Jump to content

Работа в Литекс Моторс


admin

Recommended Posts

В тази тема ще държим актуална информация за възможностите за работа в завода в Баховица, Ловеч.  В момента активни позиции има за:

 

1. Специалист техническа поддръжка – електрическа:

http://www.jobs.bg/f1094903

 

2. Специалист техническа поддръжка - механична:

http://www.jobs.bg/f1094905

 

Всички обяви за работа на Литекс Моторс АД могат да се видят тук:

http://www.jobs.bg/c124724

 

По НЕОФИЦИАЛНА информация от вк Стандарт, заплатите там ще варират между 900лв и 1200лв за започващ инжинер, но не е ясно дали обявите по-горе са същите, за които са споменава във вк Стандарт. Статията от вестника може да видите тук:

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-01-12&article=353697

 

Нека ако някой прати CV и получи отговор (позитивен или отрицателен) да сподели опита си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За заплатите и аз съм го чел миналия месец. Дори в статиите пишеше, че предстои наемане на инженери без опит. Дано е вярно. Почти навсякъде за всичко се иска опит, а когато завършиш висше образование, никой не те наема, защото искат 2 или 3 години опит.

 

Тези 3 обяви ги бях видял преди 6 дена, но никакви нови няма, засега.

 

Случайно намерих този форум. Поне тук ще следя работните места и случващото се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Открити са две нови позиции в завода.

 

 

Мотокарист:

http://www.jobs.bg/f1096227

 

Водач на товарач за контейнери:

http://www.jobs.bg/f1096235

 

Крайният срок за добавяне на документите е 15ти Април.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открити са две нови позиции в завода.

 

 

Мотокарист:

http://www.jobs.bg/f1096227

 

Водач на товарач за контейнери:

http://www.jobs.bg/f1096235

 

Крайният срок за добавяне на документите е 15ти Април.

 

Тези са стари, защото съм ги виждал преди няколко седмици.

 

Дата: 18.03.2011 13:28

 

За месец април 2011 все още няма нищо обявено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

интересувам се от позиции в отдел маркетинг, реклама и ПР. Къде мога да си изпратя CV?

Благодаря предварително за отговора.

 

Това тук е фен форум. Официална вътрешна информация няма никой от нас.

 

Моето лично мнение е, че такива позиции ще има, чак когато завода стане почти готов. Винаги можеш да опиташ с формата за другите обяви.

 

@Rusenche - може и да си ги виждал, но когато е пусната темата (18ти март) ги нямаше - пуснах всички, които по това време бяха обявени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обява, публикувана на: 07.04.2011 14:28

 

SALES MANAGER POSITION

 

 

LItex Motors in cooperation with the biggest private Chinese automotive manufacturer Great Wall Motors is setting up a 50,000 motor vehicles capacity assembly plant and distribution business covering the Bulgarian and other East European Markets.

For the further development of the company we are looking for a creative professional to fulfil the position of Sales Manager Position.

 

Main responsibilities:

• Vehicle sales and direct marketing

• Vehicle orders and order planning

• Vehicle stock

• Sales promotions

• Fleet discounts, tenders

• Customer satisfaction surveys

• Sales staff training and sales men performance monitoring

• Communication with dealers in connection with sales aspects and vehicle orders

• Preparing management reports

• Consolidating data from all the markets

• Others

Requirements:

• Related business education

• Minimum of 5 years relevant work experience

• Fluent English including automobile technicalities

• Expert level MS Office – Excel, Power Point

• Excellent communication and negotiation skills

• Logical and innovative thinking

• Driving licence

 

Company offers:

• Competitive remuneration package

• Good working conditions

• The challenge to join new dynamic company

• Responsible position with development opportunities

 

Application package:

• Cover Letter in English;

• CV in English with picture;

• Recommendations, certificates, etc.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Обява, публикувана на: 19.05.2011 11:47

 

 

ОПЕРАТОР ЛОГИСТИКА

 

 

Ref.No: 2-LO

Описание и

Изисквания: Литекс Моторс АД набира специалисти за завода за автомобили в гр. Ловеч :

Месторабота : гр.Ловеч

 

Референтен № 2 - LO - Оператор логистика;

Доставки, контрол, складове, пратки, окомплектоване и дистрибуция на компоненти.

 

Изисквания :

- Минимум средно образование / техническо училище е предимство /;

- Математически познания;

- Отговорност, интелигентност, ентусиазъм и умения за работа в екип;

 

Кандидатстване:

Посочете референтния номер и позицията , за които кандидатствате

и изпратете следните документи :

- Мотивационно писмо на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК;

- CV на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК с актуална снимка;

 

 

И те почнаха вече с изискванията ... в България сме, на БЪЛГАРСКИ не може ли да подадем автобиография и мотивационно писмо ....

 

Ако някой реши да ме обори, да види, че в обявата в изискванията няма написан английски език.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редно е да е на английски, ако позицията го изисква. Тоест, ако ще кумуникираш с други хора на английски (което ми се струва нормално, ще има работници и специалисти от Китай, Германия, Италия, интернационалния език е Английски) най-добрия начин да проверят дали можеш да кумуникираш свободно е като си напишеш мотивационното писмо и CV на въпросния език. Ако и толкова не можеш да нарпавиш, значи как ще проведеш нормален разговор с човек от друга държава отсреща?

 

Имайки предвид, че за обща позиция за работа се получават стотици CV-та, дори хиляди в рамките на 2 седмици, така лесно отсяваш голяма част от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редно е да е на английски, ако позицията го изисква. Тоест, ако ще кумуникираш с други хора на английски (което ми се струва нормално, ще има работници и специалисти от Китай, Германия, Италия, интернационалния език е Английски) най-добрия начин да проверят дали можеш да кумуникираш свободно е като си напишеш мотивационното писмо и CV на въпросния език. Ако и толкова не можеш да нарпавиш, значи как ще проведеш нормален разговор с човек от друга държава отсреща?

 

Имайки предвид, че за обща позиция за работа се получават стотици CV-та, дори хиляди в рамките на 2 седмици, така лесно отсяваш голяма част от тях.

И аз мисля така. А освен това и документацията понякога е на английски и китайски. Работил съм на подобна длъжност преди години. Кандидатствах и за тази и дано имам късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не внимавахте в коя посока насочих въпроса ....

 

В изискванията няма задължително условие за английски език. От това тръгнете да разсъждавате.

 

Когато и ако в изискванията има задължително условие, ясно изразено и написано, че това е английски език, тогава грешка няма. Това е като една математическа задача с условие. След като няма задължително условие в изискванията да присъства английски език, то свободното съчинение, което всеки написа, е невярно.

 

 

Редно е да е на английски, ако позицията го изисква.

 

 

Точно така, тук несигурното идва от "ако", а в условието т.е. в изискванията няма упоменат задължителен елемент. :P

 

Няма как написването на автобиография и мотивационно писмо да е показател или мерило за познанията на всеки по въпросния чужд език. Най-малкото това може да го напише приятел, брат, сестра и т.н.

 

Това в никакъв случай не е заяждане, а важно уточнение, защото като нищо може да се окаже, че пусналият обявата е пропуснал да понапише важни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владеенето на английски може и да не е задължително условие за успешния кандидат.

А да са поставили това изискване за автобиография и мотивационно писмо на английски просто да го види някой от китайска страна...

Не знам каква им е структурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не внимавахте в коя посока насочих въпроса ....

 

В изискванията няма задължително условие за английски език. От това тръгнете да разсъждавате.

 

 

Rusenche, подбора на персонал е доста комплексна работа и това е частна фирма. Правила няма - наскоро побаднах на забавна обява за програмисти, която беше кодирана в base64 формат. Като разкодираш нещото виждаш, че се търси уеб програмист (без никъде да е опоменато, че се иска кандита да знае какво е base64, макар че няма как да е стигнал до текста без да знае base64), а за заинтересованите от позицията пише да се свържете с някой от телефоните на фирмата, като телефоните са в двуичен код изписани (отново никъде не пише, че трябва програмиста да знае как да обърне  двуичен код в десетичен).

 

Това което казвам е, че правила за тези работи няма - след като искат резюме на английски език, значи английският език е задължителен по условие. Никой няма да тръгне да търси зидаромазач или чистачка, която да прати CV на английски, но ще се гледат други работи.

 

В смисъл, все тая е как са го написали. Може и да не е задължителен. Знанието на високо ниво на английски и правилното изразяване с езика би показало, че дадения кандидат е трудолюбив и ученолюбив и иска да се развива (не е лесно да научиш на високо ниво чужд език, а Сульо и Пульо дето ги е мързяло домашното в училище да си направят, обикновено са мързеливи и в истинския живот, докато човек, който е ученолюбив и дава всичко от себе си и в образованието, обикновено е ученолюбив и дава всичко от себе си цял живот, в работата и другите неща).

 

Не ми се сърди за горните изказвания - казвам ги като човек, който макар и годините си е участвал в подбор на персонал. Когато обявата ти е дадена по някакъв начин, никога не критикуваш съдържанието й, а се опитваш да впечатлиш потенциалния работодател. Ако изискването за позиция "оператор логистика" е мотивационно писмо на английски - ако има много кандидати, ще я спечели такъв, който има опит в позицията, добри референции и е написал на добър английски, че фирмата адски много му харесва, че мечтае да работи там, че иска да се развива точно в този сектор, точно заради идеята, че в България се правят коли и иска да е част от това.

 

А може и наистина пусналия обявата да е забравил да напише разни неща. Но пак едва ли ще променят обявата, най-много заради пропуска да дойдат няколко CV-та повече, позицията ще се заеме от хора, които отговарят на това, за което от LMC са си мислели, за това недейте да правите пропуски :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работодателят, като пуска странни обяви, не знае какво точно иска. Или си формулира точно и ясно какво желае да наеме и пуска коректен текст, или пуска неща, които не чете с мозък, а механично действа.

 

Колкото до обявите .... срещах откровена гавра от "работодатели" с пуснати обяви ...

 

Примерно: Търси се хигиенистка и като изисквания е написано да владее английски език, да има минимум 2 години опит и забележете ..... "Фирмата предлага заплащане според заслугите".

 

Подадох оплакване срещу тази обява, която смятам за гавра и беше свалена.

 

Много са такива обяви, които са ***************.

 

Все още чакам да видя кога ще пуснат обява за работна позиция, за която стаж не се изисква. Това беше поднесено много широко в медиите. Дали е било само PR масова акция затова или ще е истина ...

 

ИНЖЕНЕР - ТЕХНОЛОГ

 

Литекс Моторс АД набира специалисти за завода за автомобили в гр. Ловеч :

 

Референтен № 3 - PE - Инженер - технолог;

Поддръжка и подобряване на инженерните стандарти в областта на монтажа в процеса

на финалното сглобяване;

 

Изисквания :

- Висше образование, специалност Машинно инженерство;

- Минимум три години стаж в производство;

- Познания при изготвянето на документации и материали,свързани с частите;

- Разчитане на инженерни чертежи;

- Компютърни умения;

 

Месторабота : гр. Ловеч

 

Кандидатстване:

Посочете референтния номер и позицията , за които кандидатствате

и изпратете следните документи :

- Мотивационно писмо на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК;

- CV на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК с приложена актуална снимка;

 

- Минимум три години стаж в производство;

 

Ето, дори за инженер се изисква минимум 3 години стаж. С това изискване се разминават с онези гръмки изявления, че ще наемат инженери без стаж по специалността.

 

Този завод не само, че не спазва срокове за пускане на автомобили в експлоатация от миналогодишно обявеното, ами вече ми пада в очите с тези изисквания. Обещават едно, а после съвсем друго търсят и предлагат. Като политиците, Литекс Моторс са същите!

 

Кога ще ги наемат тези инженери без стаж ? ..... Засега само за работници не искат стаж .....

 

 

ОПЕРАТОР МОНТАЖ

 

Литекс Моторс АД набира специалисти за завода за автомобили в гр. Ловеч :

 

Референтен № 4 - AO - Оператор монтаж;

Монтаж на моторни превозни средства, работа на станция на движеща се линия за сглобяване.

Изисквания:

- Минимум средно образование / техническо училище е предимство /;

- Математически познания;

- Отговорност, интелигентност, ентусиазъм и умения за работа в екип;

- Да притежава сръчност и умения за работа на бързи обороти;

- Не се изисква от кандидата да е имал трудов стаж до момента;

 

Месторабота : гр. Ловеч

 

Кандидатстване:

Посочете референтния номер и позицията , за които кандидатствате

и изпратете следните документи :

- Мотивационно писмо на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК;

- CV на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК с приложена актуална снимка;

 

 

А да са поставили това изискване за автобиография и мотивационно писмо на английски просто да го види някой от китайска страна...

 

Като го видях това за английския и при "ОПЕРАТОР МОНТАЖ", което на български си е работник .......

 

Все ми е на ума, че точно за работници ще занимават китасйкия благодетел.

 

Този наш български език, само в училище и вкъщи ли ще го ползваме вече ?

 

Докъде я докараха работодателите вече ... работник да пише на английски в собствената си страна.

 

 

Не мога да го приема това. Не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах всеки търси персонал според това, което му трябва (или това, което може да получи, макар да не му трябва винаги би избрал по-квалифицирания). Тъй като Литекс моторс не търсят чистачка с 2 год опит и английски, няма смисъл този пример да става част от аргументите ти.

 

Ето, дори за инженер се изисква минимум 3 години стаж. С това изискване се разминават с онези гръмки изявления, че ще наемат инженери без стаж по специалността.

 

Това, че търсят инжинери със стаж (в каквото и да е производство), не значи че няма да наемат инжинери без какъвто и да е стаж! Означава, че първоначално, в момента търсят хора с опит. Отговори ми как очакваш качество без специалисти с опит? Нали искаме хубави автомобили да излизат от тях - ако не подберат добър персонал, който за една година да стане още по-добър и да обучава нови кадри, дори началното производство ще е със съмнителни резултати.

 

Обещават едно, а после съвсем друго търсят и предлагат. Като политиците, Литекс Моторс са същите!

 

Кой къде е обещал какво? Аз следя завода от края на 2008ма година. Видях куп медии, които преразказват слухове и писаници на ляво и на дясно (подписа ми не е случаен, някои хора започнаха да приемат неща, които споделям че съм чул от същите тези медии за "обещания"). Не съм видял обаче интервю, в което някой от инициаторите на завода да е дал изявление за това какви хора ще се наемат, че да казваш, че са ти обещали и са те излъгали.

 

Като го видях това за английския и при "ОПЕРАТОР МОНТАЖ", което на български си е работник .......

 

Работник е прекалено общо понятие - всички, които работят са "работници". Дадения "работник" ще получи трудова характеристика на длъжност "Оператор монтаж" и там ще са изтъкнати специфичните особености на длъжността. Колкото до английския - основния инвеститор е чужденец, английският е интернационален език, не виждам нищо нередно.

 

Този наш български език, само в училище и вкъщи ли ще го ползваме вече ?

 

Българският със сигурност е изискване, но след като обявата е на български и кандидатстващ по нея от български сайт, се предполага, че си българин. Английският е изискване, защото в чуждестранна фирма от такъв мащаб вероятно ще общуваш с много от чуждите началници и координатори на английски, ще получаваш документация за работата на английски, може би ще работиш с компютърни програми, които са на английски.

 

Не мога да го приема това. Не!

 

Недей го приема - те ще наемат хората, които им вършат работа и ни най-малко няма да им пука за това кой е недоволен от изискванията. Ще има достатъчно квалифицирани кандидати, които да се появят, а ако няма ще наемат и най-добрите, които нямат всички квалификации - било то стаж, добър английски или образование, което не е точно посоченото, но има общо с изисканото. Това е и правилния подход - казваш какви хора търсиш, пращат CV-та 500 човека, от тях 15 отговарят на изискванията други 25 имат умения и стаж близки до въпросните изисквания и биват извикани тези 40 човека. Най-мотивираните от тях (и куп други субективни изисквания) получават работата.

 

В производствения сектор има безработица и всеки се бори за работа или за по-добра работа.

 

Нека спрем с офтопика и продължим да публикуваме новите позиции и да ги обсъждаме с по-малко  негативизъм. Да не забравяме, че от България си тръгват специалисти заради липса на работа по образованието им, а това е фирма, която предстои да наеме много персонал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи "инженерите", които бяха в Китай!

Някои нямат никакъв опит, професионален! Имат частен опит, ако мога така да се изразя! Вече не може и да се говори с някои, полетяха, но това е манталитета ни, като нация!

Частника определя правилата! Ти работиш за собственика и спазваш правилата! Капитализъм му викат. Друг е въпроса, че Ганчев прави жест към Ловеч, независимо, какви са парите му.

Проблема е, че не се оценява от местните. Ето аз нямам нищо общо със завода, няма и да имам понеже ми е друго образованието, но доскоро бях единствения , който правеше снимки и разпространяваше в интернет! И то от интерес, че нещо се прави в почти загиналия ни градец, нещо толкова мащабно. Повечето хора не вярваха, че се строи и смятаха, че това е политически ход! Не, че виждам смисъла от подобни изказвания, смешни са, но народа вече съвсем го промиха  ;D Дори се ебаваха с мен, че съм станал архитект и съм спял на завода! Сега някои от тия кандидатстват за работа там, търсят връзки, мазнят. Няма лошо! Времената са тежки!! Всеки се спасява, както може. Доколко запазваш достойнството си обаче:huh:??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво достойнство говориш братле в БГ. Това е вече на изчезване. бЪЛГАРИНА само "мазни" както казваш и гледа да прецака някого без да го е еня какво се случва след това. Ако има далавера - там сме . Трябва ли работа -не е за нас. Всичко онова че сме били най-работни, най-добри, най-..... си остана в миланото. В тази връзка:

По какво можеш да познаеш българин на работа на полето. ... не се мъчете знам че начините са много но най-лесния е да останете встрани 4-5 минути и да видите кой се изправя на всеки 5 минути и се оглежда как да скатае малко време. Това е нашего брата /за съжаление/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно снимките на завода аз също бях изненадан за дезинформацията или по скоро оскъдната информация по този проект. Често казано ако близо до моя град се строеше такъв завод всеки ден щях да качвам по някоя снимка или пък по нещо дочуто оттук оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

 

Литекс Моторс АД набира специалисти за завода за автомобили в гр. Ловеч :
Позиция : 
1.Отдел Снабдяване - Закупчик / Доставчик;

І. Описание на длъжността:
1.Изпълнява заявки за закупуване на стоки и материали.
2.Оформя документите на закупуваните стоки и материали и организира доставянето им.
3.Съпровожда стоките и материалите по време на транспортирането им и следи за рационалното използване на транспортните средства.
4.Води установената първична отчетност по приемане и предаване на стоките и материалите.
5.Изпълняване и на други конкретно възложени задачи, свързани с изпълняваната длъжност.
6. Отговаря за количеството качеството на закупените стоки и материали и документацията, свързана с предаването им на материалноотговорното лице за заприходяване.

IІ. Изисквания на длъжността.
1. Висше образование.
2. Здравно състояние – добро психическо здраве.
3. Личностни изисквания- отговорен, сръчен, прецизен, честен, лоялен към работодателя си.
4. Владеене на английски език ;
5. Стаж по специалността 

III. Документи за кандидатстване:
- Мотивационно писмо на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК
- CV на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци,

Имам един въпрос, който навярно си задават всички подали документи за работа в завода - Колко време ще е нужно на HR отдела за разглеждането на CV-тата за позициите Инженер-технолог и Оператор монтаж? Според мен минимум 1-2 седмици до осъществяването на контакт с избраните за интервю. Навярно са постъпили доста молби и ще е нужно доста време за обработването им. Аз също съм подал документи и видях че от 04.06 срока за подаване на документи е изтекъл и сега започва чакането. Нека когато от Litex Motors се свържат с някой за интервю, да срасне тук някой ред, та да знаем че подбора на персонал е минал на следващата фаза.

Лек и спорен ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, всички подали документи ще бъдат уведомени за това, дали са одобрени за следващо интервю или не. Това може малко да забави процеса. Успех на всички и дано сме колеги след няколко месеца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

По повод кога разглеждат документите незнам точно,но миналия ден си пуснах /или поне така си мислих  ;D/CV и мотивационно писмо,на другия ден получих имейл да прикача и CV,защото съм изптатила само мотивационното писмо.

Ако някой друг има някаква друга информация  моля да сподели ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Здравейте, не искам да ви разочаровам и дано имате късмет, но аз средата на май бях поканен на интервю за позиция във завода. Беше перфектно останах много доволен и ми казаха, че до 10 работни дни ще имам положителен или отрицателен отговор. Не че се хваля, но имам диплома и с две специалности и съм инжинер и с достатъчно трудов стаж. Наистина останах много доволен от интервюто и се надявах нещо да се случи. Факт е, че не бях одобрен за което всеки си има право, но нито срока от 10 работни дни спазиха нито ми се обадиха. След като изтекоха 10 те дни и никой не звънна за къкъвто и да е отговор реших аз да звънна, първо бяха заети, после се занимаваха с изложението и така мина месец и нещо. Това ме разочарова и не съм очаквал чак такава небрежност.

  На всички ви пожелавам успех и дано имате късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...