Jump to content

Работа в Литекс Моторс


admin

Recommended Posts

За съжаление това е практиката в България , ако нямаш връзки не можеш да си намериш работа дори и да си завършил Кембридж , Харвард и Сорбоната наведнъж.  Впрочем изобщо не съм учуден , но този шуробаджаначески подбор няма как да не се отрази на качеството на производство , маркетинг и дистрибуция.  Много лошо тръгват !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да точно за това става въпрос човека който води интервюто не беше българин но явно беше разбрал за филма в който се е вкарал Жалко наистина Дано и колите не бъдат побългарени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пази Боже сляпо да прогледа! Това ми е мнението за завода! Не се отчайвай! В тая дупка унижават, няма модел и е побългарено, а и хората, които управляват вече не ги и поздравявам от тези, които познавам! Фирма Литекс не е добро място за работа! Лично мнение и не ангажирам никой друг с това.

 

Това е крайно остро мнение, което ще те помоля да аргументираш. Какво значи "побългарено" първо завода не работи, когато заработи той ще е под китайско управление и се съмнявам правилата и условията за работниците да са много различни. Какво в завода е различно и явно от "тона" ти се разбира, че е много по-лошо от оригиналния модел?

 

В България масово се плюе, по всичко, по всеки. Каквото и да се прави, от който и да се прави, винаги хората плюят и недоволстват - или няма работа или работата е скапана и парите малко, никога нищо не е ОК. Има една интересна статистика, от декември 2010, от The Economist, че България е най-тъжното място за живеене на земята - а именно, че щастието (колкото и субективно да се измерва да е това) на единица брутен вътрешен продукт на човек е най-ниското в целия свят. Обикновения човек в страна като Бразилия е много много по-беден, там има повече престъпност, по-лоша здравна система и по-лошо образование, но е по-щастлив от живота си. Не казвам, че не трябва да се стремим към това да сме сред най-добрите, но съм сигурен, че пътя не е като оплюваме всичко, което се прави. И в този форум нямам нищо против негативните коментари стига те да са аргументирани! Но ако просто сипем гняз срещу някаква институция, предприятие, фирма, човек, място или каквото и да е, няма да постигнем нищо освен да се настройваме негативно и да продължим да сме част от гадната статистика.

 

@patsko съгласен съм, кофти е, че не са ти се обадили след като са поели отговорност да го направят. Но никога не знаеш какви кандидати е имало, какво точно са решили и искали и дали няма да запазят кандидатурата ти и да се свържат на малко по-късен етап (малко вероятно е).

 

@nikid и @patsko До сега съм сменял 4 пъти работа, никога не съм имал връзки и не съм го правил по различен начин от пратено CV в обява от jobs.bg Ходил съм по буквално десетки интервюта последните няколко години общо, почти навсякъде са ми казвали, че ще се свържат с мен каквото и да решат и почти никога не са се обаждали ако отговорът е бил негативен. А ми се е случвало да ми пратят мейл няколко месеца по-късно дали още се интересувам от позицията. Вярно, моята сфера е друга, но съм бил в последствие и част от подбор на персонал и знам, че образованието и опита е пак част от нещата, които се гледат, това си е лично тяхно решение и че често за една позиция минават десетки от най-добрите по CV кандидати и от тях се избира един, трудно е да се свържеш с останалите. Тоест за 20 позиции нищо чудно да са минали 100 човека през офиса им, да са си харесали 20 и да е много трудно да минат през останалите кандидати, за да им кажат решението - виж обещанието за това лесно се прави :(

 

Горещо се надявам да се включи някой, който е бил приет там или някой от персонала на Литекс, за да даде малко повече светлина тук сред хората, които просто се радват на проекта и имат интерес и към колите и към работата там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

капише .... :angry:и кажи на Димитър да ми изтрие рега

 

Не искам да ти трия рега, безкрайно много ти се радвам на ентусиазма да правиш снимки и репортажи и да следиш този проект! Просто явно имаш повече информация от всички нас и те моля да кажеш защо така остро си се настроил срещу Литекс, възможно най-обективно, за да предпазиш останалите и да не останат думите ти глас в постиня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сърдете на Illegal, той си е малко обидчив! Следя няколко форума, където е доста активен и от време на време се обижда, че някой не го е оценил.

Доколкото по темата - имам мои бивши съученици, които са по на 24 - 25 години и ги взеха във завода, което според мен е похвално да да се наемат именно млади хора и честно да ви кажа до сега не съм ги чул да се оплакват от нещо!

И лично аз не мога да се съглася, че Литекс не е добро място за работа.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама там е работата че няма никакъв момент със недооценяване ... ценим неговите постове тук! Аз само го помолих да си редактира поста и да не използва цинизми ... все пак и сина ми чете тук, а и не само ... и ми е писнало навсякъде в интернет да е пълно с цинизми, помия и простотия ... аз ще се постарая да запазя това място чисто от към такива прояви.

 

Иначе никой нищо няма против никого!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Чета тука какво са написали колегите и за съжаление започва да ми се оформя една типично българска грозна картинка. От години работя с чужденци (в темата "да се представим" съм описал с какво се занимавам),основно такива от западна Европа и съм забелязал едно нещо: каквито и да са като хора по характер, когато става дума за работа са изключително подредени и организирани или с други думи казано -точни. Нещо, което на нас Българите ни липса ама много. Имам чувството, че за пореден път ще се "изсерем на метеното".  Специалисти и то добри трудно ще намерят да назначат, защото повечето хора които стават за нещо отдавна не са в БГ, а и Ловеч, според мен, е много малък град за да може да генерира толкова качествен персонал. Тя България е малка. Младото поколение, говоря за тези след 80-82 година са средностатистически в пъти по-зле в образование, обща култура и дисциплина от по-възрастните от тях (за което трудно можем да ги виним с оглед на факта в какви времена са израстнали). Като гледам какво пише Illegal, се оформя до болка позната картина. Силно се надявам, заводът да потръгне защото производство от такъв мащаб, не домати, краставици и гащи, е нещо нечувано за БГ, но като имам предвид кой е собственика..............!!!! Да правиш сокове и далавери е едно, да осигуряваш машинно производство на световно ниво е съвсем ама съвсем различно. Надеждата ми е, че китайците ще имат здрав контрол, иначе жална ни майка. Както се казва в една поговорка: Не спори с простака (некадърника), защото ще те свали на неговото ниво и там ще те бие с опит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с всички вас и все пак не е коректно да не се обадиш. Изуми ме и факта че търсят мотокарист (беше преди 2 месеца) с английски. Няма лошо но не мисля, че ще намерят. И все пак проекта за завода е уникален и дано потръгне, а си мисля, че след като съм с образование магистър инжинер и две спициалности и доста години стаж ще се намери местенце и за мен. Притесняваме и факта след като се разработи и стане печелившо предприятие, че веднага се продава, но дано бъркам разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма на кой да се продаде като стане печелившо. В смисъл, китайците от край време се опитват да стъпят в Европа. Друга китайска компания успя да купи автомобилното производство на Volvo. Китайците в момента се опитват да купят и Опел. Ако бизнеса стане печеливш, Great Wall ще искат да го разширяват, няма на кой да го продадът, защото това си е техния бизнес. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Само в JOBS.BG ли се подават документи за работа?

Благодаря предварително.

 

Аз знам, че може само от там. Чувах слухове от приятели от Троян, че можело да се подават и лично някъде в Ловеч, но ми се стори много нереално. Аз ги подадох през jobs.bg .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето имейл адрес за кандидатстване в LMC:

office@litex-motors.com.

Този адрес беше публикуван в местната преса - Ловеч прес - по времето, когато течаха обявите в jobs.bg.

Важно е да се посочи позицията,за която кандидатствате - например: Референтен № 02 - LO - Оператор логистика

Успех! И следете обявите!

Успехът винаги и навсякъде започва с една дума: РЕШИТЕЛНОСТ

Стига мрънкане, действие му е майката! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че може само от там. Чувах слухове от приятели от Троян, че можело да се подават и лично някъде в Ловеч, но ми се стори много нереално. Аз ги подадох през jobs.bg .

документи се подават само през Jobs,отдел кадри е в София ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,и аз като вас чакам обаждане вече месец,но никой не се е свързал с мен досега. някои ако знае нещо нека напише някои ред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...