Jump to content

Great Wall Motors на панаира в Пловдив 26ти Септ - 1ви Окт.


admin

Recommended Posts

Прикачам поканата за пловдивския панаир, вероятно аз самият ще го посетя и ще отида да видя щанда на GWM и Литекс :)

pokana_bg.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях на панаира. Има коли има щанд има цени:) Аз лично, ще чакам да пуснат дизеловия мотор на джипа! Иначе подкрепям всякакво (е почти всякакво) производство и индустрия в България. Дано един ден да създадем собствен автомобил и не само това, но и да започнем да го продаваме и то успешно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано един ден да създадем собствен автомобил и не само това, но и да започнем да го продаваме и то успешно!!!

 

Втората част е много важна. Без успешни продажби, язък за новото създание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От видяното на живо и от прочетното на тема Great Wall ,мога да направя следните изводи

1. В руските форуми (www.zr.ru) сравнявайки Great Wall Hover 5 с руските всъдеходи/УАЗ Патриот,Chevrolt Niva ,както и ЛАДА НИВА/,китайският автомобил не отстъпва по нищо ,дори е напред в много отношения и то оценено от руски инженери.Добри клипчета има в You Tube

2. Цената обаче е в пъти по -ниска отколкото видях тук в България,вярно е че там са още на Евро 4,но все пак нали тук ще се произвеждат

3. Изработката не е на много високо ниво, още от сега тапицерията се е разкъсала тук и там под подглавниците и около ръбовете на седалките,пластмасите още от сега падат и неволно са поставени на различни места,вратите се затварят с 2-3 пъти и по-силно удряне и с моя скромен опит от няколко всъдехода мога да кажа ,че това си е чиста китайска Лада Нива,само на двойно по -висока цена,неикономични двигатели.Ако човек няма и се нуждае от високопроходим автомобил на достъпна цена това е правилният избор,но ако ще го ползва и за семейни нужди ,не е много подходящ избор

Поздрави на всички във форума и се извинявам ако съм създал негативни емоции,но всеки има право да си споделя мнението,аз лично бих избрал Steed 5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От видяното на живо и от прочетното на тема Great Wall ,мога да направя следните изводи

2. Цената обаче е в пъти по -ниска отколкото видях тук в България, вярно е че там са още на Евро 4,но все пак нали тук ще се произвеждат

3. Изработката не е на много високо ниво, още от сега тапицерията се е разкъсала тук и там под подглавниците и около ръбовете на седалките,пластмасите още от сега падат и неволно са поставени на различни места,вратите се затварят с 2-3 пъти и по-силно удряне и с моя скромен опит от няколко всъдехода мога да кажа ,че това си е чиста китайска Лада Нива, само на двойно по -висока цена,неикономични двигатели.Ако човек няма и се нуждае от високопроходим автомобил на достъпна цена това е правилният избор,но ако ще го ползва и за семейни нужди ,не е много подходящ избор

Поздрави на всички във форума и се извинявам ако съм създал негативни емоции,но всеки има право да си споделя мнението,аз лично бих избрал Steed 5

 

Колега колко пъти по-евтин е Hover H5 в Русия от колкото в България? Защото аз намерих това като информация от този източник:

http://www.automedia...icle_12409.html

 

Новият Hover H5 е добре обзаведен, има мултимедийна система, кожен салон, задна камера и др. Цената на новия модел версия бензин, в Русия е 699 000 рубли (31 000 лева) и 790 000 рубли за дизеловата версия (около 35 000 лева).

 

Цена от 31 хиляди лева, ако е за модела с топ оборудване, е с 2 хиляди лева по-ниска от тази на модела в България, а в Русия имат по-малки данъци и такси спрямо ЕС. В Русия се сглобяват Hover-и от комплекти.

 

Колкото за изработката - при по-стария модел от около 2005-2007ма из Youtube ревютата често се говори, че интериора е нискокачествен, някои пластмаси се износват, чупят, тапицерията се къса след повече ползване, но за новия модел от 2010та (той ще се прави у нас) в Австралия, където също се продава, дават отлични отзиви и казват, че качеството е на страхотни ниво за парите си и че тези наблюдения за лоши материали не важат.

 

В Нива поне съм се возил доста (не съм карал уви, но баща ми е карал и доста е плюл) и мога да кажа, че няма 2 неща, които да си приличат спрямо Hover-а като возия и екстри. Да не говорим, че има няколко човека във форума с Hover на няколко годинки, че и един нов и лоша дума за него не са казали, а точно обратното - използвай търсачката за "Hover" и можеш да прочетеш.

 

Не искам да приемаш отговора ми като заяждане, просто аз самият се учудвам на впечатленията ти и искам да разбера защо са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Although no one on this forum did not visit the Plovdiv fair with a photo camera in hand?

I want to see some photos of the GWM stand.

Or can you give me a link where photos are shown at the fair and the GWM stand.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cubbusiness - look at this theme.

http://forums.gwm-bg...80%D0%BD%D0%B0/

 

This is not from Plovdiv fair, but from an auto exhebition in Varna a month ago.

 

The comments are in bulgarian, but we are Bulgarians!

Редактирано от teodordt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thank You teodordt, I know of that topic, I've seen since he appeared. I Follow all forum appears because I will buy a car from GWM Bulgaria.

Still do not know if it will be a Hover or Steed.

Here comes the weekend and maybe someone will go to Plovdiv Fair to make some photos.

I hope the administrators do not mind that I post in English. I can use Google translate from Romanian to Bulgarian but i do not know if it makes a good translation.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Here comes the weekend and maybe someone will go to Plovdiv Fair to make some photos.

I hope the administrators do not mind that I post in English. I can use Google translate from Romanian to Bulgarian but i do not know if it makes a good translation.

 

Tomorrow morning I'm heading to Plovdiv fair to make photos of the LMC/GWM stand. Tomorrow evening I will post short report from the fair here and wherever additional info I've obtained by the representatives there :)

 

Don't worry about the English but in cases when you post questions you may use the international forum - we all follow it and reply! Please tell me if there is something I can do to make the forum more international-users-friendly, I would be happy to keep you as an user even after you get your car, if it's GW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е на път да се случи! Струва ми се, че колегата е от Румъния, а има намерение да си купи кола произведена в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Отдавна следя развитието на литекс моторс и форума.

 

Днес минах през панаира и добих 1вите лични впечатления от колите им.

 

1. С10 - общо взето много добра количка. Каквото и да говорят други колеги, не мисля, че има по-изгоден избор в момента на пазара, като се отчетат цена, екстри и гаранция. Направиха ми силно впечатление 2 неще:

- двигателят бе стартиран и бе уникално тих. Без да преувеличавам се чуваше само едно леко цъкане откъм капака.. като часовник.. имаме митсубиши колт в семейството (2006г.) и с ръка на сърцето мога да кажа, че е мнооооооого по-шумен двигателя и отвън и отвътре от колкото на Волекса.

- учудващо добра фабрична аудио уредба.. бяха пуснали да свири и имаше страхотен плътен звук и доволен бас.

- интериорът откъм материали отговаря на цената си, но честно казано аз очаквах да е по-зле.. на живо не изглежда никак зле.

Един от представителите спомена, че имат 200 коли на склад в БГ.

2. Стийд -. също на живо е по-добре от очакванията ми. Особено по-високото ниво на оборудване беше със сносен кожен салон, а материалите по таблото по разните клипчета ми изглеждаха по-зле от колкото са в действителност. Добра позиция за водача и нормално място на задната седалка. Единия експонат имаше много красив хард топ.

3. Хувър 5 - единствено тук като че ли очаквах интериора да е малко по-добре, а в действителност не ме грабна.. пак считам че отговаря на цената си. Аз имам митсубиши аутлендър 2008ма, което вътре е много по-качествено и приятно, но цената му е 2-пъти по-висока..

4. С30 също е много по-добре според мен от една дачия. на табелата пишеше, че ще се продава в БГ от средата на 2012г.

 

Поздрави

Аз също се надявам на успех на начинанието.. наистина бих предпочел да подкрепя българската икономика, но уви май ще се насоча към дачия логан за служебна, заради 6+1то места..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента Дачия няма конкурент за С30. Модел в този клас се чака през 2012 година. Има една информация за нов Дачия седан тук. Ако това се случи, С30 ще има конкуренция в лицето на Дачия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии колите на ГВ и на Дачия са коренно различни! НИто Н5 и Дъстър са си конкуренция, нито Стийд и бъдещия пикам на базата на Дъстър, нито волекса и Сандерото! Целта на автомобилите на двете марки е коренно различна и таргетната зона също! Но света е шарен и има влак за всеки пътник!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В момента Дачия няма конкурент за С30. Модел в този клас се чака през 2012 година. Има една информация за нов Дачия седан тук. Ако това се случи, С30 ще има конкуренция в лицето на Дачия.

Това е някакъв корейски Флуенс с решетка на Дачия и изменени стопове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...