Jump to content

джанти и обслужване на H6


Martoo

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От скоро съм горд собственик на Great Wall H6 и сега дойде време да го закарам до сервиза, за първото му обслужване, което го дават на 5000 км или 6 месеца. Та искам да ви попитам имате ли представа какво масло използват great wall и можете ли да ме ориентирате г/д като сума за обслужването? Доколкото знам трябва да заплатя цената на маслото + филтри (без труд) или се бъркам?  Имам и още един въпрос - Тъй като искам да си закупя още един комплект лети джанти, джанти с какъв размер са подходящи за този модел? Фабричните са 17-ки, но някой пробвал ли е с 18-ки евентуално или по-големи? Благодаря предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Ето какво намерих като данни за джантите на нашите Н6-ци:

 

стандартни гуми: 225/65R17 с джанти: 6.5Jx17 ET50 5x114.3 централен отвор: 64.1мм
На теория има вариант и да е 7Jx17 ET45 ама Българските мисля са от само от първия вариант.
 
Сподели после какво точно са сменили и колко пари е струвало.
Също така ако имаш време и желание, ще се радваме ако споделиш впечатленията си от модела и конкретно твоята.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

В Монтана и двата пъти ми смениха маслата с Тотал. Цената на първото обслужване е по- висока, понеже се сменят всички масла. Джанти и гуми предполагам ,че ще ти предложат много модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам трябва да заплатя цената на маслото + филтри (без труд) или се бъркам?  Имам и още един въпрос -

Колега при обслужване винаги в цената има включено и труд (поне при мен е така), при Вас може да е различно, зависи от договора. Иначе цената е около 700 лв ако се сменят всички масла (скоростна кутия, диференциал, двигател итн ), и 500 лв ако ТО не включва смяна на маслата на диференциала (в книжката е описано какво трябва да се сменя).

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие хубаво го съветвате за цените на обслужване, но колегата нищо не е споменал, какво кара - бензин ли, дизел ли... Защото разликата е горе-долу х2...  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е грешката, пропуснах да спомена - бензинов е двигателя 1.5 Т. Както и да е, днес посетих сервиза и смениха всички масла (двигателно, трансмисионно, скоростна кутия, диференциал + маслен, въздушен и горивен филтър) и както спомена колегата Ginoo - всичко излезе 500 лв, което не е малко като сума, но си е нормално за такова обслужване. Скоро ще напиша някой пост относно представянето на колата, защото в момента нямам много време. Ако някой междувременно го интересува нещо друго - да пита. :)

Редактирано от Martoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...