Jump to content

Мнения за сервизната поддръжка


li4i

Recommended Posts

Здравейте,

 

Пиша по тази тема, защото всеки, който обмисля да си закупи някой от предложенията на GWM трябва да е запознат с качеството на гаранционното и извън гаранционното обслужване на автомобилите, както и цените.

 

Вчера, 08.06 направих първото сервизно обслужване на Волекс-а ми (преди 5 000 км) и трябва да кажа, че съм много доволен от сервиза (Митвас). Записах си предварително част. Оставих автомобила в 9:30ч. и в 11:30ч. получих обаждане, че вече е готов и мога да си го взема. Направо не можах да повярвам. Цената на услугата е 235 лв. с ДДС. Аз бях подготвен да остана без автомобил поне 3-5дни. Обсъждахме с мои познати, собственици на много по- реномирани марки, че когато те си оставят автомобилите в официалните сервизи за подобни интервенции, си ги чакат със седмици. Така че, големите плюсове, които мога да изтъкна са ниската цена и бързата реакция.

Редактирано от li4i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е чак пък да си чакаш седмици автомобила за смяна на консумативи е малко пресилено.Колега един въпрос -цената си я посочил ,но какво включва тя не видях.Предполагам смяна на масло ,маслен филтър ,смяна на масло на скоростната кутия..Ще споделиш ли какво масло ти сложиха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, така ми беше споделено, но действително не мога да споря за това. Цената включва описаните неща, а за маслото трябва да погледна на стикера, който е поставен на капака и ще пиша отново. Доверил съм се на 100% на сервиза и не ги проверявам какво правят по време на сервизните обслужвания, предвид, че ми остават 4 години и половина гаранция :). Все пак, ако са направили пропуск или компромис, рано или късно ще се върне като бумеранг пак при тях :). С новото масло веднага се забелязва промяна в поведението на автомобила (в положителна посока) - по-лесно превключване на скоростите, и как да кажа - "по-хубав/приятен" звук на самия двигател. Сега ще наблюдавам как ще се отрази и на разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кои са "описаните неща"? Щото не видях да са описани! Ако е удобно сподели какво точно са сменили за тия пари и каква марка са съответните консумативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на масло в скоростите!!! На 5000км. !!? Едва ли! Това е синтетика ,която трябва да изкара поне 50000км.Дори минералните двигателни масла имат по-голям пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gss, много пъти сме го дискутирали тук, малко е странно, но първата смяна на маслото в скоростната кутия е на 5000км, след това вече интервалите са много по-разумни (може би на 50 000 бяха).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност е хубаво това нещо със смяната на маслото на скоростите. В твоята тема споменаваш, че задна влиза трудно. И при мен беше така, но след смяната на маслото с Мобил 75в90 нещата си дойдоха на мястото и вече няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес закарах колата в "Митвас" - София за два проблема, които се бяха появили. Момчетата реагираха много адекватно и бързо! :-)

Оставих колата в 12 (предварително записан час) и към 14,25 ми се обадиха, че проблемите са отстранени и мога да си взема колата.

Редактирано от white shark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви бяха проблемите?

един капак на колана се откопчаваше и имаше някакъв луфт във волана - първото казаха, че се дължи на някакви кабели, които подпирали, а второто - шлици на кормилната колона, които са затегнали. И двата проблема са отстранени! :-)

Редактирано от white shark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един капак на колана се откопчаваше и имаше някакъв луфт във волана - първото казаха, че се дължи на някакви кабели, които подпирали, а второто - шлици на кормилната колона, които са затегнали. И двата проблема са отстранени! :-)

Това с волана и аз го имах (или нещо подобно беше) и при мен се оправи много бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, волана и при мен леко хлопа като минавам през неравности. Ако това са симптомите се радвам, че се оправя лесно.

Хлопането се проявяваше само при движение по павета. Луфтът се усещаше на място, при запален двигател (когато усилвателят на волана действа). Имах подобен проблем навремето с едно пежо - разбито каре на кормилната колона, но пежото беше без хидравлика или усилвател, а и в случая говорим за нова кола. Колега от форума също има подобен проблем (не знам на колко километра му се е появил), но при него, доколкото разбрах, ще му сменят каре.

Редактирано от white shark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм колегата, на който ще му сменят каре утре. При мен от доста време взе да тропа и вече се усеща при всякакви неравности. Но си е откровено тропане, а не луфт. Пробваха да го донатегнат и тропането беше доста по-малко, но не изчезна и доста бързо започна пак да тропа по стария си начин все така силно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм колегата, на който ще му сменят каре утре. При мен от доста време взе да тропа и вече се усеща при всякакви неравности. Но си е откровено тропане, а не луфт. Пробваха да го донатегнат и тропането беше доста по-малко, но не изчезна и доста бързо започна пак да тропа по стария си начин все така силно.

Неприятно, наистина! На колко килиметра се появи? Защото при мен беше буквално от първия километър (колата я взех на 16 км.) На мен ми казаха, че засега са затегнали шлиците - проблемът изчезна, дано не се появи пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така ще се сменя каре, все си мисля че това е една част, която трябва да изкара някакъв, що годе приличен пробег.

 

 

пс- моят пък волекс го надраха с ключ, ужасна работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така ще се сменя каре, все си мисля че това е една част, която трябва да изкара някакъв, що годе приличен пробег.

 

 

пс- моят пък волекс го надраха с ключ, ужасна работа

Дори и да си паркирал неправилно, не е това начинът - с надраскване! Кофти, наистина! :-(

Редактирано от white shark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това тропане започнах да го усещам има няма след 2500-3000км. Сега съм на 7500км. Тропането в началото беше доста леко, но се усилваше пропорционално с изминатите километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно сервизната поддръжка: Първа смяна на маслата и монтиране на газова уредба + регулиране на съединител - точно ден и половина (от 9,00 на 18.06. до 13,30 на 19.06)- Митвас - Аз нямам никакви забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно сервизната поддръжка: Първа смяна на маслата и монтиране на газова уредба + регулиране на съединител - точно ден и половина (от 9,00 на 18.06. до 13,30 на 19.06)- Митвас - Аз нямам никакви забележки.

 

Дай,малко инфо за финансоварта част ,да се подготвим и ние за масло и монтаж на газовата.

И можеш ли да обясниш какво точно са регулирали на съединитея,някакви проблеми ли е имало!!!

А относно времето за поставяне на цялата газова си е направо супер!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дай,малко инфо за финансоварта част ,да се подготвим и ние за масло и монтаж на газовата.

И можеш ли да обясниш какво точно са регулирали на съединитея,някакви проблеми ли е имало!!!

А относно времето за поставяне на цялата газова си е направо супер!!!

Маслата са три (mobil) + маслен филтър - обща стойност:474,00 лв.

Монтажа на ГУ не струва нищо.

Пълна бутилка с газ - 50,00 лв.

Съединителя ми отделяше много високо та затова се наложи регулиране. стойност: 0,00 лв.

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблема с карето е по-сериозен. Последната седмица 2 карета смениха и пак си го има тропането. Ще се обърнат към китайците за разрешаване на проблема. От сервиза ми казаха, че аз не съм единственият с този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблема с карето е по-сериозен. Последната седмица 2 карета смениха и пак си го има тропането. Ще се обърнат към китайците за разрешаване на проблема. От сервиза ми казаха, че аз не съм единственият с този проблем.

Дано проблема бъде решен успешно!

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...