Jump to content

Проверка "статус " на Ховер


snipi

Recommended Posts

Здравейте всички

 

Още не съм член на клуба,но мисля скоро да стана,с един Н 5.Харесал съм си един "италианец",нов внос.Искам да попитам знае ли някой,дали може ,по номера на рама ли,двигател ли, в сервиз ли,в представителство ли на Литекс Моторс,да се провери в международен план,каква му е историята.....Мои приятел прави подобна проверка на БМВ и в сервиза "погледнали " в системата и се видяло,километри,обслужвания и прочие....Някои ,ако е правил подобно,са Ховър ,моля да пише с две думи.Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-големите автопроизводители дават международна гаранция на автомобилите си, като за това използват централизирана система за следене на автомобилите си. Не мисля, че това важи (за сега) за Great Wall в Европа. Даже бих се изненадал ако електронно в сервиз в Пловдив могат да проверят какво е правено по гаранционна кола в София. Може и да греша де - друг да потвърди.

 

Виж дали автомобилът има сервизна книжка. Ако има, виж към кой сервиз е обслужван последно. Можеш да им пишеш мейл или да се обадиш - ако имаш познат, който знае италиянски ще е най-сигурно, но можеш да пробваш и с английски. Като цяло автомобили под 10 години винаги имат сервизна книжка, дали тя е прибрана от автокъщата вкарала колата е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може - за България, за гаранционни автомобили /разбирай продадени като нови в България/ За внесените - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Литекс Моторс може да предостави информация за гаранционните проблеми които са отстранени. Това ставаше като се обадиш в централата и от там за 2-3 дни ти издават сътветния докумнет.

 

Относто обслужванията трябва да се обрънете към конкретния сервиз. Не съм наясно как са в момента нещата, но преди време така беше. Информацията която предоставяха, всъщност са изтория на фактурите, които са съставяли (гаранционни и за ГТО и др.)

 

Това е в полза на тези, които са закупили автомобили в България от Литекс и представителите им.

 

Great Wall няма международна гаранция и от там всяко представителство си има информацията за себе си.

 

Може да ме поправите, ако греша. Информацията не ми е много актуална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...