Jump to content

Мнение за H6 1.5t


valkata86

Recommended Posts

Основно ЕКО и Лукойл, има разлика дори на кое ЕКО се зареджда, пътувам доста и съм си набелязал бензиносанции почти във всеки град.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

1-во да се похваля - миналият петък си взех колата от сервиза със сменена предна броня и оправени калници и джанта :happy5: . Вече е като нова, а това дължа и на късмета, който ме е покрил в неделя сутринта - беше паднало едно дърво на сантиметри от колата.

А сега да питам как мога да разбера това 4х4 кога се включва. Наложи ми се да катеря един тротоар, който беше доста заснежен и съответно побуксуваха малко предните гуми. В крайна сметка се качих но не разбрах дали се включи и задният мост -  задните гуми си бяха на чист асфалт и би трябвало да се кача без никакъв проблем след включване на задният мост, въпреки това в продължение на десетина секунди си боксувах преди да "покоря" тротоара. Не видях да ми светва никаква лампа на таблото. Аз до колкото знам задният мост се включва електронно и това се случва след като превъртят предните гуми. Варианта е да има някакво забавяне ( от около 10 секунди).

Иначе през коледно-новогодишната ваканция ходих и малко на "оффроуд" :) . Успях да окалям доста колата, но най-важното не се наложи да търся трактор :D , но и терена не беше кой знае колко тежък(за съжаление не си бях взел фотоапарата да снимам). По време на тази "разходка" не успях да успях да разбера включва ли се или не 4х4-то, но на няколко пъти ми светва лампата за приплъзване(?ESP).

 

По празниците направих едно засичане: Изминах 892км и общо съм заредил 12лт бензин и 98лт газ . От тях имам около 400км магистрала 100-120 км градско и останалото е извънградско+20-30км из баирите :) Доволен съм много от този разход. Сутринта след Коледа при -15 градуса колата запали от раз, което разочарова събралите се сеирджии  :icon_colors:

 

Равносметката до сега: вече почти 2500км без никакви проблеми ( изключвайки онзи с мантинелата, който вече е поправен :D ). Дано и за в бъдеще да е така.

 

Само да добавя - горивото е зареждано само на Ромпетрол ( в Пловдив и Враца )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобни впчеатления от 4x4 въобще не забелязвам да работи.

По същият начин предните ми гуми бяха на лед а задните на асфалт. Буксуват си предните и това е ... колата не помръдва :)

Не е зле някой да обясни как и кога работи това нещо защото според мен не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, като гледам снимките на g.genov в другата тема "впечатления от Н6" 4х4 явно работи :), и според "тестовете" които направих с мойта H6 тези дни, определено си работи системата, но за съжаление не можем да очакваме чудеса от нея. Що се отнася до катеренето на тротоари имах същият проблем и с Киа Спортидж , въпреки че там имаше и бутон за 50 - 50% блокировка на преден-заден мост, който значително подобряваше проходимоста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://fakti.bg/avto/118200-dobre-li-raboti-4h4-sistemata-na-honda

 

Кажете ми къде мога да направят такъв тест? Имам подозрения!

Колега в  някой от сервизите за годишните технически прегледи (ГТП), имат стенд с двойни валяци за 4х4 автомобили с автоматично разпределяне на въртящия момент между преден и заден мост, втория валяк (се поставя дополнително ) изглежда  подобно на този от клипа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен наистина е любопитно кога и как сработва 4x4 на H6. Факт е, че колата върви добре на сняг, но това може да е от височината и гумите ... напрактика като се опитам насила да я принудя да работи 4x4 ефекта е като да работи само предното.

Някой може ли да даде повече информация. В интерент няма нищо .. дори видеа в youtube няма?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 4 години на газ - най-доволен съм от газта на ОМВ.

И най-нагло лъжат. В 40л. бутилка ми слагат 45-50л газ редовно, като по тех.паспорт и дават 38л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен наистина е любопитно кога и как сработва 4x4 на H6. Факт е, че колата върви добре на сняг, но това може да е от височината и гумите ... напрактика като се опитам насила да я принудя да работи 4x4 ефекта е като да работи само предното.

Някой може ли да даде повече информация. В интерент няма нищо .. дори видеа в youtube няма?!?!?!

 

Ето как работят доста различни системи на други марки и модели, защото в нормални условия трудно се усеща от водача какво точно се случва, особено при тези, които са с основно предно задвижване:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.youtube.com/watch?v=mOJ7-gdyL6c

На този клип си личи работата на 4x4 системата.

За подобряване на проходимостта може да опитате изключване на ESP системата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин усетих включването на 4х4 системата. На едно кръстовище след като подадох по-рязко газ и предните гуми пробуксуваха, се усети като побутване от отзад  :) Не успях да забележа обаче дали светват някакви лампи по таблото , но по-важното е че сработва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най-нагло лъжат. В 40л. бутилка ми слагат 45-50л газ редовно, като по тех.паспорт и дават 38л.

И аз съм имал проблеми от този род. В бутилка от 25л. са ми сипвали повече газ, при положение, че клапана на бутилката затваря на 20л. На OMW служителя ми се изсмя и каза " какво искаш при при тези ниски цени", на Лукойл отговорно лице ми обясни, че тяхната газ била по-гъста и за това сипвали повече в бутилката. Гледат да те омагьосат с глупости, белким се разкараш от главата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин усетих включването на 4х4 системата. На едно кръстовище след като подадох по-рязко газ и предните гуми пробуксуваха, се усети като побутване от отзад  :) Не успях да забележа обаче дали светват някакви лампи по таблото , но по-важното е че сработва :D

Вчера видях един Хюндай Санта Фе предните колела на лед а задните на твърдо,задните изобщо не боксуваха докато човека не ги блокира ръчно от бутона.И чак тогава успя да се качи към гаража си.Н6 няма тази опция и за това боксува моста на който му е най леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се оплача малко от разхода на бензин през последните няколко  студени дни . Бях заредил 10лт след светване на лампата за горивото ( обикновен от Лукойл) и изминах малко над 160км преди отново да светне лампата . Явно като е много студено колата работи повече време на бензин  ( макар, че не знам дали точно бензин е това, което съм заредил -  една сутрин докато чистех колата от изпаренията ме лъхна някаква силна миризма на химия - нещо подобно на безир, но в никакъв случай на бензин ).

 

Друго , което не ми хареса - реших напоследък да сменя радиото с песни от телефона. Оказва се, че няма никакъв проблем плейването , само че не ми излиза плейлист на екрана. Сменям си песните от волана, но не виждам следваща, предишна и т.н. . Дали при всички е така? ( става въпрос за плейване през блутуут )

Редактирано от valkata86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Друго , което не ми хареса - реших напоследък да сменя радиото с песни от телефона. Оказва се, че няма никакъв проблем плейването , само че не ми излиза плейлист на екрана. Сменям си песните от волана, но не виждам следваща, предишна и т.н. . Дали при всички е така? ( става въпрос за плейване през блутуут )

 и при мен не излиза плейлиста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност при bluetooth stream-инг няма и как да виждаш плейлиста. Музиката ти е на телефона и приложението, което пуска песента дава само track info за песента, която слушаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, без да правя реклама ( въпреки, че така ще прозвучи ) , след като тествах газта на няколко бензиностанции , установих че моята кола харесва най-много тази на лукойл ( или поне на тази бензиностанция от веригата, която се намира на Пещерско - изхода към Пещера. http://fuelo.net/gasstation/id/116/Lukoil/B092 )

 

Като разход е съпоставим със зареждане от други бензиностанции, плюс/минус 1лт, но определено има повече power , а и работи по-добре :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да споделя малко впечатления от вчерашното пътуване :)
 

маршрута
отиване: Пловдив - София - Ботевград - Севлиево - Павликени

връщане Павликени - Велико Търново  - Стара Загора( през  Хаинбоаз ) - Пловдив

 

точно 622км според километража на колата :)

 

Всичко това го изминах с едно пълнене на бутилката ( която има вместимост около 60лт плюс/минус 1-2лт), като даже ми остана гориво(газ) да дойда на работа днес. За бензин не мога да кажа колко точно е изхарчен, но не вярвам да е повече от 2лт ( стрелката не е помръднала осезаемо ).

На магистрала карах със 135км/ч на автопилот, а извън нея с около 90-100км/ч . За съжаление не мога да видя средната скорост за маршрута на борд компа ( доста яка опция, която имаше маздата ми ).

Возихме се 2-ма възрастни и 2 деца.

Като цяло се получава разход около 10лт/100км газ + да кажем 2лт бензин за целият пробег . Мисля си , че това е идеално ( при 79ст цена за литър газ ) , тъкмо ще успея да избия винетката :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:laughing5:  течната фаза няма изпарител, нали е течна. Помпата бута в една обща шина /която при Виале има форма на четириъгълник - не е точно с формата на шина, но изпълнява същата функция/ и излишната газ се връща в бутилката. Течната газ, от своя страна иска инжектори за разпръскване, а не клапанчета, както ако е в газовата си фаза. Работещите газова фаза АГУ не връщат нищо в бутилката - само цоцат. Няма и нужда - изпарителя контролира количеството и пада на налягането на газта /за да премине в газова фаза/, които се подават към двигателя и това му е функцията. Пък за това се и топли от охлаждащата течност на двигателя. Накратко: ако имаш изпарител - газова фаза, ако нямаш - течна. 

За колегата по-горе - бензина няма смазващи свойства, а обратно, почиства лубрикантите. Впръскването на бензин почиства бензиновите инжектори от нагара, който се образува по тях при работа на двигателя на LPG или CNG. Това впръскване има профилактичен замисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, да споделя малко впечатления от последните 2-3 дена :) .

 

В петък след обяд ми се наложи да побързам за летище София - разстоянието от изхода  за магистрала Тракия от Пловдив ( Голямоконарско шосе) до Терминал 1 бе взето за 56мин . Карах с около 160-170км/ч, на връщане от летището  се самозабравих и пак карах с по-висока скорост, 150-160 км/ч , до Пазарджик. ( по принцип съм доста разумен шофьор и не си позволявам да шофирам така ). Голямото ми учудване дойде като спрях да заредя в Пазарджик - бях изминал 376км (до летището и обратно + 120км градско) и бутилката се напълни след зареждане на 48.05 лт газ. Това означава среден разход около 12.80 , което за тази скорост е просто идеално. Плюс 1-2лт бензин само за прехода до летището и обратно. Знам че при газта има много променливи(налягане ,външна температура и т.н.), но все пак съм супер доволен от подобен разход ( светнаха си ми всички лампи и даже първата угасна след повече от 90км пробег ).
Нещо, което ми направи впечатление, и бих искал да чуя и други отзиви, е че при скорост ~155 км/ч автопилота се включва, но над тази не иска. Дали и при някой друг е така или само при мен се случва?

 

пп: В Пазарджик заредих на бензиностанция "Круиз", където цената за литър газ беше 68 стотинки,а и не ми се видя да е с лошо качество.

Редактирано от valkata86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Половината от гаранцията вече мина ;) . Вчера специално обиколих квартала 2-3 пъти , за да наглася километража за снимка :)

post-20788-0-13860100-1462358892_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели за 50000 км какви проблеми си срещнал. На жена ми за 7 месеца е на 9700 км и за сега гафчета няма като изключим, че скоростната топка е леко захабена (понацепен кант и леко замазана под него) :D

Редактирано от mitak_88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели за 50000 км какви проблеми си срещнал. На жена ми за 7 месеца е на 9700 км и за сега гафчета няма като изключим, че скоростната топка е леко захабена (понацепен кант и леко замазана под него) :D

 

То като цяло от тези километри аз съм изминал само около  1/5 ( взех го на година и 2-3 месеца и приблизително на 40к км). Сериозни проблеми съм нямал, основно е това за тракането при ненатиснат съединител ( писал съм в темата ), и от една седмица някъде ми се прецака датчика за задна скорост(така си мисля) - съответно не светват лампите за задна и не работят камерата и парктроника ( нещо , за което в най-скоро време мисля да отида до сервиза, защото е много дразнещо).

Иначе други забележки нямам , топката на скоростния лост не ми се струва да е захабена :) .

Леко съм разочарован от аудиото - флашка 8гб я зарежда много бавно + това така и не можах да разбера какви видео формати чете ( пробвах няколко варианта, но не успях да подкарам видеа ), а и при по-силна музика звука се изкривява доста и пращят колоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах също проблеми с УСБ-то към аудито. При мен не винаги  продължаваше там от където беше спряло, а все едно наново прочиташе флашката и тръгваше от 1 песен. Много досадно ако имаш 200 песни или пък слушаш някой сет. В течение на времето случайно ми се случи да пробвам с по-нова флашка (kingston 8 ГБ) и всичко заспа ли заспа. прочита ги без проблем и до сега  всеки път продължава точно там от където е спряло. За това ти предлагам да опиташ с няколко флашки.

Проблема със задните светлини. Съвсем прав си, проблема е в датчика. Голяма част от китайските ц10 имаха същият проблем. Моят точно щяха да го сменят и един ден сам се оправи и от тогава всеки път включва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...