Jump to content

Работа в Литекс Моторс


admin

Recommended Posts

 

От мен едно голямо БРАВО за включването и предоставената информация от първа ръка.

Към всички кандидати - успех и не губете кураж, производството едва сега започва

Редактирано от Airis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"СПЕЦИАЛИСТ ГАРАНЦИИ НОВИ АВТОМОБИЛИ" .. много неграмотно написана обява. Потресен съм от персонала, пуснал я.

 

Неизвестно време не следя какво се случва с обявите им, но ми прави впечатление, че има сериозно разминаване в това, което се говореше преди и това, което се набира сега.

 

Преди се прокламираше, доста гръмко, че ще се наемат специалисти, наскоро завършили инженери, нямащи опит.

 

Нищо такова няма досега в пусканите обяви.

 

В новата обява:

Изисквания:

• Опит на подобна длъжност мин. 3 години

 

Някой ще си направи ли труда да ми покаже тяхна обява, за която не се изисква опит ?

Редактирано от Rusenche
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"СПЕЦИАЛИСТ ГАРАНЦИИ НОВИ АВТОМОБИЛИ" .. много неграмотно написана обява. Потресен съм от персонала, пуснал я.

 

Неизвестно време не следя какво се случва с обявите им, но ми прави впечатление, че има сериозно разминаване в това, което се говореше преди и това, което се набира сега.

 

Преди се прокламираше, доста гръмко, че ще се наемат специалисти, наскоро завършили инженери, нямащи опит.

 

Нищо такова няма досега в пусканите обяви.

 

В новата обява:

 

 

Някой ще си направи ли труда да ми покаже тяхна обява, за която не се изисква опит ?

 

Стига си говорил глупости без да знаеш бе. Това, че има две грешки не ги прави неграмотници. А за възрастта на персонала средната е 24-25 години някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще си направи ли труда да ми покаже тяхна обява, за която не се изисква опит ?

 

Колега цялото това е дискутирано по-рано в темата. Аз официална информация от Литекс, че ще наемат хора без опит, кога ще ги наемат и за какво ще ги наемат, не мога да намеря. По слухове завода трябваше да заработи преди повече от година, което беше абсурдно, защото преди година тепърва правеха скелетата на халетата, но журналягата се напъваше, че е готов завода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Стига си говорил глупости без да знаеш бе. Това, че има две грешки не ги прави неграмотници. А за възрастта на персонала средната е 24-25 години някъде.

 

Фактът, че е пуснато в публикация, е достатъчен. Това за "говоренето" в сайтове .... оставям сам да си говорите, защото и тонът Ви е за махалата. Когато си "говорите" с мен в сайта, ще се отнасяте с респект, както аз го правя към останалите.

 

 

 

Колега цялото това е дискутирано по-рано в темата. Аз официална информация от Литекс, че ще наемат хора без опит, кога ще ги наемат и за какво ще ги наемат, не мога да намеря. По слухове завода трябваше да заработи преди повече от година, което беше абсурдно, защото преди година тепърва правеха скелетата на халетата, но журналягата се напъваше, че е готов завода.

 

Тей де, тей де, това го знам, мисълта ми беше, че съм пропуснал последните им обяви от 4 месеца насам и следящите обявите им може да са забелязали евентуално да са пускани обяви за завършили, но без опит.

 

Не случайно акцентирах в предния си коментар дали са налични обяви за наемане без опит.

 

Това за наемането на хора без опит е разпространено от "Литекс Моторс", не от мен. Затова питам дали има такова наемане. Явно няма такива обяви.

Редактирано от Rusenche
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ти така си мислиш и е трябвало много отдавна да си дадеш документите. Ако имаш нужната квалификация към някоя длъжност не е никакъв проблем да те видят какво що можеш и ако те харесат да те вземат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз искам да попитам за новия салон на Ботевградско шосе, София. Кога започва да работи - набират ли персонал...? Всеки ден минавам от там и ми е много любопитно! :-) Честно казано бих кандидатствала :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

IT Support Technician - Lovech

http://www.jobs.bg/f1315671

 

Procurement & Logistics Manager - LOVECH

http://www.jobs.bg/f1315381

 

:)

 

1200 лв. за майстор на китайски джип

 

 

От 900 до 1200 лева заплата за майстори на китайски джипове. Толкова ще плаща "Литекс Моторс" на инженерите, и то в периода на тяхното обучение. След това възнагражденията ще растат, но от фирмата не разкриват с колко.Основната част от необходимата работна ръка обаче ще са средно квалифицирани кадри с различни специалности.Те ще започнат с около 600 лв., но това също ще е само в периода на обучение.Мила Кисьова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Това е крайно остро мнение, което ще те помоля да аргументираш. Какво значи "побългарено" първо завода не работи, когато заработи той ще е под китайско управление и се съмнявам правилата и условията за работниците да са много различни. Какво в завода е различно и явно от "тона" ти се разбира, че е много по-лошо от оригиналния модел?

 

В България масово се плюе, по всичко, по всеки. Каквото и да се прави, от който и да се прави, винаги хората плюят и недоволстват - или няма работа или работата е скапана и парите малко, никога нищо не е ОК. Има една интересна статистика, от декември 2010, от The Economist, че България е най-тъжното място за живеене на земята - а именно, че щастието (колкото и субективно да се измерва да е това) на единица брутен вътрешен продукт на човек е най-ниското в целия свят. Обикновения човек в страна като Бразилия е много много по-беден, там има повече престъпност, по-лоша здравна система и по-лошо образование, но е по-щастлив от живота си. Не казвам, че не трябва да се стремим към това да сме сред най-добрите, но съм сигурен, че пътя не е като оплюваме всичко, което се прави. И в този форум нямам нищо против негативните коментари стига те да са аргументирани! Но ако просто сипем гняз срещу някаква институция, предприятие, фирма, човек, място или каквото и да е, няма да постигнем нищо освен да се настройваме негативно и да продължим да сме част от гадната статистика.

 

@patsko съгласен съм, кофти е, че не са ти се обадили след като са поели отговорност да го направят. Но никога не знаеш какви кандидати е имало, какво точно са решили и искали и дали няма да запазят кандидатурата ти и да се свържат на малко по-късен етап (малко вероятно е).

 

@nikid и @patsko До сега съм сменял 4 пъти работа, никога не съм имал връзки и не съм го правил по различен начин от пратено CV в обява от jobs.bg Ходил съм по буквално десетки интервюта последните няколко години общо, почти навсякъде са ми казвали, че ще се свържат с мен каквото и да решат и почти никога не са се обаждали ако отговорът е бил негативен. А ми се е случвало да ми пратят мейл няколко месеца по-късно дали още се интересувам от позицията. Вярно, моята сфера е друга, но съм бил в последствие и част от подбор на персонал и знам, че образованието и опита е пак част от нещата, които се гледат, това си е лично тяхно решение и че често за една позиция минават десетки от най-добрите по CV кандидати и от тях се избира един, трудно е да се свържеш с останалите. Тоест за 20 позиции нищо чудно да са минали 100 човека през офиса им, да са си харесали 20 и да е много трудно да минат през останалите кандидати, за да им кажат решението - виж обещанието за това лесно се прави :(

 

Горещо се надявам да се включи някой, който е бил приет там или някой от персонала на Литекс, за да даде малко повече светлина тук сред хората, които просто се радват на проекта и имат интерес и към колите и към работата там.

 

Здравейте аз чак сега случайно гледам че някой все пак е чел и отговорил но да ви кажа нито нещо се е променило нито пък има развитие. Имам едно такова любопитно питане как и по какъв начин и критерий бяха назначени първите 20 момчета които ходиха и в Китай. Надявам се че, отговора няма да е че е фирмена тайна и още по малко се надявам да е шуробаджанащина. Знаете ли преди 2 дена се върнах от поредно обучение в Берлин (не се хваля) но хора друг свят друго мислене друг начин на работа стил хъс амбиции и какво ли още не. Просто хората ценят дипломата личността и амбицията на даден човек да се развива и показва наученото. Успех и все пак тук няма дори един който да каза ходих и ме избраха. Всички в Ловеч знаят за момчетата със средно образование които са наети за сглобката за методите им на обучение. Успешна и щастлива НГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тези 20 момчета избрани и провели обучение в Китай.

И мога да уверя всеки един, че ни избраха по най-нормалния и обективен начин.

Имаше обява септември 2010, пуснах си биографията, обадиха ми се за интервю, то се проведе и след извесно време ми звъннаха с конкретно предложение, което на мен ми хареса и аз приех, та така... другите ми колеги са минали по абсолютно същия път.

Редактирано от podigoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Изисквания:

- Средно образование / техническо училище е предимство /;

- Математически познания;

- Отговорност, интелигентност, ентусиазъм и умения за работа в екип;

- Да притежава сръчност и умения за работа на бързи обороти;

- Не се изисква от кандидата да е имал трудов стаж до момента.

 

Смятам, че с това обвиненията, че компанията не наема хора без стаж и висше образование могат да спрат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте искам да попитам, къде човек може да получи информация за обвяните свободни работни места . Миналата седмица изпратих запитване до Литекс Моторс на електронната им поща от там ми отговориха, че обявите за работа се изнасят във Jobs.bg, обявите са от началото на миналата седмица а като виждам няма изнесени и нови обяви. И има ли някакви възрастови ограничения ще бъда благодарен, ако някой може да ми отговори .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Искам да отправя въпроса, как стоят нещата, спрямо стажантските програми в завода, спрямо студенти от техническите университети? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...