълно 29,46 литра. Общото изминато разстояние е 562 км. По обяд из Враца карах с включен климатик, щото напече направо като лятно време. :) Освен това, между Искър и Борован пътят е в ремонт, има отбивки и обход през някакви села и трудно може да се брои за извънградско.

Така че разходът за пътуването се получи към 5,24 л./100км.

Иначе из града (Русе), с едно зареждане от резерва до пълно (около 35 литра), изминавам приблизително 420 - 450 км. Това ще рече среден разход при градско около 7,8 - 8,4 л./100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където няма ограничения и пречки се стремя да поддържам скорост около 90 км./час, иначе се съобразявам с условията на пътя, с ограниченията и най-вече с камерите. :)

Автомобилът вчера превали 17-хилядния километър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

В един от предишните постове писах как разхода на колата започна от 16/100 (бензин) при покупката и с всяко следващо зареждане разхода падаше с малко - колата полека-лека се разработваше, напасваше и т.н.

Тогава повечето възроптяха, че засичане спрямо момента на светване на лампата за резервата не е точен - да, може да има грешка с до литър, но няма как да е 6/100 а да покаже 16 нали?

 

  Сега, след близо 3000 км пробег и един кратък ускорен курс на разработване, разходът вече е в приличните и обявени граници под 7/100 за смесен цикъл измерен по същата технология ...

 

Та искам да попитам - сега когато показва 6 и нещо пак ли начина за мерене на разхода не е верен  :toothy12:

 

А от разход под 7 (само бензин) като колата си се натиска където и с колко може - жената никак не я жали в това отношение - няма как да не съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...


default_vehicle_image_garage.png


бензин, lpg, 1.5l, 71.3 кв (97 к.с.), 2012, хетчбек, ръчна


9,96
l/100km LPG


2,24
l/100km Бензин



  • 32
    зареждания


  • 3,33
    мин l/100km


  • 12 057
    km проследен


  • 0.13лв.
    цена на km



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...