Jump to content

Информация за дизеловия Steed?


Kalin72

Recommended Posts

При минус 25 нямах никакви проблеми с паленето сутрин. Пикапа се държи перфектно в режим 4х4 и след такива екстремни условия и изпитания, вече съм убеден че колата си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

Ъпдейт към днешна дата:сутринта машината запали без проблем след второто подгряване, да се надявам, че проблемът е отстранен след смяната на разваленото gps -устройство.Утре ми предстои преход Варна-Шумен и обратно, ще споделя как се е държал пикапа на жалкото подобие на магистрала.

Надявам се да успея да ударя и някоя фотографийка-шаренко да има :)

Поздрави, лека вечер и наздраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли идея къде се намира горивният филтър на Стийда и дали има някакво подгряване при ниски температури. За сравнение при по-голямото братче Исузу D-Max имахме сериозни проблеми защото филтъра е под шофьорското място извън купето. След каране при -20 с обикновен дизел от една от големите вериги се оказа че филтъра е запушен и трябваше да се сменя. Обдухването от студеният въздух допълнително помага за такова явление та ми е интересно и при Стийда ли е така или китайците са се сетили да го защитят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет колеги, бих искал да помоля, някой със Стийд в момента, ако може да каже дали в книжката на пикапа, пише някъде дали може или не да се кара със био-дизел, става въпрос за хубавият, а не гаражно произведен.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, бих искал да помоля, някой със Стийд в момента, ако може да каже дали в книжката на пикапа, пише някъде дали може или не да се кара със био-дизел, става въпрос за хубавият, а не гаражно произведен.

Благодаря

 

Най-добре се обади на някой дилър и разпитай и след това сподели тук. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет на всички участници във форума ! Aз съм нов участник и след около две седмици очаквам да стана собственик на нов Стийд 5 дизел. Интересува ме какво е поведението на пикапа при движение по черен път при кал и сняг ? Как се преминава в режим 4X4 и обратно ? По нататък още ! Пожелайте ми късмет :hello2: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ако всичко е наред по системата няма как да има проблем с подгрева. моята кола сама си преценява колко време да подгрява. от 1 сек до 20 сек, в зависимост от температурата на двг, външната температура и т.н.

колата ми е 15 годишна, но не е имало проблеми с паленето. едно подгряване и пали от четвърт оборот

 

Предната ми кола беше ван Нисан Серена 2,3 дизел модел 97 г. - за 4 години съм нямал никакъв , ама абсолютно никакъв проблеми с паленето - винаги на четвърт, дори и след седмица без да го паля зимата. Там също имаше една интересна ситуация с подгрева (също като Наварата) - дори и като запалиш, свещите продължават да се подгряват толкова колкото им е нужно след което изключват. Понякога зимата са изключвали след 1-1,5 минута. Но никога съм нямал проблем дори на -17 -19 градуса

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Определено STEED е много изгоден за използване като фирмена товарна кола. За съжаление, както за останалите модели така и за него не се знае количеството продадени коли. Всичко е в сферата на догатки и изявления без конкретни цифри(вкл. и статията по-горе). Тук във форума също е най-малко коментираната кола (изключение е reekardo, който дава страхотна информация за модела), може би защото е по-скоро фирмен отколкото личен автомобил.

Дано наистина се продава добре и най-вече да "служи" добре! :icon_thumright:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...