Jump to content

Данък МПС - Hover


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

За първи път сме се засилили да вземем нов автомобил, да свалим найлоните и да сме първите, които да пръцнат на новите седалки :D Макар, че нито ни трябва SUV, нито пък моделът ми е супер любим, мисълта, че може да се сдобием с подобна кола за 30-тина хил. + безплатно газово някакси изпъкна на преден план.

 

Разбрах също, че този автомобил може да се регистрира като товарен, при което годишният му данък да е почти никъв, Въпросът ми е, някой от вас имал ли е проблеми при регистрацията в КАТ? Изобщо има ли някаква хамалогия, възниквали ли са някакви проблеми в това отношение:huh: Става въпрос за ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ.

 

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът се регистрира като товарен.

 

В свидетелството:

поле (D) - Товарен / TRUCK

поле (J) - N1

 

Последното е хомологация N1.

 

Повече за хомологация N1 - тук

 

А тук съм коментирал.

 

Отнася се както за физически, така и за юридически лица.

 

Синтезирано - според действащия закон, годишният ти данък е не повече от 30 лева за Hover H5. Мислят промени в законодателството все пак, за това се възползвай докато е време.

Редактирано от Любомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят беше регистриран от дилъра и ми спестиха купища нерви и загуба на време. И познайте на талона пишеше "товарен автомобил" или "truck". Декларирането в общината мина без проблеми. На въпроса "полезен товар" бях написал 600 кг. Регистрирах го на 12.04 т.г. и платих данък 5.14 лв с отстъпката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мерси за отговорите, днес го поръчахме най-сетне. btw Любо и аз съм от Бс :)

Пачков, интересно как се е наел дилърът да ти го регистрира, или по няква друга причина е бил регистриран вече? Моя не се сетих да го питам за такава работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, днес го поръчахме най-сетне. btw Любо и аз съм от Бс :)

Пачков, интересно как се е наел дилърът да ти го регистрира, или по няква друга причина е бил регистриран вече? Моя не се сетих да го питам за такава работа...

 

Ми на мен това ми е 4та нова кола верно първата лична!!! Та те всички са били регистрирани от дилъра демек си ги получаваш с номера и талони!! А регистрацията в общната си я правиш сам ,там се плаща данака!!! Аз трябваще да дам парите за данъка и гажданската на лизингодателя за да ги плати той ,щот се води собственик по талон,естествено след значителна такса комисиона за услугата (тука псувам,ама нема начин) :)

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, днес го поръчахме най-сетне. btw Любо и аз съм от Бс :)

Пачков, интересно как се е наел дилърът да ти го регистрира, или по няква друга причина е бил регистриран вече? Моя не се сетих да го питам за такава работа...

 

Поздрави за покупката. Мисля, че машинката няма да те разочарова. Регистрацията ми я предложиха като услуга (около 80 лв) като отделно си плащаш разходите по регистрацията (доколкото си спомням 65 лв). За София регистрацията е малък еднодневен ад (в най-добрият случай ти отнема един цял предиобяд). Едва ли за Бургас има голяма разлика. Моят дълър е Митвас. Коректни са. Леко се забави доставката, но това не беше по тяхна вина. Доколкото знам, ховърите ги държат на безмитен склад в Бургас и след като го капарираш (платиш на цяло) ти го обмитяват и му плащат ДДС-то. Предполагам, че при теб доставката ще стане бързо. По отношение на застраховка: Дилърът имаше изгодни оферти от застрахователни компании. Пълно автокаско+гражданска ми излезе малко над 1500 лв, което си е една доста добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги,да споделя моят горчив опит с H5,внос от Италия,произведен 2011 ,126к.с.По документи не е регистриран като товарен и при регистрация в КАТ се вземат данните от италианския талон.При посещение на данъчното ,се оказа ,че данъка е "скромните" 286,44лв като не се ползват никакви облекчения за катализатор или евро норма защото надхвърля 100 к.с.Така ще е докато стане на 5 години,след това данъка става по малък тъй като се променя коефициента за изчисление,но никога няма да стане 6 лв като на товарен H5.Хубаво е да се регистрират автомобилите като товарни за да се избегне това излишно плащане и тънкия присмех на данъчния служител,който ми препоръча да си купя един спрей и да си очертая 1 кв.м. от площада на града,тъй като с този данък съм щял да си го платя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ,не пише,ако пишеше щях да избегна големия данък.Който се минал-минал ,споделям да не се набутат и други колеги.

Редактирано от kriss1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си пазиш фактурата от Италия,можеш да отидеш в КАТ и да питаш защо е регистриран като лек автомобил след като не е такъв ! Разбира се там веднага ще ти кажат да отидеш на технотест ,да имаш нужните прегради вътре ,да махаш седалките ...Общо взето си прав "кой минал-минал " 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега,точно такъв бе отговора в КАТ още при регистрацията,да мина на Технотест и трябва да нямам задните седалки и да имам преграда.Гледам ,че някой Ховъри имат заводски ,но моя няма .Вече съм претръпнал ,не ми се занимава с бюрокрация и дребни чиновници които си мислят ,че са велики.Ще си я карам така и ще си плащам за тарикатлъка :toothy12: ,но както вече казах надявам се други да не се минат като мен след като прочетат за какви пари става въпрос.Далеч съм от мисълта ,че не са прочели в началото обяснението за обозначенията в талона ,но друго го като се говори в пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре са ми познати тия данъци..още плащам на миналата кола хиляди левове :Д

Като я купих беше към 460лв,на следващата година стана 244 ...след 3 години ще стане 164 ако все още се кара...

Важното е да ти доставя удоволствие джипката ,това мисля че е най-важното !

Редактирано от E100imenoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам, какъв е проблема. Единствените товарни Ховър-и, са тези от българския завод (доставени).

 

Тук говорим за италиянка, тоест ще плащаш колкото всеки друг внесен от чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с италянски и е регистриран като товарен...Проблема на колегата е ,че в КАТ са го преебали и са го регистрирали като лек ...разликата е ~250лв !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не го е ......

Колата винаги е била пътническа и хората в КАТ нямат общо с това. Там работят с документи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбрах,че му е била с N1 хомологация,явно не е ...но все пак има вариант да се мине като товарен,както и да е...Тук няма да промениме данните в талона на колегата ,нито размера на данъка му :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

То, хубаво е този малък данък, ама след 10-тата година май се ходи два пъти годишно на технически прагледи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако се сметне, че и до 5-тата година се ходи всяка година на преглед а не на 3-та и 5-та а там са си едни 40лв. :)

Иначе данъка за товарен е наистина смешен, някъде под 9 лева на година.

 

Аз не смятам моя H6 да го карам повече от 6 години особенно ако някой дистрибутор се сети да предложи обратно изкупуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти нормално, около тази сума се въртат цените зависи в кой сервис се ориентираш. Ние платихме 48лв за Hover-a , а за голф 4 43лв и то защото преглеждаха и газовата бутилка и взеха допълнително.

 

Но ГТП няма нищо общо с данак МПС него тряба да си го платиш отделно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...