Jump to content

Made in Ловеч


Recommended Posts

Здравейте.

Отварям тази тема защото мен лично този надпис много ме дразни. Предпочитам или да е на Български или на Английски а не на Англо-Български. Моля да споделите според вас какъв трябва да е надписа.

Редактирано от Говедо
Правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Отварям тази тема защото мен лично този надпис много ме дразни. Предпочитам или да е на Български или на Английски а не на Англо-Български. Моля да споделите според вас какъв трябва да е надписа.

 

А пък според мен си е чисто рекламен похват с цел да се забележи продукта и не виждам нищо нередно или лошо в това...

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварям тази тема защото мен лично този надпис много ме дразни.

 

 

Това си е част от рекламната им кампания и според мен доста успешна. Свикнали сме да гледаме Made in China, Made in Germany, тук се набляга, че е направено у нас и именно в Ловеч. Надпис "Made in Bulgaria" или "Направено в България" далеч не прави такова впечатление, колкото точно този контраст от типичното и всеобщо "Made in" с написания на кирилица добре известен на българите град (поне като име) Ловеч. Всяка рекламна кампания си има хора, на които допада и такива, които я смятат за глупава. Но щом хората говорят за това, явно има успех. Веднъж щом такъв надпис ти направи впечатление, това те кара да се поинтересуваш от марката, от това какво точно се случва в тоя Ловеч, да се поразтърсиш за информация, да видиш видеа на колите, да се убедиш, че имат качества и тн, което евентуално и постепенно ще ги сложи като потенциален продукт, който би закупил. Като гледам как месец след месец има все повече хора тук с Волекси, Ховъри и Стийдове, как вече почти всеки ден засичам някой такъв автомобил някъде из София, то явно маркетинга на Литекс прави нещо правилно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписа си е чисто английски, просто са написали Ловеч на кирилица, иначе си е "Made in Lovech", по произношение същото. Друг е въпроса защо лъжат клиентите си, сякаш спонсорират българското, а всъщност храним китайците, поне докато не сглобяваме серийно в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Отварям тази тема защото мен лично този надпис много ме дразни. Предпочитам или да е на Български или на Английски а не на Англо-Български. Моля да споделите според вас какъв трябва да е надписа.

 

На български! Може ''произведено в Ловеч'' но най-добре ще бъде да-речем ''Ловчанлия'' като при хората (ловчанлия, софиянец, бургазлия) ще бъде някак самобитно българско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено ,че тази реклама с този слоган е за вътрешна употреба , за чужбина ще се рекламират като китайски , най-много да отбележат ,че са сглобени в Европа вероятно. Такава реклама вече има от години Хепи - " Made in Varna "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...