Jump to content

за и против Волекс Ц10


ivanrudnik

Recommended Posts

ЗА:

....

2.Добър двигател?

 

Въпроси?

.....

3.Разход?

4.Лоша подготовка - газово :huh:

 

.....Нямате гараж.Нямате покрив над колата.След като я освободи тя ничия - няма регистрация,няма каско - на отговорноста на дилъра е. Риска е негов?

 

За газовото- на час по лъжичка,може да се разработва двигателя ?на 10 впръсквания газ - 1 бензин за смазване примерно?Това ми каза дистрибутора .Ако лъжа-лъжат мен.

Извинявай, но аз 80% от написаното не го разбрах. Не защото е неграмотно, а защото е неразбираемо - нахвърляни думи, безглаголни изречения, не се разбира какво искаш да кажеш - питаш ли нещо, казваш ли нещо. Темата се казва "За и Против". "За" видях, "Против" - не? Изречения от по една дума - въпроси ли са, констатации ли (на какво?). Пример - в раздел "ЗА" си писал "2.Добър двигател?" - това положителна черта ли е (ЗА) или е въпрос за нещо? Същото и на другите места... Пишеш малко като Димитър Пенев - 2/3 от думите си остават неказани и това прави изказнатията ти неразбираеми.

Не те нападам. В никакъв случай. Сигурно си бил развълнуван от покупката. Но сега е времето да направиш поста си по-разбираем за други, освен за теб. Иначе ползата му е малка.

 

Това ме хвърли в тих ужас - "За газовото- на час по лъжичка,може да се разработва двигателя ?". Какво означава написаното?

 

Ако си чужденец (каквите има във форума) и си ползвал Google translate, бих те разбрал. Но на чужденците им е разрешено да пишат и на английски.

  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво че не само и аз не съм разбрал. В първия момент се притевних, че нещо ми има :)

Не съм имал досег с количките и затова няма да коментирам, но ги следя с голям интерес. Изглеждат ми доста сносни за цената си и се надявам да са издържливи. Както ги коментирате имайте в предвид, че това са евтини и достъпни коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави на Ivanrudnik

Аз лично чакам Honer 6 , щото го видях наживо и мноо се накефих, а що се отнася до Voleexa, искам да ти кажа , че това си е toyota бе брат, но за 16000лв., което не може да се случи за сега, а за това че колат е ничия до номерата - явно никога не си си копувал нова кола - питай други колеги да ти пообеснят това онова- обикновенно три месеца се чака и колата е ничия поне месец...... А вземи малко да почетеш и за тези газови - щото правилно ти е казал диларчето - 10/1 газ бензин и се ползва 106ок на газта , аз лично от три години знам за това трето поколение газови....

Ако сте решили , че ви треа дамска кола Voleexa е вашта. А з си чакам H6........,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото и аз останах с впечатлението че текста е доста объркан, обаче като го прочетох няколко пъти успях да добия представа и понеже ivanrudnik, не се появява да обясни по-подробно какво е искал да каже, с риск да стана нахален ще се опитам да обесня какво аз разбрах пък дано не бъркам.

В секцията "за" махаме "?" от втора точка и се получава добър увод:)

В секцията въпроси вече идва малко повече объркване. По логично би било секцията да е "Против", но това са по скоро личните притеснения на клиента от колкото отрицателни мнения, като проблемно за разбиране е само 4-та точка "газово". Според мен се коментира това че дистрибуторите ще поставят газовите а не те да са наистина заводски(предполагам с пускането на завода в Ловеч, наистина да станат заводски).

Това с дилъра е малко трудно за разбиране, но като цяло става ясно че конкретния дилър държи тестовия автомибил навън и явно го пуска да се повози човек на него малко повече (тест драйв 40 км, си е една обиколка на София)

За "самата кола", махаме "?" и добива смисъл :)

Само това с газовото накрая не го разбрах напълно, кое е "на час по лъжичка" самото газово или информацията която получава за него (кой го монтира,кога го мотира- в началото или след разработването на двигателя, какво представлява, как работи и др.), като става ясно че на всяко 10-то впръскване на газ, вкарва веднъж бензин.

Дано съм успял да се ориентирам и да съм внесъл малко яснота в коментара, защото в него има и ценно инфо (за работата на газовото)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визията е добра, но рискът е голям, защото ме е страх от некачествените китайски стоки. Как да разбера в коя страна са продавали този модел и там какви са отзивите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визията е добра, но рискът е голям, защото ме е страх от некачествените китайски стоки. Как да разбера в коя страна са продавали този модел и там какви са отзивите?

 

според мен риска с некачествени китайски стоки е като с всички други стоки. Имам предвид че в един завод могат да се произвеждат ютии еднодневки за 10лв. и хубави качествени изпитани модели за 110лв., ама като отиде ганьо търговеца си взима от тези по 10 лв. за д аможе да ги продаде по-бързо и хоп... "китайските стоки са боклук". Не, просто по-бързо и лесно се продават евтините (отделно си мисля че търговците на скъпите си взимат нарочно ментета, за д амогат да продават по-лесно скъпите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mary+

 

За джиповете и Voleex C30 има много положителни отзиви , както от Русия и Украйна така и в самия Китай и Австралия ,Пикапа пък се купува много в Австралия и Италия . Виж за С10 и аз не съм попадал на конкретни мнения , но не вярвам да има отклонение в качеството от другите модели . С10 се продава по- отдавна в Италия, потърси нещо в мрежата от там .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я взема ще приказвам повече,

А дотогава поне четете от край до край.

 

Предарително се извинявам - Само за хора поне виждали колата.

......................................................................................................................

Бих се радвал на всички отзиви на хора каращи този автомобил.

 

 

И на мен ми е ясно че е риск (работя в България на Българска заплата) .За това търся отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Като цяло - ЗА, но

 

Едно голямо ПРОТИВ:

 

ESP и круиз контрол и липсват на тази кола.

 

В момента това ме спира да си взема един Волекс. Ако ги има тези опции веднага поръчам. Някой има ли информация дали ще се предлагат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е обнадеждаващо, дано скоро я има тази опция. Имаш ли информация кога и на каква цена?

 

А круиз контрол си е удобство и дори бих се замислил да си добавя сам... ама не знам тогава какво става с гаранцията?

Редактирано от fellows5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки предвид, че автора на темата явно си е изтрил поста, всичко ново по нея е офтопик, така че я заключвам. Ако имате конкретни въпроси за автомобила, вижте другите теми или пуснете нова, ако не е обсъждано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...